تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31281
تاریخ انتشار : ي, 1398/04/09 - 01:12

اینکه برای چندمین بار به بهانه های مختلف فرودگاه پارس آباد تعطیل می شود جای تعجب نیست بلکه عجيب آن است که وقتی فرودگاه پارس آباد احداث می شد هیچ اثری از فرودگاه اردبیل نبود و بسیاری از محلات اردبیل راه مناسب برای درشکه هم نداشتند.

به گزارش آران مغان، گویی این منطقه با همه پتانسیل هایش طلسم شده و مسئولین کشوری و استانی هم نگاه توسعه گرانه به آن ندارند.

اینکه برای چندمین بار به بهانه های مختلف فرودگاه پارس آباد تعطیل می شود جای تعجب نیست بلکه عجيب آن است که وقتی فرودگاه پارس آباد احداث می شد هیچ اثری از فرودگاه اردبیل نبود و بسیاری از محلات اردبیل راه مناسب برای درشکه نداشتند اما امروز اردبیل و شهرهای نزدیک به اردبیل به خوبي از تمامي امكانات استاني و ملي براي بهبود وضع عمومي خود بهره مي برند.

مصداق عینی آن فرودگاه اردبیل است که علیرغم وضعیت نامناسب جوی حاکم در آنجا،  در یک آن بین المللی می شود و پروازهای منظم و مداوم (داخلی و خارجی) در آنجا برقرار است اما قدیمی ترین فرودگاه استان (فرودگاه پارس آباد) هر از گاهی به بهانه های مختلف علیرغم داشتن باندهای استاندارد و نوسازی شده در کنار دو شرکت غول آسای خاورمیانه (مغان و پارس) و بکر ترین آب و هوای شمالغرب کشور تعطیل می شود و جالب تر اینکه برخی از سیاسيون دغل باز ! جهت انبساط خاطر مردم شریف شمال استان، داستانهایی ر ا از قبیل توسعه فرودگاه پارس آباد می بافند و به زعم خودشان شنوندگان داستانهایشان ساده لوح تشریف دارند اما این باور و اعتماد به نفس کاذب آنها را دلخوش ننماید چرا که دم خروس با چشم بدون مسلح از فاصله 200 کیلومتری کاملا هویداست و نیازی به قسم حضرت عباس نیست!

ناگفته پیداست گلایه مردم مغان از توسعه شهر اردبیل و سایر شهرهای استان نمی باشد زیرا معتقدند با توسعه این شهرها از محرومیت استانمان کاسته می شود اما درخواست دارند که این توسعه ها بصورت توسعه متوازن و یکسان در جای جای مختلف این استان انجام پذیرد...!

سايت تابناك در اين باره نوشت: پروازهای فرودگاه پارس آباد مغان به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های کشور بار دیگر به دلیل نامشخص از سوی شرکت هواپیمایی ایران ایر به تعطیلی کشیده شد.

تابناک اردبیل اردیبهشت ماه جاری در گزارشی پیش‌بینی کرده بود که با تغییر خانم شرفبافی از مدیرعاملی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران،‌ پروازهای این شرکت از فرودگاه قطع و منجر به تعطیلی آن خواهد شد.

فرودگاه شهرستان پارس‌آباد مغان در سال 1352 تاسیس و در سال 1381 از شرکت کشت و صنعت مغان منفک و تحویل شرکت مادر تخصصی فرودگاه‌های کشور شد که هم اکنون با قدمت 46 ساله یکی از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های کشور به حساب می‌آید.

در حالی که این روزها خبرهای خوشی در خصوص استقبال گرم مردم و سرمایه گذاران منطقه به گوش می‌رسید اما طی نامه‌ای از سوی مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران ایر در اردبیل پروازهای این فرودگاه مجددا به مدت 4 ماه به تعطیل شد.

در سال‌های اخیر نیز به منظور تکمیل و بازسازی باند پرواز، محوطه‌سازی، فنس‌کشی و توسعه و بازسازی ساختمان این فرودگاه بیش از 180 میلیون ریال هزینه شده بود ولی هرازگاهی این فرودگاه به تعطیلی کشیده می‌شود.

این تعطیلی در حالی است که پیش از این استاندار اردبیل نیز از راه‌اندازی بخش باری این فرودگاه خبر داده بود.

نماینده مردم پارس‌آباد مغان اظهار داشت: در خصوص تعطیلی پروازهای فرودگاه شهرستان پارس‌آباد تذکرات لازم به وزیر راه و شهرسازی داده شده است.

شکور پورحسین با بیان اینکه پروازهای فرودگاه پارس‌آباد تاکنون با استقبال گرم مردم منطقه مغان روبرو بوده است، افزود: با توجه به استقبال گرم مردم منطقه مغان از فرودگاه پارس آباد پروازهای فرودگاه نباید لغو شود

انتهاي پيام/

ارسال نظر