تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 18722
تاریخ انتشار : ج, 1394/01/21 - 12:30
چرا مغان به این روز افتاد؟

دشت زرخیز مغان اکنون به منطقه بی روحی تبدیل شده که از هر سو که بنگری اشک میریزی و بس، اما چرا این منطقه به این روز افتاد؟

آران مغان - زارعی/ از قدیم گفته اند چیزی که برای خود نمی خواهی به همسایه هدیه نکن، با یکی بودهای دیروز و یکی نبودهای امروز همه داستانهای قدیمی را از حفظ بلدیم امروز کشاورزان مظلوم مغان مثل یکی بودهای دیروزمان ادب را بر نان سفره های منزلشان ترجیح دادند و سکوت اختیار کردن در یکی نبودهای امروزمان از بی مهری های دولتمردان و مسولان استانی دلمان به درد آمده از نبودهایمان گذشتیم شما مرکز استانی های عزیز از بودن ما مثالی بزنید تا ما باز دلمان را به فردایی پر امید و از تدبیر های شما صابون بزنیم.
دشت زرخیز مغان اکنون به منطقه بی روحی تبدیل شده که از هر سو که بنگری اشک میریزی و بس چرا این منطقه به این روز افتاد؟ چرا کسی به فکر فرمانداری پارس آباد نیست؟ چرا ما دشت پر امیدمان به سراب تبدیل شده؟ یعنی سیب زمینی اردبیل آنقدر مهم شده که بخاطر آن باید گمرکی بسته شود؟
چرا باید بخاطر اختلاف میان چند نماینده استانی منافع ملی ما در کشت و صنعت ملی مغان به خطر بیفتد؟ چرا باید برای رسیدن به هدف های شخصی مردمی را به فلاکت بیاندازی؟
جناب نماینده گرامی چرا برای درس دادن به کشور دوست و همسایه انگشت اشاره را سمت خود نمیگیری؟ یادمان نرفته همین پارسال بود که سیب زمینی زمین های حضرتعالی کیلویی پنچ هزار تومان میفروختید حال که فقیری میتواند از محصولات زمین های شما خریداری نماید ناراحت شده اید؟ اگه شما واقعا به فکر مردم هستید بیایید مغان تا عیب های شما یا بهتر بگویم برنامه های بی تدبیری شما را روی میز به حضرتعالی نشان بدهم.
وقتی منافع شما به خطر می افتد به تکاپو افتاده و کاسه چکنم چکنم دست می گیرید و از مردم مغان و از سرمایه های این مردم خرج می کنید باید همه قبول کنیم مغان سرمایه ای است تمام نشدنی باید در پیشگاه احدیت شکرگزار این نعمت باشیم.
جناب نماینده عزیز بنده به عنوان یک شهروند مغانی شما را در شهر خود میزبانی میکنم و از شما دعوت میکنم تا به این شهر تشریف بیارین تا از نزدیک از لطف های شما نسبت به این مردم که واقعا جای افسوس دارد شما را آشنا کنم از بی مهری های که هم استانی های گرامی به ما مردم روا داشته اند با مدرک و سند نشانتان بدم ما مردمان مغان نیاز به معرفی نداریم ما در هر عرصه ای خود را نشان داده ایم همیشه و در هر زمان از انقلابمان دفاع کرده ایم و همیشه پشت سر ولایت قدم برمیداریم حال که سکوت اختیار کرده ایم.
اما شما نمایندگان استانی اشتباه فکر نکنید این سکوت از ادب ماست و عیب کار را باید در خودتان جستجو کنید ما فرزندان مغان اگر در این منطقه با هر مشکلی که سر راهمان قرار میدهند و میخواهند ما را با این کارها خسته کنند با دستور رهبرمان امام خامنه ای به پیش خواهیم رفت و اگر شده حتی با نان خالی هم از مرزهای این مرز و بوم دفاع خواهیم کرد و تنها دلخوشی ما همین است و بس.
اما چرا نماینده ما جایی را نمی بندد؟ آیا منطقه ما مشکلی ندارد؟ آیا منطقه ما آرامش سیاسی دارد؟ حال خوب فکر کنید آیا شما سرباز واقعی هستید یا ما؟ بنده بعنوان یک شهروند مغانی شما را به مناظره دعوت میکنم تا از نزدیک شاهد مظلومیت مغان باشید!
یادداشت فوق مربوط به زارعی از شهروند مغان است که برای آران مغان ارسال شده و این سایت خبری صرفا آن را بازنشر کرده است.
انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

بنده هم به نوبه مغان چرا مغان به این روز افتاده خودش سوالات فراوانی در ذهن من ایجاده کرده....دشت زرخیز دشت مغان با آن قابلیت هایی در وجودش بوده و هست و خواهد بود متاسفانه با چالش هایی روبرو شده که هیچکس و فردی مسئولیت اش را در برعهده نگرفته.....زیبایی مغان برای خیلی ها معرفی نشده اما درآمد مغان برای خیلی ها که چشم به این منطقه دوخته اند قابل قبول است.....افسوس هزاران افسوس به منطقه مغان که همه از هر سو چشم درآمد و دارایی هایی این منطقه بسیار مهم دوخته اند اما مسئولین شهری ومنطقه ای معلوم نیست کی از خواب سنگین بیدار خواهند شد...به امید روزی که منطقه مغان از اصلاندوز گرفته تا گرمی به آن جایگاهی که لیاقتش را دارد خواهد رسید....

آقای زارعی خوب توصیف نمودید تا زمانیکه طایفه گرایی و فامیل بازی و دوست بازی های عده ای دست اندرکار مدیریتی اقتصادی منطقه تمام نشده اوضاع مغان از این بدتر هم خواهد شد وقتی پتانسیل ها و ظرفیت بالای کشاورزی و اقتصادی در مغان وجود دارد و استفاده بهینه نمی شود وضع از این هم فراتر می رود .جایگاه استراتژیک نماینده خود مهمترین و تاثیرگذارترین نهاد می باشد متاسفانه هنوز ما نامزد ایده ال نداریم مطرح نمائیم عده ایی که همانند کادر ثابت پوشه ثبت نام و دو قطعه عکس و فتوکپی شناسنامه وغیره همیشه تو جیبشان است تا اگهی می دهند می روند ثبت نام می کنند اینروزها هم بحث اعتدال و اصلاح طلب بمیان کشیده شده اند و کارشان سیاسی صرف است و غافل از مباحث اقتصادی منطقه,پس اینها هم کاری از پیش نخواهند برد پس بیایید یک نفر ایده ال و مدیر و مدبر پیداکنیم که مغان را به جایگاه واقعی خود برساند اران مغان عزیز فراخوان بده و صفحه ایی اختصاص بده و اسامی افراد گمنام ولی مدیر واقعی که غیر سیاسی باشد همه معرفی نمایند.باتشکر

منم موافقم

به خداوندی خدا دیگه دارم دیوانه میشم از دست این مسئولین بی کفایت. ملت مغان انتخابات نزدیک هست خواهشن این سری را به اسم و طایفه و پسوند اسم نگاه نکنید . مغان دارد جان میدهد به دکتری لایق نیازمند است.نه به طایفه ای پر جمیعت

