تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29969
تاریخ انتشار : چ, 1397/04/13 - 10:48

به دنبال گرمای شدید هوا و بالا رفتن میزان برق مصرفی، طی روزهای اخیر شاهد خاموشی برق در برخی شهرهای شمالی استان اردبیل از جمله پارس آبادمغان بودیم که این امر باعث کلافه شدن اهالی این منطقه شده است.

به گزارش آران مغان، قطعی برق در روزهای اخیر در برخی شهرهای شمالی استان اردبیل از جمله پارس آبادمغان، سبب شد بسیاری از شهروندان با ارسال پیام‌هایی به آران مغان، ضمن انتقاد از اطلاع رسانی نکردن از این قطعی ها که مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد کرده، از پاسخگو نبودن اداره برق و پاسخ های نامشخص گله مند و معترض باشند.

یکی از چالش هایی که مردم منطقه در چنین شرایطی با آن مواجه می شوند، ناشی از بی اطلاعی نسبت به زمان قطعی برق است. زیرا در چنین شرایطی ممکن است شهروندان در آسانسور باشند یا قصد باز یا بسته کردن درب پارکینگ های اتوماتیک را دارند و ... که در این صورت باید منتظر وصل شدن برق باشند.

این مساله انتقادات دیگری نیز به همراه داشته است و آن اینکه، با قطع شدن برق در هوای گرم تابستان، آنها از زمان های این قطعی روزانه بی اطلاعند؛ در چنین شرایطی، سامانه 121 شرکت برق نیز پاسخگو نیست زیرا بسیاری از مردم به صورت همزمان با این سامانه تماس می گیرند.

برای نمونه؛ روز گذشته بمحض قطع برق در پاسی از شب در شهر پارس آباد پمپ بنزین های سطح این شهر نیز در خاموشی مطلق فرو رفت تا مشکلاتی برای رانندگان ایجاد شود. این اتفاق در حالی است که بایستی پمپ بنزین ها به برق اضطراری مجهز باشند‌ تا خدای ناکرده در مواجهه با بحران و بلایای طبیعی مشکلی در منطقه پیش نیاید.

با توجه به این مسایل، مسئولان اداره برق بعد از قطع شدن در روزهای اخیر، حداقل می توانستند با انتشار اطلاعیه ای، چرایی این مساله را اعلام کنند تا شهروندان برای پیشگیری از مواجه شدن با مشکلاتی که به یکباره از این قطعی برق برای آنها ایجاد می شود، اقدامات لازم را انجام دهند.

به هر حال با توجه به گرمای فصل تابستان و شرایط آب و هوایی شهرستان پارس آباد این منطقه را به یک منطقه گرمسیری تبدیل کرده است بطوری که دمای هوای آن برخی روزها به ۵۰ درجه می‌رسد که می‌طلبد تعرفه برق شهرستان پارس آباد همانند شهرهای جنوبی کشور گرمسیری محاسبه شود تا اهالی دغدغه ای از لحاظ افزایش قیمت تعرفه برق مصرفی نداشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

درود بر آران مغان که عین درد دل واقعی مرا به چاپ رسانید سئوالات منهم این بود که نوشتید احسنت بر اران مغان خسته نباشید
ارسال نظر