تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 16024
تاریخ انتشار : ش, 1393/07/19 - 12:10
فرمانده مرزبانی استان اردبیل گفت: مرزنشینان، صاحبان واقعی مرزها هستند و هر قدر به مرزنشینان خدمت کنیم در جهت انسداد مرزها که یک کار جمعی است کمک کرده ایم.

سرهنگ "علی طاهری" امروز در حاشیه تجلیل از مرزبانان و مرزنشینان نمونه شهرستان پارس آباد، در خصوص اقدامات انجام شده در نوار مرزی ایران با جمهوری آذربایجان در مصاحبه با خبرنگار آران مغان اظهار داشت: در رابطه با انسداد مرزها خوشبختانه توانسته ایم مراودات بسیار خوبی با مرزبانان کشور جمهوری آذربایجان ایجاد کنیم.

 

وی افزود: تا کنون این قضیه در سرحد و مرزهای مابین جمهوری آذربایجان و همچنین مرزبانان ما در طول مرزهای استان اردبیل کاملاً خودش را نشان داده است و ما از این بابت هم از مرزبانان جمهوری آذربایجان و هم از مرزبانان خودمان راضی هستیم و امید داریم این روند ثبات و امنیت پایدار که در طول نوار مرزی این استان با کشور آذربایجان حاصل شده از این به بعد هم ادامه داشته باشد.

 

فرمانده مرزبانی استان اردبیل، ارتباط و همکاری مرزبانان جمهوری آذربایجان با مرزبانان این خطه مرزی را خوب توصیف کرد و اظهار داشت: با اطلاعات و اخبارهایی که مرزبانان خدوم جمهوری آذربایجان در اختیار مرزبانان ما قرار می دهند نه تنها باعث شده رابطه خوب و حسنه ای با مرزبانان آذری داشته باشیم، بلکه از این طریق توانسته ایم با کسانی که در طول نوار مرزی اقدام به قاچاق مواد مخدر می کنند برخورد قاطعانه ای کرده و ثبات و آرامش را در مرز دو کشور شاهد باشیم.

 

سرهنگ طاهری، در خصوص احشام گرفتار شده مرزنشینان استان در خاک جمهوری آذربایجان نیز بیان کرد: مرزبانان ما از شهر مرزی اصلاندوز، بیله سوار گرفته تا منطقه مرزی لنکران هر چند وقت یکبار در اتاق ملاقات با مرزبانان کشور جمهوری آذربایجان مذاکرات و صحبتهایی در همین خصوص انجام می دهند. درسته که احشام مرزنشینان ما به آنسوی مرزها عبور می کنند. اما خود مرزبانان جمهوری آذربایجان در این دیدارها تاکید دارند که تا جایی که امکانش بوده و از دستشان برآمده احشام عبور کرده به مرزبانان ما را تحویل داده اند.

 

 وی ادامه داد: در هر صورت درخواست ما از مرزبانان جمهوری آذربایجان این است که در صورت بودن احشام مرزنشینان ما در دست آنها با مرزبانان ما هماهنگ شده و آن را تحویل دهند؛ چرا که مرزنشینان، صاحبان واقعی مرزها هستند و اعتقاد ما این بر این است که هر قدر دو طرف به مرزنشینان خود خدمت کنند در جهت انسداد مرزها که یک کار جمعی است کمک کرده اند.

 

فرمانده مرزبانی استان اردبیل با مطلوب ارزيابي كردن وضعيت امنيتي پاسگاه هاي نوار مرزي نیز اضافه کرد: در حال حاضر تمامي پاسگاه هاي مرزي استان نوسازي و تجهيز شده اند و این در حالی است که اکثراً پاسگاه ها و برجکهای جمهوری آذربایجان نیز مثل پاسگاه های ما تجهیز و بازسازی شده اند و جای خوشحالی دارد که هر دو طرف به این موضوع اهمیت می دهند.

انتهای پیام/

ارسال نظر