با سلام از مدیریت محترم سایت آران مغان استدعا دارم در صورت صلاحدید مطلب حقیر را منتشر کنند. دوستان عزیز توجه داشته باشید علت به این روز افتادن نگین شمالغرب کشور را باید ریشه یابی کرد جناب اقای افضلی فرد ندانسته یک صحبتی در مورد گمرک بیله سوار کرده که به نظر من زیاد مهم نیست، مهم این بوده که تقریبا بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی و خصوصا بعد از استان شدن اردبیل هر روز وضعیت مغان بدتر از دیروز شده چرا چون که هر چیزی که صاحب نداشته باشد و کسی ارزش آنرا از روی عمد یا غیرعمد نداند و نفهمد الماس هم باشد نابود خواهد شد شما یک خانواده را در نظر بگیرید که بدون مدیریت و بدون سرپرست باشد به چه روزی می افتد همشهریان و دوستان عزیز و سایت محترم آران مغان یک زمانی جایی بوده که بهترین مهندسان ایرانی و خارجی در آنجا جولان می دادند بزرگترین سرمایه گذاری ها در آنجا شکل می گرفته نه در اردبیل و ارومیه و تبریز و رشت بلکه در پارس آباد مغان پس چرا الان به این روز افتاده که همه مردم مغان مهاجرت می کنند چون که یک زمانی یک نفر بوده قدر خاک اونجا را می دانسته چرا مردم مغان باید به جای اینکه در مغان در صنعت و تولید و کشاورزی مغان سرمایه گذاری کنند باید بروند در شهرک های اردبیل بسازبفروشی کنند چرا چون که حاکمیت مغان را بدون سرپرست گذاشته چون نمی خواهد مغان برگردد به جایگاه خودش . یکی از بزرگان می گفت یک زمانی بوده که در پارس آباد یک خانه کوچک می فروختیم میرفتیم در اردبیل با همان پول خانه-مغازه و ماشین می خریدیم الان برعکس شده

بنده کارمند یکی از ادارات کل استان هستم دوستان عزیز اینواونو متهم نکنین همه مشکلات مغان برخاسنه از خود مغانه سه دوره اخیر نماینده پارس ابادوبیله سوار وحتی گرمی رو ببینید ایا مقصر انتخاب این نمایندگان اردبیلی ها هستن مشکل مغان نه اردبیل که مسئولین ومردم مغان بوده وهست وخواهدبودنمایندگان مغان را که اردبیل انتخاب نمیکنه حتی دردوره فعلی این مقامات استانی بودند که باکاندیداتوری نماینده فعلی مخالفت میکردند اماچه اصرارهایی ازسوی مردم مغان صورت گرفت ونماینده فعلی رو فرشته نجات خود میدانستندامااین این فرشته نجات دراخرین سلسله ازخیانتهای خودوباحرفهای نه چندان پخته خودباعث شدبراحتی منطقه ازاد ازدست بره پس لازمه مردم مغان درانتخاب نمایندگان خودشون دقت نمایند چون اقای برومند تبریز هم هیچ کار مثبتی برای شهرستان های خود انجام نداده نیازی به انتزاع از اردبیل وپیوستن به تبریز نیست عیب های خودتون رو بااین فرافکنی ها نپوشان.

دکتر کیلویی چنده پارس آباد مغان به یک انسان با مرام و دلسوز نظام نیازمند است

مقصر اصلي انهاي هستند كه قلم و كاغذ در دست دارند چرا رسانه ي نميكنيد اين كشور بي صاحبه مگر چند وقته بخشدار مركزي نداريم و فرماندار و معاون فرماندار نداريم از اين طرف امام جمعه نداريم و نمايندة كه از اول نداريم اين همه خبرنگارانمان كجا خوابيده اند

از مدیریت سایت متشکرم واز دوستان عزیز که با بنده هم کلام شده اند سپاسگزارم امیدوارم بتوانیم دست در دست هم دهیم و شاهد پیشرفت مغان عزیزمان باشیم موفق باشید

آقای دست مریزاد که واقعا خوب نوشتی تشکرات فراوان

سروران گرامی احمدینزاد یک کاری که کرد دستور به وزرا واستانداران در مورد دخالت ندادن نماندگان در انتصابات دولتی بود که حق نیز با ایشان بود.دراین دولت نیز عدم دخالت نماینده در انتصابات فرمانداران محرز میباشد .درواقع توپ در میدان دولت است.و انتظار از نماینده انتظاری بیجا. نماینده کارش تقنینی و وضع قاتون است. باید یقه استاندار را گرفت که تاکنون بی مهریش را به پارساباد با چنگ و دندان نشان داده است.

