تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32440
تاریخ انتشار : س, 1399/09/04 - 00:56

با وجود معارفه کریم مهری از سوی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شهرک‌های کشاورزی به عنوان سرپرست شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان ، وزیر جهاد کشاورزی در اقدامی عحیب این انتصاب را تکذیب کرد.

به گزارش آران مغان، همین دیروز بود که خبر معارفه کریم مهری بعنوان سرپرست شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان انجام شد. لحظه‌ای‌ از آن سوت زنی های دیده‌بان‌ شفافیت و دست‌های پشت پرده سازمان خصوصی سازی در واگذاری و باطل شدن شرکت مغان بگذریم، معارفه یک سرپرست بعد ۴۵ روز از لغو واگذاری کشت و صنعت مغان از بخش خصوصی کافی بود تا این شرکت دوباره سر زبانها بیافتد، اما این بار نه از حیث واگذاری و ابطال، بلکه معارفه ای از جنس مهری و تکذیبیه ای از جنس آقای وزیر!!!

 

ماجرا از آنجا شروع شد که کریم مهری رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی و عضو هیئت مدیره شرکت شهرک هاى کشاورزى که اصالتا اهل آذربایجان شرقی می باشد روز یکشنبه بعنوان سرپرست شرکت کشت و صنعت مغان معارفه شد.

 

خبر معارفه کریم مهری به عنوان سرپرست کشت و صنعت مغان در همان روز ابتدایی معارفه اش واکنش تند نمایندگان استان اردبیل را به همراه داشت بطوری که مجلسی های استان این شخص رو فردی غیربومی، ناکارآمد و بازنشسته اعلام کردند که نمی تواند برای منطقه مثمر ثمر بوده و گرهی از بزرگترین بنگاه اقتصادی کشور یعنی کشت و صنعت مغان باز کند.

 

با این همه این معارفه دیروز انجام شد، اما در اقدامی عجیب این انتصاب امروز از سوی سید کاظم موسوی رئیس مجمع نمایندگان استان اردبیل به نقل از وزیر جهاد کشاورزی تکذیب شد!

 

از حکم علی اشرف منصوری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت شهرکهای کشاورزی کشور برای کریم مهری به عنوان سرپرست شرکت کشت و صنعت مغان که دیروز ابلاغ و معارفه نیز انجام شد بگذریم به این نکته قابل تامل خواهیم رسید که چگونه است حکم سرپرستی به اقای مهری ابلاغ شود که آقای وزیر هم از آن‌ بی‌خبر بوده و حال اقدام به تکذیب آن کند؟!

 

در ثانی بر اساس ضوابط قانونی و اساسنامه شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان هیات مدیره مستقر تا زمان جایگزینی هیات مدیره جدید مسئولیت و تکلیف اداره را دارا می باشد و بدون برگزاری مجمع و انتخاب هیات مدیره دولتی و ثبت صورتجلسه انتصاب سرپرست برای این شرکت منع قانونی دارد؟!

 

در این وسط این سئوال مطرح است مگر شرکت شهرکهای کشاورزی کشور بصورت مستقل و جدا از زیرمجموعه وزارتخانه جهاد کشاورزی است که رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آن اقدام به ابلاغ حکم سرپرستی برای کشت و صنعت مغان می کند؟

 

آیا رئیس هیئت مدیره شهرکهای کشور از این موضوع خبر نداشت که بدون تشکیل مجمع و اعضای هیات مدیره نمی توان برای شرکت حکم ابلاغ سرپرستی زد؟

 

اما چرا وزیر جهاد کشاورزی یک روز بعد از معارفه کریم مهری باید اقدام به دادن تکذیبیه کند؟! به نظر می رسد این ابلاغ منع قانونی داشته که باعث شده شرکتی که بعد از لغو واگذاری نه مجمع برای آن تشکیل و نه هیات مدیره ای برای آن تعیین گردیده است برای محکم کاری هم که شده وزیر جهاد کشاورزی را وادار به دادن تکذیبیه کرده باشد.

 

گفتنی است، شرکت کشت و صنعت مغان هم اکنون توسط بازرسان به صورت کمیته ای اداره و نماینده سازمان خصوصی سازی ، جهاد و دادگستری بر آن نظارت می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر