تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18263
تاریخ انتشار : پ, 1393/12/14 - 12:20
مجلس دهم؛ بازهم کری خوانی های انتخاباتی که شروع شد

در حالی که بیش از  یک سال به زمان انتخابات مجلس دهم باقی مانده، نامزدهای انتخاباتی در پارس آباد و بیله سوار طبق معمول با کوری خوانی و خط و نشان کشیدن ها رقابت در عرصه سیاسی را شروع کرده اند.

به گزارش آران مغان، کاندیداهای انتخابات مجلس باز هم طبق سنت همیشگی، خیلی زودتر از موعد مقرر تبلیغات خود را به صورت غیر رسمی آغاز کرده اند، و این روزها از هر روشی که بتوانند رقیب خود را پشت سر بگذارند، فروگذار نیستند حتی اگر به تخریب چهره جریان مقابل نیز منجر شود آنان دست به هر اقدامی می زنند تا بتوانند کرسی های مجلس دهم را به نام خود کنند و برای دست یابی به این موفقیت از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند و این هدف گزاری خود را نیز به طرق مختلف به نمایش می گذارند. تخریب چهره افراد از جمله اقداماتی است که اهالی این جریانها در مقاطع گوناگون از آن بهره برده اند. 

از زمان اعلام استعفای کارمندان دولت برای ورود به عرصه انتخابات این رویداد پررنگ تر شده است و کاندیداها به مراتب با جدیت بیشتری به تبلیغات و کوری خوانی واتهامات علیه یکدیگرآمادگی خود را نشان می دهند.

با اعلام نامزدی ناصر نصیری فرماندار مستعفی و فعلی پارس آباد برای ورود به عرصه انتخابات که دلیل استعفا و نامزدی خودرا در انتخابات مجلس دخالت های بی مورد نماینده شهرستان پارس آباد وبیله سوار در مجلس دانست اعلام کرد  اگر در شرایط عادی و معمولی کارها بدون دخالت نماینده پیش می رفت، قطعاً به انتخابات مجلس فکر نمی کردم و ذهنم را به فرمانداری پارس آباد متمرکز می کردم.

ناصر نصیری در مصاحبه با خبرنگاران و رسانه های گروهی پارس آباد اظهار کرد برای اینکه تقابل من با برومند نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد و بیله سوار دوام نداشته باشدبه این نتیجه رسیده ام که نمی توانم وضعیت موجود را تحمل کنم لذا زورم به خودم رسید و استعفا دادم.

فارغ از میزان سقم و صحت این اظهارات ادعای فرماندار محترم سخنان وی هشدار جدی به نماینده فعلی و طلیبدن وی به ماراتن انتخاباتی بود. که بلافاصله واکنش نماینده محترم را در پی داشت و برومند هم در اظهاراتی اعلام کرد که به شدت مخالف ماندن نصیری در سمت فرمانداری پارس آباد می باشد و دلیل این اظهارات را هم عدم توانمندی و تسلط نداشتن بر انجام امور و پیگیری مسائل در فرمانداری پارس‌آباد عنوان کرد.

گرچه ناصر نصیری ازکاندیداتوری حوزه انتخاباتیه پارس آباد وبیله سوار نیست و در حوزه گرمی به رقابت میپردازد اما وی به خوبی میداند که سوابق اجرایی هر کاندیدایی میتواند دلایل محکمی برای مانورهای انتخاباتی باشد وبرگ برنده ای برای رقابت با سایر کاندیداها باشد.

اما ماجرای این دوسیاستمدار از دو جریان مخالف به اینجا ختم نشد وناصر نصیری در اظهاراتی مدعی شد که اطرافیان نماینده به وسیله پول ورشوه به مشاغل رسیده اند وبر سر رسیدن به سمتها با افراد معامله میکنند و اطرافیان ایشان را به فساد و کم کاری متهم کرد ومدعی شد که معاونش احدزاده بر وی تحمیل شده است و زوری به سمت معاونت فرمانداری رسیده است و تاکید کردکه نمی خواهد آقای احدزاده معاون وی باشد،زیرا همسو با اهداف وی نیست واظهار کرد که از چهار ماه پیش ماموریت احدزاده به اتمام رسیده و ماندنش در پست معاونت غیر قانونی است. به دنبال این اظهارات نماینده محترم هم که عرصه را بر خود تنگ تر دیده بود مدعی شد که فرماندار پارس‌آباد در مدت زمانی که مسئولیت را بر عهده گرفته هیچ قدم مثبت و سازنده برای حل مشکلات، پیشبرد کارها و تکمیل پروژه‌ها برنداشته و تنها با سیاسی‌کاری و برخی اقدامات تبلیغی انتخاباتی سعی دارد به نحوی از زیر مسئولیت واقعی خود شانه خالی کند.

البته اظهارات و توپ و تشرهای نماینده محترم تنها به فرماندار فعلی ختم نشد و او از خجالت فرماندار قبلی جناب بیگدیلو ، و همچنین سایر مدیران استانی و شهرستانی نیز برآمد و عنوان کرد مردم حوزه انتخابی بنده رضایتی از این مسئولان و مدیران ندارند و خواستار انتخاب افرادی توانمند بدون نگاه و نگرش سیاسی در حوزه اجرایی و کارهای عمرانی هستند و شایعه درست می‌کنند که نماینده پست و مقام خرید و فروش می‌کند در حالی که چنین اتهاماتی کذب محض است وصحت ندارد.

وی در جواب نوشته ای که فرماندار سابق جناب بیگدیلو بعد از استعفایشان منتشر کرده بود سخنان ایشان را نیش و کنایه و از روی غرض ورزی و بدون ارائه دلایل و مدارک مستدل و غیر قانونی عنوان کرد و آن را تهمت و افترا به نماینده دانست.

در بخشی از این سخنان که در سایت اختصاصی نماینده محترم نیز منتشر شده، اشاره شده که او خود را به عنوان يگانه سردار قهرمان معرفی کرده است که گویا خود به تنهایی به فكر مردم مغان بوده  و از روزي كه استعفا داده همه امور به هم ريخته و سيل مصيبت بر سر مردم شريف مغان باريدن گرفته است و متاسفانه ایشان نقش دايه اي مهربان تر از مادر را برای مغان بازی می کند و قصد ورود به عرصه انتخاباتی را دارد.

از دیگر کاندیداهایی که تاکنون رسما اظهار نظر کرده و انتقاد تندی نسبت به سایر کاندیداهای رقیب خصوصا نماینده محترم کرده و به قول معروف کری خوانده است رجب پناهی می باشد. وی نیز در اظهاراتی در نشریه امید اردبیل در آبان ماه امسال در مقاله ای انتقادی با موضوع جدایی مغان از اردبیل خدمت یا خیانت، نطق پیش از دستور نماینده مردم پارس آباد وبیله سوار در مجلس را با اهداف تفرقه افکنی میان قومیت های مردم استان اردبیل دانسته  ومهمترین و تنها انگیزه نماینده محترم را تحریک احساسات توده مردم و قصد تجزیه طلبی با هدف کسب آرای آنان دانسته ومدعی شده است طرح این مباحث انحرافی بدون پشتوانه وکار کارشناسی و منطقی می تواند هزینه های سنگینی، به ویژه از منظر امنیتی بر کشور تحمیل نمایند. از منظر دکتر پناهی طرح موضوع جدایی مغان از اردبیل نه با هدف توسعه مغان که با اغراض کینه توزانه و  دامن زدن به اختلافات قومی و قبیله ای و تجزیه کشور ازطرف نماینده مطرح شده است.  زیراگر ایشان واقعا خواهان تحقق عملی و اجرایی نظام اداری یا به قول خودش سیستم فدرالی یا فرمانداری ویژه مرزی یا استان مغان بود، باید قبلا زمینه ها و پیش نیازهای آن، ازجمله تاسیسات و زیر ساخت های لازم را فراهم مینمود.که باید ازایشان سوال کرد که در طول 8ساله نمایندگی شان کدام زیر ساختها را برای منطقه به ارمغان آورده است.دکتر پناهی دراین نوشته نماینده مردم مغان را به بی تدبیری و داشتن رفتار غیر دموکراتیک متهم کرد و مدعی شد نماینده ای که در میان مردم خصوصا نمایندگان مجلس محبوبیت آنچنانی ندارد و اعتبار نامه وی با اما واگر از سوی نمایندگان دیگر تایید شده است نمیتواند چنین پروژه هایی را مدیریت کندوپیش ببرد وی گفته ایجاد فرمانداری ویژه منطقه آزاد تجاری ویا استانداری مرزی پروسه ای نیست که با بیانیه صادر کردن،تحکم و نطق پیش از دستور  یک نماینده قابلیت اجرایی پیدا کند و مستلزم داشتن زیر ساختهای لازم و حمایت مردم ونمایندگان شهرستانهای حومه می باشد، چرا که در صورت مخالفت یکی از آنان نمی شود این مهم را محقق ساخت.

