تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 19194
تاریخ انتشار : چ, 1394/02/23 - 12:05
فرمانده سپاه شهرستان پارس آباد گفت: در سال گذشته بیش از 17 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان طرح های اقتصاد مقاومتی در پارس آباد اعطا شد.

سرگرد مطلب شاهی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار آران مغان، اظهار داشت: این تسهیلات پس از بررسی طرح های تولیدی در عرصه های 12 گانه اقتصاد مقاومتی، به بسیجیان شهرستان پارس آباد پرداخت شد.

 

وی گفت: با استفاده از این تسهیلات بیش از 70 طرح کوچک و بزرگ تولیدی اقتصادی از جمله پرورش ماهی، زنبورداری، دامپروری، تولید محصولات گلخانه ای، خیاطی، قالیبافی و پرورش مرغ محلی، پرورش زعفران، قارچ، ورمی کمپوست و پرورش ماکیان(اردک، بوقلمون و بلدرچین) در شهرستان پارس آباد راه اندازی شده است.

 

شاهی با بیان اینکه توجه و اجرای طرح های اقتصاد مقاومتی از رویکردهای اصلی سپاه است که با جدیت دنبال می شود، ادامه داد: طرح‌های زودبازده در راستای اقتصاد مقاومتی از سال 93 در پارس آباد خوشبختانه با روند رو به رشد بسیار خوبی شروع شد که در همان سال 17 میلیارد ریال تسهیلات در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی به بیش از 150 نفر واجد شرایط پرداخت شد.

 

فرمانده سپاه ناحیه پارس آباد از احداث سه غسالخانه و مرمت و بهسازی 6 باب مدرسه در سال 94 خبر داد و گفت: بسیج با ورود به اقتصاد مقاومتی به دنبال ایجاد اشتغال و استفاده از کالاهای ایرانی است که همه مردم باید برای ورود به اقتصاد مقاومتی و استفاده از کالاهای ایرانی تلاش کنند زیرا بحث اقتصاد مقاومتی در کشور، به یک مدیریت جهادی نیازمند‌ است.
 

شاهی با اشاره به فعالیت‌های سپاه در پروژه‌های عمرانی و محرومیت‌زدایی تصريح كرد: مرمت و بازسازی 5 مدرسه، ساخت 2 خانه محروم، ساخت 2 غسالخانه در روستاهای محروم، احداث 4 حمام و سرویس بهداشتی، اعزام تیم های بهداشتی و درمانی به مناطق محروم از فعالیت های انجام شده در این راستا بوده است.

 

فرمانده سپاه ناحیه پارس آباد با بیان اینکه هدف بسیج سازندگی ایجاد اشتغال نیست، بلکه کمک به اشتغال است، خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی یک شعار نیست بلکه یک الگوی اقتصادی مناسب برای استفاده همیشگی و متکی بر توانمندی‌ها وظرفیت‌های داخلی و دانش بومی است که با تکیه‌ بر این الگوها می‌توان مشکلات ناشی از تحریم‌ها را بی‌اثر کرد و زمینه شکوفایی و رونق اقتصادی را فراهم و تهدیدات دشمنان را به فرصت تبدیل کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر