تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31576
تاریخ انتشار : د, 1398/07/29 - 20:59

کسانی که با نگاه تک بعدی تصور می کنند، پست شهرداری و استانداری و دیگر جایگاههای مدیریتی لاجرم، سکوی پرتاب کرسی نشین آن به ساختمان بهارستان است، سخت در اشتباهند...

به گزارش آران مغان، مجید خدابخش در خلوت خود می داند که کارنامه چندان قابل دفاعی از دوران 4 سال تصدی مسئولیت استانداری اردبیل برای جلب و جذب مجدد آرای مردم در انتخابات پیش رو مجلس از حوزه انتخابیه اردبیل ندارد؛ او بر این واقعیت تلخ نیز واقف است که دوقطبی ساختگی اما انکارناپذیر اردبیل- تبریز، بزرگترین مانع نه تنها برای او بلکه هر نامزد دیگر با تبار اردبیلی برای کاندیداتوری از تبریز در انتخابات این شهرستان است.

ضمن این که جایگاه آقای خدابخش در سپهر سیاسی آذربایجان آن هم در تبریز و در کنار عناصر و شخصیت های سیاسی طراز ملی، این امکان را به او نمی دهد تا بتواند در کنار آنان عرض اندام کرده و در قواره برابر خود را در معرض رای مردم تبریز قرار دهد و لذاست که در صورت اتخاذ چنین تصمیمی او لاجرم در"حاشیه" مانده و شانسی در این رقابت برایش متصور نخواهد بود.

بزعم نگارنده، نباید «شاخسی» گردی های محرم در تبریز، حضور در محافل تبریز و دنبال کردن خبرنگاران تبریزی در اینستاگرام را دلیلی بر حضور احتمالی استاندار بازنشسته آذربایجان شرقی از حوزه انتخابیه تبریز قلمداد کرد، چرا که این شیوه به مصداق روشن کردن چراغ راهنما به راست اما حرکت ناگهانی به چپ در میان برخی سیاسیون، مسبوق به سابقه بوده و به دلایل برشمرده باید منتظر بود تا خدابخش علیرغم خواست خود و به ناچار در آینده خود را از حوزه انتخابیه اردبیل نامزد انتخابات کند.

ضمن این که تحرکات عناصر رسانه ای نزدیک به او و نشر گسترده خبر انصراف قطعی خدابخش از نامزدی در انتخابات از اردبیل و تصمیم قطعی بر حضورش در انتخابات مجلس از تبریز را می توان در چارچوب تاکتیکی ارزیابی کرد که تلاش می کند با این شیوه، نامزد موردنظر را از هر گونه تخریب احتمالی در فضای رسانه ای محفوظ نگهدارد و در زمان مناسب از او رونمایی کند.

کسانی که با نگاه تک بعدی تصور می کنند، پست شهرداری و استانداری و دیگر جایگاههای مدیریتی لاجرم، سکوی پرتاب کرسی نشین آن به ساختمان بهارستان است، سخت در اشتباهند؛ داشتن چنین امتیازاتی در رقابت انتخابات صرفاً شرط لازم بوده و تحقق کامل آن تابعی از متغیرهای پیچیده است.

منبع: تابناك

انتهاي پيام/

ارسال نظر