سلام با تشکر از مدیر سایت،جناب زارعی گل گفته ای ولی کو گوش شنوا؟کسی که به این انقلاب خون و جان داده باید هم ناراحت بشه!تا زمانی که این بی مسئولیت ها از مسئولیت کنار نروند همینه که هست؟

ببين اگر روزي خودت نماينده يا مسئول در اين شهرستان بودي آيا جز اينها رفتار ميكردي . پس حرف مفت نزن همه ميتونند خوب حرف بزنند در عمل هيچ كس مثل حرفهايش نيست آقاي خوش بيان

یاشا آقای زارعی.(سلام ما مردمان مغان را به وجدانهای مسئولین استانی که در حق این مردم زحمت کش کوتاهی می کنند برسان و اگر وجدانهای آنها بیدار بودند بپرس که چگونه شب ها را آسوده می خوابند)برادر عزیز آقای زارعی تقصیر خودمونه بعضی ها عددی نبودند ولی ما آنها را به توان رساندیم

متاسفانه عامل اصلی بدبختی مغان از مسئولین وظیفه نشناس وبی کفایت است وعامل دیگر آن عدم پوشش صریح وجدی درخواستهای مردم وانعکاس آن از سوی رسانه های محلی و منطقه ای می باشد.

داداش کار خود کرده را تدبیری نیست . کاری نکنین که تنها امیدمان این آران هستش که اونو هم نبندن . بابا همش بهونه است شهری که فرماندار . امام جمعه . بخشدار . بخشدار مرکزی . رئیس چند اداره جات . ریش سفید و غیره نداشته باشه باید هم گمرگ را ببندن .

مشکلات موجود در مغان به نظر من دو علت عمده دارد یکی مشکلات فرهنگی است بدین معنی که بیشتر افرادی که در مغان زندگی میکنند در عمل خاک مغان را مال خود نمی دانند به عنوان مثال کشاورز در طول سال چندین بار زمین را کشت میکند و اصلا دلش نمی سوزدبرای زمین کشاورزی که موجودیت خود وابسته به آن است ، در قشر عشایر هم با ازبین بردن مرتع به همین صورت عمل میکند اگر یک شهروند عادی را در نظر بگیرم حداقل کاری که از دستش در تمیزی شهر بر می آید انجام نمی دهد این حدقل کار رعایت بهداشت شهری یک شهروند مگه نمی تواند حدقل جلوی مغازه و خانه خود را تمیز نگه دارد با جارو زدن ساده با زدن این مثال های ساده و با معنای بزرگ میخواهم بگویم مشکلات فرهنگی چیست دومین عامل به نظر من مدیران بومی که در مدیریت استان اردبیل هستند که باعث عقب ماندگی مغان از زمان استان شدن اردبیل شده اند چون آنها با ارتباطاتی که با مدیران حوضه مغان بر قرار میکنند و همیشه با این مدیران بومی روابط دارند و این مدیر بومی که دوست و رفیق آنها هستند هر کاری که دلشان میخواهد انجام می دهند چون از روابط با مدیریت استان سو استفاده میکنند و از طرف دیگر اردبیلی ها همیشه اظهار میکنند ما چه کار کنیم همه مدیران استان مغانی هستند و همین مسئله را به مقامات کشوری در تهران انتقال میدهند به نظر من مسولین بومی اردبیل به لحاظ زرنگی مدیریت استان را قبول نمی کنند و به اصطلاح دولت سایه تشکیل میدهند به قلی ازاین مدیران مغانی به عنوان مترسک استفاده میکنند عمل کرده چندین ساله مدیران مغانی که در اردبیل هستند این موضوع را ثابت میکند به قولی از ماست که بر ماست از مردم مغان خواهش میکنم اجازه ندهند که هر کسی به هر طریقی از ساده گی وپاکدامنی آنها استفاده نکنند آخه اکثر مغانی ها ریشه عشایر دارنند مردمان عشایر مکار و حیله گر نیستند با صداقت و با مرام هستند که نباید اجازه بدهند از آنها سو استفاده شود اگر فکر و اندیشه مردم عوض بشود مطمئن باشید مغان گلستان میشود

