تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29964
تاریخ انتشار : س, 1397/04/12 - 18:34

حاشیه ای بر خرید چهار دستگاه کامیون و قیر تخصیص یافته برای شهرداری پارس آباد مغان.

به گزارش آران مغان، در خبرها آمده بود که چهار دستگاه کامیون به ناوگان فرسوده، مستعمل و مستهلک موتوری شهردای پارس آبادمغان اضافه شده است.
اما گفته نشده بود که این کامیون ها به ارزش تقریبی 2 میلیارد و 700 میلیون تومان با این بحران مالی شهرداری که به اذعان شهردار محترم بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان بدهی دارد و از طرفی کارد تا جائی به استخوان رسیده است که بدون در نظر گرفته شدن تورم مفرط اقتصادی در جامعه به طور میانگین یک سوم از حقوق تک تک کارگران و کارمندان زحمتکش شهرداری کاهش یافته است از چه طریقی خریداری شده است!

ماجرا از این قرار است که جناب دکتر معصوم نجفیان از فرزندان دارای موقعیت کشوری مغان (عضو هیات مدیره شرکت سایپا) با سوء استفاده از موقعیت خویش به نفع زادگاهش، این چهار دستگاه کامیون را در ازای اوراق بهاداری که شهرداری از محل خدمات سالهای گذشته خود به دستگاههای دولتی، ادارات و سازمان ها دریافت کرده بود؛ برای شهرداری پارس آباد دست و پا کرده است! مطلعین در جریان هستند که این اوراق برخلاف عنوان "بهادار" آن عملا هیچ بها و استفاده ای ندارد و در واقع جناب دکتر نجفیان این چهار دستگاه کامیون را در قبال چند برگ کاغذ باطله برای شهر پارس آبادمغان تراشیده است.

ما در مقام و جایگاهی نیستیم که برای "معصوم مغان" کف بزنیم و از سویی وی به "هورای" ما در این گوشه بن بست کشور نیازی ندارد چرا که حضور در صحنه های کشوری و حتی بین المللی او را از این تبلیغات و تشویقات بی نیاز کرده است اما تاکید ما روی این موضوع بدان سبب است که توجه همگان را به "حلقه گمشده" از راهکارهای حل مشکلات مغان جلب بنمائیم.

معصوم نجفیان تنها فرزندی از بطن مغان نیست که به جایگاه والائی از "حضور کشوری" رسیده باشد ما معصوم های فراوانی داریم که از میان مردمان سرزمین سرسبز مهربانی؛ مغان عزیز به موقعیت های ممتاز رسیده اند اگر هر کدام از آنها تنها یک مورد از موقعیت خود به نفع زادگاهشان "سوء استفاده" و "لابی" کنند احتمالا تا به امروز مشکلات فراوانی از مغان حل شده بود! برای خدمت کردن به زادگاه باید اختلافات سیاسی، جبهه های جناحی، تمایزات قومی و طایفه ای و... را بی خیال شد و هر کس به وسع توان خود جلو بیاید!

معصوم با اقدام اخیر خود حجت را بر دیگر ستاره های مغان تمام کرد او به این نیاندیشید که خدای نکرده ممکن است این کار خیر او توسط نماینده، فرماندار، شهردار، اعضای شورای شهر و دیگران به نفع سیاسی خود مصادره بشود پس دیگران هم می توانند!

حالا شاید نوبت سردار درویشی باشد که با توجه به نفوذ کشوری خود بخصوص در بخش های اقتصادی سازمانها و ارگانهای متمول دست به یک اقدام مفید در منطقه بزند، شاید هم نوبت تابش است و یا فرشاد قهرمانی برنده نوبل اقتصاد کشور و یکی از موفق ترین سرمایه گذاران طراز الف کشوری، و یا شاید نوبت جناب سروی است که دین خود را به زادگاهش ادا کند، همان مولتی میلیادری که آوازه فعالیت های اقتصادی او در پایتخت و مشهد و... به گوش همگان رسیده است! احتمالا باید نوبت فهیمی های بانفوذ هم باشد و یا بهنام آزاد تکچی که شاید معتقد است حتی مورد بی مهری نیز واقع شده است اما او نیز باید دست بکار بشود. "چرا که امروز حال مغان اصلا خوب نیست!"

شاید امروز مغان بیمار حتی به دست تیمار تمام نمایندگان ادوار گذشته از جمله راشد و... هم نیازمند باشد و همچنین ورزشکاران بنام ملی چون اکبر ایمانی و پیشکسوت کشوری ورزشهای رزمی چون حافظ مهدوی!

امروز مغان به همه ستاره های بزرگ و کوچک خود نیاز دارد و بهتر است جناح بندی های سیاسی و تقسیم بندی را پشت دیوارهای شهر بگذارند و دست در دست هم برای نجات مغان از زیر آوار بی کسی متحد شوند. (پس از تکمیل این مطلب با خبر شدیم "شایقی" از فرزندان دلسوز مغان که ریاست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان را بر عهده دارد مبلغی در حدود 2 میلیاردتومان برای خرید قیر اختصاص داده اند که این قیر رایگان ظرف چند روز آینده در اختیار کارخانه آسفالت شهرداری پارس آبادمغان قرار خواهد گرفت و ما شاهد آسفالت ریزی گسترده در سطح شهر خواهیم بود)

سلامت سیدنوری/

انتهاي پيام/

ارسال نظر