تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31478
تاریخ انتشار : د, 1398/06/11 - 12:50

هیچ چیز نمی‌تواند ترسناک‌تر از مراجعه به پزشک یا دندانپزشک باشد، به خصوص زمانی که احساس خوبی نداشته باشید.

* ویژگی‌های مطب دندانپزشک کودکان

زمانی که به عنوان یک زن و شوهر برای بچه‌دار شدن آماده می‌شوید، شما خانه را به محیطی امن تبدیل می‌کنید و برای مراقبت‌های روزانه از کودک خود به دنبال پزشک خوب می‌گردید. مراحل بسیاری برای آماده‌شدن برای داشتن فرزند وجود دارد. با بزرگتر شدن کودک، برای رفاه او، باید مراقبت‌های بیشتری را در نظر بگیرید، از جمله یک دندانپزشک و یک مطب دندانپزشک کودکان خوب و مناسب. یک دندانپزشک عمومی می‌تواند مراقبت‌های بهداشتی مناسب دهان را برای فرزند شما فراهم نماید، اما پیداکردن یک مطب دانپزشکی کودکان خوب این اطمینان را به شما می‌دهد که فرزند شما توسط یک متخصص که در حوزه دندانپزشکی کودکان، آموزش دیده‌است و خدمات اساسی مورد نیاز برای اطمنیان از کیفیت بهداشت دهان و دندان را برای کودک شما فراهم می‌کند، تحت مراقبت قرار می‌گیرد.

دندانپزشک

موضوع مهم دیگر این است که بردن کودک به دندانپزشکی می‌تواند برای هر پدر و مادری یک کار چالش برانگیز باشد، به خصوص زمانی که کودک برای رفتن به دندانپزشکی ترس و اضطراب دارد. در این صورت شاید پیداکردن یک دندانپزشک دوست داشتنی برای کودکان، ارزش جستجو داشته باشد. یک دندانپزشک کودک دوست یا دندانپزشک کودکان، شخصی است که نه تنها اتاق انتظار را با اسباب‌بازی پر می‌کند، بلکه از آموزش تخصصی و همچنین تمایل واقعی برای کار با کودکان برخوردار است. هنگام جستجوی ویژگی‌های مطب دندانپزشک کودکان خوب، موارد خاصی وجود دارد که باید به دنبال آن باشید، در اینجا به برخی از این ویژگی‌ها اشاره شده‌است که می‌تواند برای تصمیم‌گیری مناسب به شما کمک نماید.

 

* وجود فضای مناسب کودکان

شما به عنوان والدین، ترجیح می‌دهید زمانی که کودکتان را به دندانپزشکی می‌برید، در آنجا احساس راحتی کند. این احساس راحتی از اتاق انتظار شروع می‌شود. به طور معمول، کودکان در مورد انتظار کشیدن برای یک قرار ملاقات، به اندازه بزرگسالان صبر و تحمل ندارند. برای آنها انتظار کشیدن می‌تواند دردناک و خسته‌کننده به نظر برسد و حتی اگر آنها از این ملاقات عصبی باشند، وحشتناک است. بنابراین یک مطب دندانپزشکی کودکان خوب باید دارای اسباب‌بازی و سایر موارد ایمنی برای کودکان باشد تا در زمان انتظار برای قرار ملاقات خود، کودک شما وقت خود را در آنجا بگذراند. علاوه بر این، اتاق معاینه باید برای کودک بدون سروصدا، دلپذیر و جذاب باشد. صندلی دندانپزشکی نیز باید به راحتی قابل دسترس باشد. داشتن فضای کافی در اتاق معاینه برای نشستن مادر یا پدر، به شما کمک می‌کند تا استرس کودک را کاهش داده و اطمینان حاصل کنید که آنها در آنجا تنها نخواهند بود. اگر محیط برای کودک شما مناسب باشد، کل تجربه دندانپزشکی برای او بسیار مثبت‌تر و موفق‌تر خواهد بود.

 

* پرسنل خوشرو و مهربان

هیچ چیز نمی‌تواند ترسناک‌تر از مراجعه به پزشک یا دندانپزشک باشد، به خصوص زمانی که احساس خوبی نداشته باشید. وقتی با پرسنلی برخورد می‌کنید که رفتار کمتر دوستانه‌ای دارند، به اضطراب شما اضافه می‌شود، بنابراین، داشتن دندانپزشکی که به راحتی بتوانید با او رابطه برقرار کنید و تیمی از کارمندانی که با بچه‌ها سروکله می‌زنند و آنها را می‌خندانند، این تجربه را برای کودکان بسیار دلپذیرتر می‌کند. در این صورت، کودکان احساس راحتی بیشتری می‌کنند و اعتماد به نفس بیشتری برای مراجعه به دندانپزشک پیدا می‌کنند.

دندانپزشک

* دستگاه‌، ابزار و تجهیزات دندانپزشکی مناسب کودکان

به شکلی واضح، اندازه دهان کودکان به اندازه بزرگسالان نیست، بنابراین داشتن ابزاری مناسب با اندازه دهان کودکان، به منظور انجام اقدامات دندانپزشکی بسیار مهم است. استفاده از ابزارهایی که خیلی بزرگ هستند، می‌تواند منجر به ایجاد درد شدید و یا آسیب احتمالی در دهان کودک شود. با این حال، جای هیچگونه نگرانی نیست، زیرا یک مطب دندانپزشکی کودکان، ابزارهای مناسبی در اختیار دارد تا کودک شما در حد امکان احساس راحتی کند و از هر گونه آسیب احتمالی به دور باشد.

 

* ارتباط مناسب با جلب اعتماد کودک

لحن و لهجه صحبت در هر زمینه‌ای می‌تواند برای کودکان دلهره آور باشد. شما نمی‌خواهید که کودک شما به روشی که دندانپزشک در مورد نگرانی‌های دندانپزشکی با او صحبت می‌کند، احساس ترس کند و این اهمیت پیداکردن یک مطب دندانپزشکی خوب و یک دندانپزشک کودکان خوب را بیشتر می‌کند. دندانپزشکانی که کودکان را دوست دارند به روش‌های بسیار راحت و ساده، کارهایی که قرار است انجام دهند را برای کودک شما توضیح می‌دهند. آنها به کودک شما کمک می‌کنند تا فرایند درمان را به روشی که اضطراب را کاهش می‌دهد، درک کند. در صورت لزوم، دندانپزشک از به کاربردن کلماتی که ممکن است کودک شما را بترساند، خودداری کرده و در مورد برخی از علایق خود صحبت می‌کند تا ترس و اضطراب کودک را منحرف کند. آنها همچنین نسبت به این موضوع که کودکان با یکدیگر متفاوت هستند، واقفند و مهم است که یک دندانپزشک کودکان بتواند نیازهای یک کودک را در نظر بگیرد و نسبت به آنها انعطاف‌پذیر باشد. هنگام انتخاب یک دندانپزشک برای کودک خردسال خود، مهمترین جنبه‌هایی که باید به دنبال آنها باشید، صبر و مراقبت است. دندانپزشک کودکان می‌داند که بدست‌آوردن اعتماد کودک زمان می‌برد و آنها برای بدست‌آوردن این اعتماد صبور هستند. علاوه بر این، آنها می‌دانند که کودک باید احساس کند که دندانپزشک مراقب آنهاست. هنگامی که فرزند شما در زمان ملاقات، احساس راحتی داشته باشد، این باعث می‌شود که کودک شادتر باشد و در طول دوره درمان همکاری بیشتری با دندانپزشک داشته باشد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر