تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30138
تاریخ انتشار : ش, 1397/05/27 - 12:43

آنچه در ادامه مشاهده مي كنيد، یک درخواست ساده مردمیست که با توجه به عدم توجه به آن از سوی شهرداری پارس آباد موجب شده است که مردم با ارسال نامه اي به دادستان شهرستان پارس آباد، یک خواسته بحق و ساده را مطالبه کنند.

به گزارش خبرنگار آران مغان، قصه سد معبر در شهر پارس آباد، قصه امروز و دیروز نیست؛ قصه تکراری است که شاید هر روز شاهد آن هستیم که این امر علاوه بر اینکه موجبات نارضايتي شهروندان و اهالي كسبه را به همراه داشته است چهره شهر را هم بسیار زشت کرده است.

شايد بارها افراد زیادی را به خصوص زنان و کودکان را دیده ايد که برای عبور در مسیر پیاده رو به دلیل وجود موانعی (سد معبر) باید به ناچار مدتی را صبر کرده یا اینکه مسیر را به سمت خیابان تغییر دهند و مشکلاتی را هم برای خود و هم برای وسایل نقلیه بوجود آوردند و طبیعی است که این عمل احتمال حادثه و ترافیکی را به همراه داشته باشد. به راستی علت چیست؟ آیا قانون اجرا نمی شود یا شهروندان به خود و قانون احترام نمی گذارند؟

مطابق تبصره ۶ ماده ۹۶ قانون شهرداری‌ها «اراضی کوچه‌های عمومی‌ و میدان‌ها و پیاده‌روها و خیابان‌ها و به طورکلی معابر و مسیر رودخانه‌ها و نهرها و مجاری فاضلاب شهرها و باغ‌های عمومی‌ و گورستان‌های عمومی‌ و درخت‌های معابر عمومی ‌واقع در محدوده هر شهر که مورد استفاده عموم است، ملک عمومی ‌محسوب می‌شود و در مالکیت شهرداری است».

پس بر اساس تعاریف و مواد قانونی ذکر شده، شهرداری‌ها موظف‌اند از معابر به عنوان یک ملک عمومی ‌حفاظت کنند و همواره آن را برای استفاده عموم آماده نگه دارند و از تجاوز اشخاص به آن‌ها جلوگیری کنند. اما براستي چرا در شهر پارس آباد آنطور كه بايد به اين موارد بيشتر پرداخت نمي شود؟ آیا شهرداری به وظیفه خود، عمل نمی کند یا مردم احساس نیاز نمی کنند و یا …؟

نکته مهم این است که در شهر ما چون اصول معماری و شهرسازی به طور دقیق و کامل و بهتر بگویم اصلا رعایت نشده، بسیاری از پیاده روها از "عرض مفیدی برخوردار نیستند و اندک راهی که به عنوان پیاده رو در نظر گرفته شده است نیز توسط مغازه داران محترم تصرف می شود. به گونه ای که گاهی رهگذران برای ادامه مسیر در یک پیاده رو مجبور هستند وارد فضای عبور خودرو ها شوند یا از داخل باغچه های کنار پیاده رو عبور کنند.

آنچه در ادامه مشاهده مي كنيد، تصاوير و نمونه یک درخواست ساده مردمیست که با توجه به عدم توجه به آن از سوی شهرداری پارس آباد موجب شده است که اهالي و كسبه خيابان كشاورز با ارسال نامه اي به دادستان پارس آباد، یک خواسته بحق و ساده را مطالبه کنند.

گفتني است، دو ماه از دستور نامه طباطبايي دادستان وقت پارس آباد مبني بر درخواست اهالي خيابان كشاورز براي رفع سريع سد معبر به قيد فوريت نسبت به اعمال قانون صرف ماده 55 قانون شهرداري ها به شهردار پارس آباد مي گذرد اما هنوز اقدامي در اين زمينه صورت نگرفته است.

///

///

////

انتهاي پيام/

ارسال نظر