اظهار نظرها و بحث های کارشناسی مصاحبه ها و بایدها و  نبایدهای دیگر کاندیداها همچون حسن الماسی، وکیل سپه و عباس تابش در خصوص مناطق آزاد و دیگر رویدادهای حادث شده در روزهای اخیر در خصوص منطقه مغان داغ و دیدنی است از این منظر دیدنی که بعضی از افرادی که بعداز چهار سال که دوباره بحث انتخابات به میان آمده ظاهر شده اند و احساس مسئولیت و دین می کنند. در صورتی که در طول چهار سال از سپری شدن انتخابات مجلس که در رقابت انتخاباتی نتوانستند پیروز شوند حتی یک بار هم اظهار نظر و یا نقل قولی از انان مشاهده نشده  است و اکنون که مجدد بحث انتخابات به میان آمده فعال شده و پا به عرصه انتخابات گذاشته اند.

در شبکه های اجتماعی نیز موضع گیری ها و کری خوانی ها با نیش و کنایه دورا دور و توسط طرفداران و اطرافیان کاندیداهای آینده در نشریات و سایتها و افکار عمومی به راه افتاده است و هریک به نوعی سعی در نمایش رجحان و برتری خود نسبت به سایر کاندیداها و عوامل آنان دارند.
 
باید منتظر ماند و دید در روزهای آینده کدام یک از کاندیداها و یا چه کسانی از کدام گروه و طیف و دسته به کوری خوانی و اظهار نظر خواهند پرداخت و نسبت به کدام مسائل و موضوعات حساسیت نشان خواهند داد و خود را مطرح خواهند کرد.

امید است با اتحاد و یکدلی مردم و انتخاب صحیح و منطقی در راستای پیشبرد هرچه بیشتر اهداف و زیر ساختهای شهرستان پارس آباد و بیله سوار مغان موجبات پیشرفت و توسعه این مناطق سرسبز و زرخیز مغان باشیم.
* رضا امیرپور
انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

اهالی مغان خیلی عارفند و میدانند که شما به چه هدفی او مدید و اهداف شماچی بوده در این میان تنها این منطفه ضرر میبیند و بس چون بی صاحبیم حیف از خون شهدا حیف از ناحقی حیف سیاسی بازی و کلک حیف از زحمات بزرگان نظام و امام شهیدان حیف از رزمندگان که جانشان را تقدیم شما ها دادند و هیچ جایی در داین مملکت ندارند لطفا هر کاری میخواهید ادامه دهید تا دلتان میخواهد