با سلام خدمت شما دوستان گرامی جناب آقای زارعی بنده میدانم که شما چقدر به فکر پیشرفت مغان عزیز هستید شما از فرزندان پاک این مرز و بوم هستید خداوند پدر شهید شما را بیامرزد امیدوارم در راه این شهید بزرگوار قدم بردارید یقین دارم که شما هم مثل آن بزرگوار با شهامت هستید بنده از بسیجیان آن بزرگوار هستم و خوب میدانم یادگار ایشان چه رنجهایی برای پیشرفت منطقه میکشد فرزندم موفق باشی

با سلام جناب زارعی گرامی بنده خودم از فرزندان آن دیار هستم و از راه دور بر شما درود میفرستم شما باید الگوی جوانان دشت دلاوران باشید با آرزوی سعادت مندی شما . پیروز باشید برادر

با سلام خدمت شما برادر گرامی بنده هم با نظرات شما موافقم. امیدوارم ما مغانی ها دیگه مثل سالهای گذشته نماینده انتخاب نکنیم چون نماینده های گذشته اصلا کاری واسه مغان نکردند بخصوص این نماینده که اصلا کاری نکرده همه هم این را میدانند. ان کسان و اداره هایی که از انها انتظار نداشتیم و از نماینده این دوره حمایت کردند کجا هستند؟ ایا از گذشته ایشان خبری نداشتند؟! من هیچ یک از نماینده های گذشته را قبول ندارم چون منافع خودشان را به منافع مغان ترجیح دادند. امید دارم فرهنگ انتخاباتی تو منطقه داره بالا میره. ممنون از همه ی همشهریان

بنده از تمامی عزیزان که به عرایض بنده نظر داده اند چه مثبت چه منفی بینهایت سپاسگزارم امیدوارم بتوانیم با همدلی و همزبانی با دولت گرهی از مشکلات منطقه عزیزمان را باز کنیم و در آخر از مدیریت محترم سایت متشکرم امیدوارم موفق و موئد باشید

به نظر من که این اهالی محترم و شریف همیشه با طایفه خود بودندو خواهند بود مگر اینکه پیامبری جدید برای مردم این شهر بیاید تا شاید دست از طایفه بازی بردارند البته شاید هم مثل اهالی کوفه باشند

باسلام واجترام به برادر بزرگوار جناب اقاي زارعي برادر عزيز ما به اين روز افتادن پارس ابادرا تنهانماينده را مقصر نمي دانيم مستحضر هستيد نماينگان قبلي هم كاري نكردندزماني كه اربيل استان شده است پارس آباد به اين روز افتاده چون جلسه اي شوراي اداري كه در استان برگزار ميشود تعداد نمايندگان استان بيشتر است و بنفع شهر خودشان راي ميدهندو انتخاب فرماندارباصلاح خودشان انتخاب مي كنندوامام جمعه محتر م هم به امورات شهري بيشتر دخالت نمي كند اگر مسئولين استان با نظر مساعد اقدامات را انجام دهند اين مشكل پيش نمي ايد چون پارس اباد بنام زرخيز مشهور است اگر بيشتر توجه كنند مسئولين كشوري اردبيل را فراموش مي كنند هيچ وقت استان اردبيل به پارس آباد ارجعيت نمي دهد اگر پارس آباد پيشرفت كند ان زمان اربيل ساخت سازشان را به كه ميفروشدولي تبريز به در امد خو د قانع بود وبوجه شهرستاهارا به خودشان مي دادو مسئولين كشوري سرازير پارس اباد بودند شركتهاي بلقوه داشت واز طرف دولت هم حمايت ميشد يك نقطه مهم عرضم را تمام كنم بايد در انتخاب نماينده دقط كنيم نماينده اي به مجلس بفرستيم عضو حزب قوي مجلس باشد اكثرنمايندگان به حرف ايشان گوش كنند ان موقع نمايند گان اردبيل نمي تواند كاري بكند والسلام
ارسال نظر