تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 31981
تاریخ انتشار : س, 1398/12/20 - 00:23

متاسفانه؛ اين روزها چهارراه ها و محل استقرار چراغ های راهنمایی و رانندگی در شهر پارس آبادمغان که محل ایست خودروهاست، به جولانگاه متکدیان مبدل شده است!

به گزارش آران مغان، وقتی سخن از متکدیان به میان می آید؛ افراد بی سرپرست، بی خانمان، شاید هم افرادی که توان تامین معیشت زندگی خودشان را که به سبب عدم توانایی جسمیشان ندارند و قادر به کار نیستند در ذهن متمادر می گرداند که صد البته؛ توسط متولیان مربوطه نیاز به پایش و رسیدگی دارد، اما آنچه بیشتر مشهود و ملموس است؛ جولان افراد ولگرد در چهارراه ها و پشت چراغ های راهنمایی و  رانندگی که محل ایست خودروهاست، بیشتر از هر چیزی در آن لحظه و در آن مکان ها، روح و روان شهروندان را می آزارد!
بطوریکه؛ عده ای معلوم الحال که اغلب جزو معتادین به مواد مخدر ، بویژه مصرف کنندگان مواد روان گردان هستند و اکثریت مواقع در حالت نرمال نمی باشند! همچون راهزنان سر گردنه ، منتظر خودروهایی هستند که در محل های خاص شهر لحظاتی را در پشت چراغ قرمز توقف دارند، تا بلکه با اصرار و سماجت به طریقی بتوانند از شهروندان پول بستانند.
هرچند رافت قلب شهروندان ، ناخواسته موجب تشویق متکدیان شده و انگیزه آنان را دو چندان می نماید.
اما نظر به اینکه؛ در روزهای اخیر به دلیل انتشار ویروس کرونا ، اغلب رانندگان و سر نشینان خودرو ها، در مقابل درخواست پول توسط ولگردهای خیابانی ، از پایین آوردن شیشه های خودرو اجتناب دارند و بیشتر نگران سلامت خود و سرنشینان هستند. لکن، عدم پاسخ به درخواست پول ولگردها، با کوبیدن شیشه های خودروشان توسط آنها و شنیدن انواع و اقسام فحش ها، بد دهنی ها، توهین ها که از زبان ولگردهای خیابانی خارج می گردد، روبرو می شوند!
در حالیکه با بروز و در صورت مواجه با اینگونه رفتارها؛
- تمرکز رانندگان به هم می ریزد.
- تصاویر نامطلوب و ناخوشایندی را در سطح شهر پدیدار می نماید.
- چهره ای زشت و نامقبول از اجتماع را به نمایش می گذارد.
- موجب رنجش عابرین پیاده و سرنشینان خودروها شده و خدشه بر روح و روان شهروندان وارد می گرداند.
- از طرفی؛ نظر به تردد اتباع خارجی، بویژه اتباع کشور آذربایجان ، بروز اینگونه برخوردهای ناشایست توسط ولگردهای خیابانی، صحنه های نا خوشایندی را در دید و ذهنیت آنها بوجود می آورد که در جای خود پیامدهای بدی را در امر توریسم پذیری به دنبال دارد.
لذا، از دادستان، فرماندار و شهردار محترم درخواست مي شود؛ در جمع آوری و پاک سازی و ساماندهی متکدیان از سطح شهر و جلوگیری از آسیب های اجتماعی ناشی از جولان ولگردهای خیابانی ، اقدامات لازم و مقتضی را اعمال نمایند. چرا که به شعار ؛ شهر ما خانه ما، اگر به واقع باور داریم؟ هیچ شهروندی، حاضر نیست؛ ولگردها را داخل خانه هاشان راه دهند.
سلیمان علیزاده/ فعال اجتماعی

انتهاي پيام/

 

ارسال نظر