تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32052
تاریخ انتشار : چ, 1399/01/27 - 00:14
یادداشت/
درسهای کرونا

شیوع کرونا در دنیا اگرچه دنیا را با دشواری هایی روبه رو ساخته اما درسهایی برای بشریت به همراه داشته است.

به گزارش آران مغان، امروز شیوع کرونا در دنیا اگرچه دنیا را با دشواری هایی روبه رو ساخته و با هجوم خود تقریباً اقتصاد بین‌الملل را فلج کرده و در کمتر کشوری این مساله مشاهده نشد.
پایین آمدن شدید قیمت نفت از 40 دلار به حدود 16 دلار، کاهش تشدید نرخ سهام در بازارهای بین‌المللی، کاهش شدید سرمایه‌گذاری، کاهش فروش محصولات مختلف، افزایش شدید نرخ بیکاری در کشورها و افزایش هنگفت هزینه‌های تولیدی، اداری و خدماتی بخش‌هایی از این شوک سنگین اقتصادی به حساب می‌آیند.
اما درسهایی نیز برای بشریت امروز دارد که به طور خلاصه در زیر به آن اشاره می شود:
1- کرونا و انسانهای تربیت شده در مکتب ها: امروز با شیوع کرونا ما شاهد عملکرد انسانهای تربیت شده در مکتب های دنیا علی الخصوص مکتب مادی گرایانه دموکراسی غرب و مکتب الهی دموکراسی اسلامی هستیم. امروز آن چیزی که ما از عملکرد انسانهای تربیت شده در دموکراسی غربی به دور از دسترس رسانه های بیگانه به لطف کرونا مشاهده می کنیم برخلاف چیزهایی است که سالها غول رسانه های غربی به خورد مردم می دادند. ما امروز شاهد دزدی ماسک از همدیگر در سطح دولتها، حمله مردم به فروشگاهها، خرید اسلحه برای کشتن همدیگر، خودکشی به خاطر ترس و نا امیدی، عدم احساس مسئولیت پرستاران، رها کردن سالمندان در آسایشگاهها (زمانی برای نجات یک گربه چه سروصدایی در فضای مجازی راه نمی انداختند) ، صفهای طولانی برای خرید غذا، رها شدن اجساد در خیابانها، احساس تنهایی، ترس، ناامیدی، استرس و خیلی چیزهای عجیب و غریبی که امروز کرونا آن واقعیتها برای جهانیان برملا می کند، اما در طرف دیگر و در مکتب الهی و دموکراسی اسلامی ما شاهد ایثار، فداکاری، امید، فرهنگ غنی گذشت، انفاق، مجاهدت شبانه روزی، یکدلی و تولید هستیم که به خاطر پخش در رسانه ها به جزئیات آن وارد نمی شویم و این است خروجی دو مکتب مادی گرا و مکتب انسان ساز که حاصل نظام مقدس جمهوری اسلامی و وجود پربرکت مقام معظم رهبری می باشد.

2- آشکار شدن هرچه بیشتر نفاق و دورویی و یک بام دو هوای شبکه های بیگانه مانند اینترنشنال؛bbc و voa و ... در نحوه خبررسانی در خصوص آن زمانی که چین و ایران به کرونا گرفتار شدند و نحوه خبررسانی آن شبکه ها که چگونه با پخش خبرهای جعلی و کلیپ های ساختگی درصدد ناامیدی مردم بودند و نحوه اطلاع رسانی در خصوص شیوع کرونا در آمریکا و کشورهای غربی که طوری وانمود می کنند که همه چیز عادی و طبیعی است و پیش می آید.

3- کرونا ثابت کرد ما می توانیم؛ امسال که مقام معظم رهبری (مدظله) آن را سال جهش تولید نامیده اند با توجه به اینکه اکثر ملاکها برای پیشرفت یک کشور در ایران ما آماده است از قبیل سرمایه که حدود 2500 میلیارد تومان سرمایه در دست مردم داریم، نیروی انسانی تحصیلکرده، زیرساختهای آماده کشور، منابع طبیعی کشور که بصورت دست نخورده باقی مانده است و فقط یک باور مسئولین نسبت به مردم خود و احساس خودباوری که فکر کنم با آمدن کرونا و تبدیل شدن مساجد و حسینیه ها و فروشگاهها و ... به مراکز تولید و پیشرفتهای چشمگیر این اعتماد در مسئولین و مردم ایجاد شد که اگر بخواهیم می توانیم و قطعا در آینده نزدیک شاهد آن خواهیم بود.

4- بازهم تکرار شدن داستان پشه و نمرود، که از سر غرور و تکبر ادعای خداوندی می کرد با یک پشه مغلوب شد و امروز نیز برخی کشورها سلطه گر و زورگو بدست خود و با موجودی کوچکتر از پشه بنام کرونا بینی شان به خاک مالیده شد و فهمیدند هرچقدر هم پیشرفت داشته باشند در مقابل خدا هیچ اند.
افشار تیمورپور
انتهای پیام/

ارسال نظر