تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18232
تاریخ انتشار : س, 1393/12/12 - 17:31
سینما انقلاب پارس آباد و فرهنگ سازی که خبرنگاران فراموش کرده اند

جراید و نشریات برای تهییج مردم عمدتا به سراغ سوژه های بقول معروف داغ می روند، اما سوژه داغ همیشه یادآوری انتخابات، انتصابات، باند قمار و شراب نیست.

به گزارش آران مغان، نقد فرهنگ سازی سینما انقلاب پارس آباد از زبان غریب منوچهری هنرمند پارس آبادی برای نشریات، خبرنگاران و اصحاب رسانه؛ جراید و نشریات و پایگاههای اطلاع رسانی برای تهییج مردم عمدتا به سراغ سوژه های بقول معروف داغ می روند. اما سوژه داغ همیشه یادآوری مشکلات و انتخابات و انتصابات و باند قمار و شراب نیست. این خبرها را می توان در کنار اتفاقات خوب شهر تلطیف کرد.

بعضی اخبار شاید برای شهروند پارس آبادی خوب باشد اما خواننده یک شهر دیگر که پارس آباد مغان را نمی شناسد تصویری بواسطه آن خبر از شهر برای خود ترسیم می کند که شایسته مردم این شهر نیست. البته این مطلب را کلی عرض کردم و به سایت شما برنمی گردد. راه اندازی سینمای شهر و پخش فیلم های روز و همزمان با تهران کار بسیار سختی بود که انجام شد.

کاش دوستان دست به دست هم بدهند و در این امر مهم که می تواند در ارتقای فرهنگ منطقه موثر باشد سهیم باشند.

تا زمانی که سینما انقلاب پارس آباد در تعطیلی بسر می برد تیتر روز خبرنگاران و رسانه های این شهر بود. اما امروز که با گذشت قریب به یک سال از بازگشایی مجدد و دیجیتالی شدنش می گذرد کسی مردم را به تماشای فیلم دعوت نمی کند.

بهتر است بدانید پخش هر فیلم برای مدیریت سینما هزینه هنگفتی دارد که با تماشای روزانه فقط 3 یا 4 نفر آن هم با بلیط سه هزار تومانی نمی توان کاری از پیش برد.

از اداراتی که در این مسیر ارشاد را حمایت نمی کنند گلایه کنید و یاد آوری کنید. چه بهتر می شود اداراتی همچون آموزش و پرورش ترتیبی اتخاذ کند که هر هفته دانش آموزان یک مدرسه بیایند و در ساعات غیر درسی خود فیلم تماشا کنند. دانش آموزانی که پدران فردای شهرمان خواهند شد و از اکنون رفتن به سینما را با خانواده خود در سبد روزمرگی خود قرار دهند. باور کنید اگر امروز این کار را نکنیم «فردا ای کاش گفتن ها» دردی را دوا نخواهد کرد.

اما در این میان هستند عده زیادی از جوانانی که به ‌دلیل عدم وجود مکانی فرهنگی یا تفریحی غروب‌ ها که می‌شود به قهوه خانه‌های شهر می‌روند، آنجا پاتوق آنهاست، قلیان با تنباکوی میوه‌ای و یک استکان چای توانست بیشتر مشتریان سینمای ما را ببلعد. آیا به جای هجوم بیشتر جوانان به قلیان خانه ها نمی توان با کمک مسئولین و فرهنگ سازی درست در این شهرستان به جای تفریح جوانان از قلیان، زمینه ای را فراهم کرد که فرهنگ سینما خوراک این جوانان شود.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

سلام آران مغان آقای عزیز دیدن فیلم درجه چندم و حتی جدید در سینما دیگر حال و هوا ندارد. امروز هر فیلمی بلافاصله در شبکه های اجتماعی و... موجود است. اگر شما به فکر فرهنگ مردم هستید بگویید که آیا این شهر سالن سخنرانی و آمفی تئاتر دارد؟ اجر

ت تشکر از مدیر سایت آران مغان و جناب آقای منوچهری که زحمات زیادی کشیدند.
ارسال نظر