تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30837
تاریخ انتشار : ش, 1397/11/27 - 11:58

بعد از استقرار نزدیک به ۲۰ ماه اعضای شورای دوره پنجم شهر پارس آباد در پارلمان شهری و فراز و فرودهای فراوان در انتخاب شهردار منتخب، شهر پارس آباد همچنان با چالش جدی به نام انتخاب شهردار مواجه است.

به گزارش آران مغان، بعد از استقرار نزدیک به ۲۰ ماه اعضای شورای دوره پنجم شهر پارس آباد در پارلمان شهری و فراز و فرودهای فراوان در انتخاب شهردار منتخب، شهر پارس آباد همچنان با چالش جدی به نام انتخاب شهردار مواجه است.

بعد از استعفای رحمت انوری آذر شهردار سابق پارس آباد به‌ دلیل انتخابش بعنوان شهردار شهر مشگین شهر، اختلاف‌نظر بین اعضای شورای شهر پارس آباد و طولانی شدن فرآیند تصمیم‌گیری برای انتخاب شهردار جدید سبب شد که از آذر ماه امسال دومین شهر پرجمعیت استان اردبیل بدون شهردار باشد.

نبود شهردار در بخش مهمی از سال و آستانه عید نوروز بر مشکلات پارس آباد اضافه می کند و اداره شهرداری این شهر توسط سرپرست تنها موضوعات روزانه را رتق و فتق داده است تا بسیاری از برنامه‌ها معطل انتخاب شهردار و تصمیم‌های وی باشد.
موضوعی که این روزها بیشتر شهروندان و فعالان تشکل‌های مردمی در بخش‌های مختلف را نگران کرده است.

بی شک نبود مدیریت در راس دستگاه عریض و طویل شهرداری و همچنین اختلاف نظر بین شورای شهر پارس آباد علاوه بر متوقف کردن طرح های عمرانی و شهری، توان تصمیم گیری سرپرست شهرداری را گرفته و فضا را برای ایجاد اختلاف و دو دستگی شدت بخشیده است.

از سویی نیز در حالی سایر شهرداران شهرهای اردبیل یک پس از دیگری لایحه بودجه سال ۹۸ را تقدیم شورای شهرشان می کنند که شهر پارس آباد هنوز در انتخاب شهردار خود عاجز مانده است و این روزها که شهر بدون شهردار اداره می شود، بهتر است فرماندار شهرستان پارس آباد بعنوان نهاد بالادستی که پیش تر از هشدار برای انحلال شورای شهر در صورت تعلل انتخاب شهردار خبر داده بود این بار با جدیت به این مساله ورود کرده و دستگاه های نظارتی را برای نظارت بر عملکرد شهرداران مناطق و نهادهای زیر مجموعه شهرداری فعال و دعوت کند.

اما شنیده ها از نشست خصوصی برخی آقایان شورای شهر پنجم حاکی از آن است که چند نفر از آقایان شورا در اجماع خصوصی خود گویا به یکی از پایتخت نشین ها که دستی در پیمانکاری پروژه های مترو تهران و ... هم دارد تمایل داشته و درصدد معرفی او بعنوان یکی از گزینه های جدی برای سکانداری شهرداری شهر پارس آباد هستند.

گفتنی است، شهرستان مرزی پارس آباد مغان از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون 23 شهردار به خود دیده است که آخرین آن به نام رحمت انوري آذر که از سال 96 بر کرسی شهرداری پارس آباد تکیه زده بود به ثبت رسیده است و بعد از استعفای او هنوز فردی برای تصدی سکان شهرداری انتخاب نشده است و توسط سرپرست اداره می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر