تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 23967
تاریخ انتشار : چ, 1395/03/19 - 13:43
فرماندار شهرستان پارس آباد گفت: بر اساس برآوردهای اولیه بارش روز چهارشنبه تگرگ، بیش از 500 میلیارد ریال خسارت به باغ ها و مزارع این شهرستان وارد کرد و موجب از بین رفتن 8 هزار هکتار از محصولات کشاورزی شد.

اکبر صمدی صبح امروز در بازدید میدانی از مناطق خسارت دیده شهرستان پارس آباد به خبرنگار آران مغان گفت: بر اثر بارش شدید تگرگ که بامداد روز چهارشنبه رخ داد بیش از 8 هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان پارس آباد با برآورد اولیه خسارت بیش از 500 میلیارد ریال در این حادثه به شدت خسارت دید.

 

وی با بیان اینکه این تگرگ باعث وارد شدن خسارات بالایی به بخش کشاورزی، دامداری و باغات شده، افزود: در این بلایای طبیعی همچنین به بیش از 20 روستا نیز خسارت وارد شد.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان پارس آباد با بیان اینکه طوفان و بارش شدید باران و تگرگ در 30 دقیقه سطح زمین را کاملاً سفید پوش کرد، اظهار داشت: در این حادثه همچنین بخش های زیادی از شهر پارس آباد دچار آبگرفتگی شد و به تاسیسات زیربنایی، معابر و اماکن مسکونی و امکانات شهری خسارت بالایی وارد شد.

 

صمدی افزود: سیلاب ناشی از تگرگ علاوه بر اینکه تعدادی از خانه ها را فرا گرفت، موجب شکسته شدن شیشه وسایل نقلیه، منازل، مغازه‌ها، درختان و آب‌گرفتگی معابر عمومی و خسارت به تعدادی از پل ها و ابنیه ها راه های روستایی شده است.

فرماندار شهرستان پارس آباد تصریح کرد: همزمان با این بلایای طبیعی اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان ضمن هماهنگی و آماده باش به عوامل خدمات رسان برای جلوگیری از وقوع خسارات بیشتر، تمهیدات لازم را پیش بینی کردند و  هر یک از اعضا پس از پایان این طوفان در حال براورد خسارت های به وجود آمده جهت پیگیری قانونی آینده می باشند.

 

در بازدید از اراضی و مناطق خسارت دیده علاوه بر فرماندار شهرستان، معاون فرماندار، رئیس جهاد کشاورزی، نماینده بیمه محصولات کشاورزی و تعدادی از اعضای ستاد مدیریت بحران شهرستان نیز حضور داشتند.

 

برای دیدن ادامه تصاویر کلیک کنید

انتهای پیام/

 

دیدگاه‌ها

بلایای طبیعی از زمان خلقت تا به امروز درتمام نقاط گیتی و در تمام دوران تاریخ و در زمان همه ادیان به طرق گوناگون به وقوع پیوسته است و درتمام آنها قدرت بی انتهای خالق عالم نمایان گشته است .که خداوند متعال یا به خاطر ستم ستمگران عذاب نازل کرده یا به خاطرعبرت دیگران که از خواب غفلت بیدار شوند.اما در میان بی شک قدرت خداوند بی پایان است و شیاطین نیز همیشه محرک ستمگران است و این روند تا قیام امام مهدی عج ادامه خواهد داشت و متاسفانه دریغ از بیداری و دریغ ازعبرت ظالمان از هشدارهای الهی
ارسال نظر