تازه ترین مطالب



پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32177
تاریخ انتشار : ش, 1399/03/31 - 01:36

انتصاب مدیران بومی یا غیر بومی در شهرستان پارس آباد همواره یکی از دغدغه های اصلی و نگرانی مردم و فعالان فضای مجازی بوده است.

به گزارش آران مغان، انتصاب مدیران بومی یا غیر بومی در شهرستان پارس آباد همواره یکی از دغدغه های اصلی و نگرانی مردم، اصحاب رسانه، مقامات، نماینده مجلس، صاحب نظران، فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی این منطقه بوده است.

توجه به مقوله مدیران بومی و یا غیر بومی اغلب پس از پیروزی نامزدها در انتخابات مجلس از سوی نماینده منتخب و اطرافیان وی در محافل سیاسی و شبکه های اجتماعی مطرح و اوج می گیرد و شهرستان پارس آبادمغان نیز از این قاعده مستثنی نبوده، بطوری که مصاحبه اخیر نماینده شهرستانهای پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در برنامه زنده با نمایندگان شبکه سبلان مُهر تأییدی بر این موضوع بود.

عباس جهانگیرزاده که در اولین گفتگوی زنده تلویزیونی در برنامه "با نمایندگان" شبکه سبلان سخن می گفت، بی مقدمه به موضوع کشت و صنعت پارس و تغییرات مدیریتی در این شرکت اشاره کرد و گفت: با توجه به پتانسیل بالای مدیران بومی مدیرعامل شرکت پارس نیز باید بومی اهل استان و منطقه باشد و به هیچ وجه اجازه نخواهیم داد فردی خارج از استان مدیر این مجموعه اقتصادی و کشاورزی شود.

این صحبت‌های نماینده مردم پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز در مجلس شورای اسلامی در خصوص انتخاب مدیر بومی برای شرکت کشت و صنعت پارس، واکنش‌هایی را در شبکه های اجتماعی به دنبال داشت. بگونه ای که فعالان شبکه های مجازی در این زمینه نوشتند: آقای جهانگیرزاده شما که دغدغه بومی کردن مدیریت شرکت پارس را دارید، چرا واکنشی به غیربومی و پروازی بودن استاندار اردبیل یا خریدار غیربومی کشت و صنعت و دامپروری مغان نشان نمی دهید؟

اساسا در یک نگرش علمی، مهمترین شاخص انتخاب مدیر برای اداره یک سازمان یا مجموعه ای، شاخص شایستگی و رویکرد "شایسته سالاری" است، نه "بومی" بودن؛ که با شناختی که از حاج عباس جهانگیرزاده نماینده مردم شهرستانهای پارس آباد، بیله سوار و اصلاندوز سراغ داریم، اطمینان داریم که به بومی های طایفه "نه" گفته و بومی های "شایسته سالار" را سرلوحه انتخاب مدیران قرار خواهد داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر