تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 8599
تاریخ انتشار : پ, 1392/07/11 - 19:28
اقبال وزیر کشور برای مدیریت استان اردبیل به کیست؟

آران مغان: بعد از استقرار دولت تدبیر و امید در سطح وزرا و آغاز گفتمان جدید با رویکرد اعتدال گرا، گمانه زنی ها برای انتخاب استانداران در سطح کشور ادامه دارد.

 پايگاه خبري آران مغان- بعد از استقرار دولت تدبیر و امید در سطح وزرا و آغاز گفتمان جدید با رویکرد اعتدال گرا، گمانه زنی ها برای انتخاب استانداران در سطح کشور ادامه دارد. اما در این میان استان اردبیل به دلایل گوناگون اقتصادی-اجتماعی، محیطی و صنعتی نیازمند توجه مضاعف میباشد. به طوریکه پایین بودن رتبه استان در شاخصهای اصلی توسعه مانند صنعت، پایین بودن نرخ سرمایه گذاری، حجم کم مبادلات تجاری و بازرگانی، مهاجر فرستی، عدم وجود زیر ساختهای مناسب حمل و نقل و مسیر های ارتباطی و غیره، اردبیل را در جدول سطح بندی توسعه استانهای کل کشور در ردیف های آخر قرار داده است.

با بیان این مسئله، ارتقاء جایگاه استان اردبیل در شاخصهای ذکر شده و بهبود فضای کسب و کار از مهم ترين مطالبات مردم استان اردبیل از دولت تدبیر و امید خواهد يود.

بنابر اين با توجه به اعلام برنامه و تاکید وزیر کشور به رویکرد توسعه محور به معنای رشد فزاینده متوازن و ارتقاء سطح زندگی مادی و معنوی مردم در سراسر کشور، برای انتخاب استاندار اردبیل که بازوی اجرایی دولت در استان می باشد، لازم است دقت و حساسیت مضاعفی خرج و صرف شود.

افزایش پویائی و خودکفائی زمانی میسر می شود که یک فرد درد آشنا، آگاه به مسائل ریز و درشت و مشكلات استان در راس مدیریت استان اردبيل قرار گیرد و دراین راستا فقط افرادي با سوابق و كارنامه مدیریتی درخشان می تواند در همراهی دولت يازدهم برای نیل به اهداف توسعه در سطح استان بسیار مثمر ثمر واقع شود.

در اين ميان بودند افرادي که قبل از انتخابات به عنوان رییس ستاد دولت تدبیر و امید نقش کلیدی در سوق دادن مردم به انتخاب دکتر روحانی داشتند، و اگرچه در اين ميان رایزنی های نمایندگان استان اردبيل در مجلس شورای اسلامی بر روی چند گزینه مطرح شده در یک ماه گذشته به اجماع نظري نسبي رسيده و اين امر نيز می تواند به تعامل سازنده نمايندگان مجلس و دولت برای پیشبرد امور منجر شود.
اما با مراجعه به افکار عمومی و همچنین نشریات محلی و سایت ها استان اردبيل می توان به این نتیجه رسید، شانس افرادي در اين ميان بيشتر خواهد بود كه نقش کلیدی در دولت سازندگی و دولت اصلاحات كه تاثير بسزايي در سوق دادن مردم بسوي دولت تدبير و اميد داشتند برای مدیریت استان بسیار بیشتر از چند گزینه دیگر خواهد بود. مسلما توانمندی اين افراد در ارائه راه حل های عملیاتی در شرایط کنونی کشور و درک کافی از مسائل و مشکلات استان و همچنین ارتباط مستمر اين افراد با دولت تدبیر و امید چه در موعد انتخابات و چه در موقعیت کنونی پلی استوار برای بالا بردن سطح شاخص های اصلی توسعه و پیشرفت استان اردبیل خواهد بود.
 
نور محمد فرجی کارشناس ارشد جغرافیا از دانشگاه تهران
 
انتهاي پيام/

دیدگاه‌ها

کسب نمره عالی دکتر جوادی برای استانداری اردبیل قابل تحسین سیاستمداران استان ودولت تدبیر وامید است.
ارسال نظر