با تشكراز مطلب جالب و اطلاع رساني خوب آران مغان. فكر ميكنم ديدگاه دكتر پناهي فارغ از مسايل تبليغاتي منطقي بنظر ميرسد.متاسفانه در سه سال اخير نماينده محترم هيچگونه تعامل با نخبگان وبزرگان منطقه نداشته واصلا دغدغه منطقه و مردم و نخبگان منطقه مورد كم لطفي نماينده محترم قرارداشته.علاوه بر اين نماينده محترم تلاش كرده با نطقهاي تنش زا مركز استان را كه تا حدي به منطقه ما كم توجه بود،بي توجه تر بكند.هم بيگدلوي اصولگرا و پرتلاش را واداربه رفتن نمود وهم نصيري اصلاح طلب ونزديك به دولت را با عدم تعامل بي انگيزه نمود.فكر ميكنم برومند مي توانست با حفظ بيطرفي طايفه اي در اين سه سال اتحاد ويكدلي را در بين همه گروهها وطوايف منطقه ايجاد بكند و هم با تعامل سازنده با مركز استان و دولت اعتدالگرا منطقه را از بسياري از بن بستها خارج نمايد.متاسفانه ايشان اين فرصت طلايي را با دادن اختيارات خود به چندنفرفرصت طلب بشدت از دست داد.سه سال است جاده پارسابادبه سمت اولتان خاك برداري شده وهمانطوري رها شده صدايي از نماينده محترم در نيامده.بيمارستان جديدالتاسيس پارساباد عملياتش خوابيده.كتابخانه عمومي جديدالتاسيس هم به همان سرنوشت مبتلا شده.در حاليكه بودجه عمراني استان هفده برابرشده دومين شهراستان تمام پروژه هايش به كما رفته.طرحههاي هادي روستاها هم كه كلا فراموش شده. جناب آقاي برومند كجا تشريف دارند؟مفاسد اداري و رشوه خواري هاي اخيرو مهمتر از همه نامحرم ماندن نيروهاي متخصص و لايق منطقه در تحولات شركت كشت و صنعت و غيربومي گرايي شديد اين شركت معضلات ديگري هستند كه نماينده محترم هيچ نظر ونظارت و سوالي در جهت كاستن از اين معضلات نداشته اند.آران عزيز اين درد دل يك شهروندپارسابادي بيطرف است كه انتظار انتشارصادقانه اش را دارم

متاسفانه افرادی که این روزها صحبت کاندید شدنشان هست دارای تفکر سالم و خوب برای اهالی شهر نیستند و برنامه ریزی ها و تفکراتشان برای خانواده و فک و فامیل درجه 1 و 2 و3 وسایر دوستان و آشنایان خودشان است. گفتنش سخت است ولی باور کنید برخی از این افراد مخل سلامت اقتصادی و اجتماعی و ... شهرمان هستند.افرادی هم که می توانند برای همه اهالی شهر مفید باشندبخاطر اینکه جو سیاسی بسیار بد شده است نمی خواهند وارد عرصه شوند... و در این میان افرادی با جرات هستند که می خواهند خودشان را فدای مردم کنند ولی دستهایی پشت پرده هستند که اجازه حضور نمی دهند به دلایل مختلف.حالا ماندیم ما مردم مظلوم و فقیرو... از دست این مسئولان نا شایست و بی لیاقت چه کنیم؟؟؟؟ در جامعه ما نظارت ضعیف است و برای ناظر هم نظارت لازم است!!!!؟؟؟ وای برمن !!!!؟؟؟ و همه این افراد بزرگ شهر ما هستند یعنی آبرو و مثلا برند شهر ماهستند!!!؟؟؟تعطیلات عید نوروز بایمون از شهرستان مهمان میاد حالا از شهرمان و مسئولین براشون چی تعریف کنیم با این وضعیت اسف بار

اقاي برومند جناب عالي چه طور ادمي هستي با اقاي بیگدلو تعامل نكردي با نصيري (فرماندار )وابراهيمي (بخشدار مركزي) تعامل نكردي و از مجمع نمايندگان استان استعفا دادي با استاندار و بعضي از مديران كل اختلاف نظر شديد داريد از دولت روحاني انتقاد غير منضفانه مي كنيد ان هم با در نظر گرفتن اهداف سياسي خود واقعا جاي تاسف دارد اين كار شما در تاريخ مغان ماندگار خواهد بود

کسانیکه بجای ارائه راهکار جهت حل مشکلات مردم اعم از فقر وبیکاری و هزار درد دیگه فقط بفکر تخریب دیگریست خوب بدانن مردم مغان اینبار مصمم تر از همیشه هستن و اجازه نخواهند داد دیگر با حرفهای پوچ و .... کسی آنها رو نردبان کرده وبه خودش خدمت کند ونه مردم

جناب آقای امیر پور لطفا در نوشته هایتان دقت نمایید. و نسبت به زمان انتشار مطالب ازسوی افراد وتقدم وتاخر ان توجه داشته باشید.

عجبا دیروز میگفت نصیری خوب هست الان که با ساز او نمی خواند می گوید بد هست.اقای برومند شما سازتون با اونای می خواند که در زمان های قبل که نماینده شدید با سازتان همخوانی داشته باشد...شما مدیر آران مغان چرا تایید نمی کنید حرفامون را شما هم طرفداره برومندید

آی گفتی
ارسال نظر