تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 32536
تاریخ انتشار : س, 1399/10/23 - 11:23

سایه لابی‌های سیاسی بر تصمیم گیری‌های مدیریتی، اعضای هیئت مدیره، انتصابات و استخدامی های سفارشی چنان سنگین شده است که در هیچ برهه‌ای از تاریخ مغان چنین وضعی را سراغ نداریم.

به گزارش آران مغان، حتما یکجای سیاست مداری مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی و شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی می‌لنگد که شاهد دخالت‌های بیش از حد تصور در بزرگترین هلدینگ های کشاورزی خاورمیانه در منطقه مغان هستیم. سایه لابی‌های سیاسی بر تصمیم گیری‌های مدیریتی، اعضای هیئت مدیره، انتصابات و استخدامی های سفارشی چنان سنگین شده است که در هیچ برهه‌ای از تاریخ مغان چنین وضعی را سراغ نداریم.

فرقی ندارد دخالت‌های سیاسی انجام شده از سوی طیف نمایندگان باشد یا موافق دولت باشد یا مخالف آن. هرگونه دخالتی خارج از مجموعه شرکتهای مغان، در فرایند تصمیم گیری‌ها سنگ بنای بدعتی جدید و دوباره را خواهد گذاشت که اثرات آن سال‌ها در منطقه مغان می‌ماند. کم نیستند نمونه‌های انتصابات غیرتخصصی و سفارشی که بلای جان شرکتهای مغان و پارس شده و صرفا منافع فردی و گروهی عده‌ای را در کوتاه مدت تامین کرده است.

متأسفانه عدم تعهد، دلسوزی و همچنین بی‌تدبیری مدیران و مسئولان کشوری و استانی سبب شده است تا سایه سیاست همچنان بر چهره‌ی مغان خودنمایی کند و این منطقه را به حیات خلوت سیاسیون تبدیل کند.

بطورکلی یکی از اساسی ترین علت عقب ماندگی و رکورد اقتصادی در منطقه مغان نتیجه همین سهم خواهی ها و سایه سنگین لابی های سیاسی بر شرکت‌های کشت و صنعت مغان و پارس است که این هلدینگ های کشاورزی را به لبه پرتگاه سقوط برده است.

نشون به اون نشون که تغییر چند باره مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره کشت و صنعت مغان از زمان باطل شدن از خریدار و تا کنون به اجماع نرسیدن سیاسیون برای انتخاب اعضا❗️ و تغییر در راس هیئت مدیره و استخدام های سفارشی در شرکت ملی کشت و صنعت پارس حاصل سیاست بازی آقایانی است که امان دوقلوهای مغان را بریده اند ... و اما سکوت هایی که نمیدانیم چرا شکسته نمی شود؟!

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

ایکاش من تصمیم گیرنده بودم بدون دریافت وجهی این دو تا شرکت را به همان خریدار قبلی میدادم دوتا شرط برای میگذاشتم حداقل 15 هزار نفر از جوانان مغان را استخدام کند میدانید چه اتفاق مهمی رخ میداد شک نکنید خیلی از مسائل اجتماعی وسیاسی مغان حل میشد15000 نفر از شهر مغان (پارسآباد ) هرروز به سرکار میرفتن دیگر جوان بیکاری نمیدیدی که بخاطر بیکاری در خیابان دعوا راه بیندازن یا خانواده ای بخاطر بیکاری دست به کثافت کاری نمیزد شما بعد هر خانواده را 5 نفر در نظر بگیر حدود 45000 هزار نفر از انی شرکتها نان بر سر سفره شان می رفت اگر 15000 هزار نفر عوارض ومالیات میدادن چقدر برای مغان خوب میشد اقتصاد همه می چرخید و اون خریدار هم سود خود را می برد .... من هر وقت از این دیار اخبار مغان را پیگیری میکنم میبینم دعوا بر سر انتخاب مدیر عامل وهیات مدیره هست هر هفهته یه معارفه باز هفته بعد مجدد افراد دیگری جایگزین می شود همه دیگر فهمیدن دعوا بر سر چیست ----- کاش دولت این شرکت را هبه میکردند در قبال جذب حداقل 15000 نفر از جوانان بیکار مغان اونوقت صد برابر ارزش فعلی شرکت بابت اینکار نصیبش میشد

این قسمت ارسال نظارت برای خوشگلی هست

نج مغان ییحسیز قالب الله اعنت السین ناکار امد مسیولارارا

فعالیت درستاد انتخاباتی به کام بعضی ها شیرین می شود اما هزینه انرا مردم می دهد .وقتی طرف در شهری لیدر انتخابات می شود چه انتخابات ریاست جمهوری چه اتخابات مجلس . سهم خواهی خود را با رانت ولابی و... اغاز می کند . نتیجه هم استخدام سفارشی می شود که هزینه ان ازبیت المال ودر نهایت از جیب مردم عادی پرداخت می شود .علی برکه الله .باروحانی تا 1400

با این ترکیب بسیارضعیف هیات مدیره جز نابودی کامل شرکت انتظار بیشتری نداریم
ارسال نظر