تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 25244
تاریخ انتشار : ج, 1395/07/09 - 11:05
دبير شورای فرهنگ عمومي شهرستان پارس آباد گفت: متقاضيان قبل از ایجاد ایستگاه صلواتی با تائید و معرفی هیئت امناي مساجد باید نسبت به اخذ مجوز لازم از دستگاه‌های ذی‌ربط اقدام کنند.

غريب منوچهري در گفت‌وگو با خبرنگار آران مغان اظهار داشت: به استناد مصوبه شورای فرهنگ عمومی شهرستان پارس آباد در راستای مدیریت صحیح و جهت رعایت حال شهروندان و عزاداران، ایستگاه های صلواتی، تکایا و حسینیه ها در پارس آباد ساماندهی مي شوند.

 

وي با بيان اينكه افراد متقاضی برپايي ايستگاه صلواتي باید از سوی هیئت امنای یکی از مساجد شهر معرفی داشته باشد، گفت: با تاييد صلاحيت فرد متقاضي از سوي هيئت امناي مساجد، در ادامه شهرداری با نظارت و همکاری اداره تبلیغات اسلامی و اداره نظارت بر اماکن عمومی برای متقاضیان ایستگاه های صلواتی مجوز صادرخواهند کرد.

 

دبير شورای فرهنگ عمومي شهرستان پارس آباد افزود: این امر جهت امنیت خاطر شهروندان و رعایت حال عزاداران به لحاظ بهداشت و همچنین جلوگیری از آلودگی های صوتی و استفاده بهتر عزاداران از سوگواری ها و عزاداری ها اجرا خواهد شد.

 

منوچهري همچنين با بيان اينكه در طول ایام ماه محرم این ایستگاه ها از سوی نهادهای مختلف و ادارات بازدید و سرکشی خواهد شد، تصريح كرد: مساحت هر يك از ایستگاه های صلواتی نباید بیش از شش متر مربع باشد و همچنین نباید موجب سد معبر شود.

 

وي خاطرنشان كرد: انتظار می رود فرد مجوز گیرنده که با معرفي هیئت امنای مسجد مسئول غرفه ایستگاه صلواتی خواهد بود همکاریهای لازم را در جهت ارائه خدمات بهتر برای عزاداران با ارگانهای دولتي شهر داشته باشند.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

دیدگاه‌ها

یعنی چی؟؟؟؟عزاداری برای امام حسین هم باید اجازه بدید!!!!!!!!!!!!متاسفم متاسفم متاسفم و در ضمن هرکسی بیاید عزادری امام حسین مطمئن باشید که تایید شده شاه امام حسین هست،این شما نیستید که تشخیص بدید که چه کسی لیاقت سیاه پوشی آقا رو داره...

شاید هم رفته رفته شهرداری از ایستگاه صلواتیها اجاره بگیره،

همشهری عزیز امام حسین ع و عزاداری آن حضرت برای همه شیعیان خیلی هم لازم است ما در عزاداری امامی شرکت می کنیم که شجاع ترین و مبارزترین و ایثارگر ترین امام است اما برای عزاداری او باید مسئول غرفه ها بصیرت دینی و اجتماعی و سیاسی داشته باشد . اگر در سالهای قبل به غرفه ها سر می زدی و افراد حاضر در آنجا را رصد می کردی الان این حرفها را نمی زدی . در دین و عزاداری و مراسمات مذهبی خرافه گرایی ممنوع .انجام دادن اعمالی که با سیره و منش امامان بزرگوار سنخیت ندارد ممنوع . درآوردن پیراهن در هنگام سینه زنی بر خلاف منویات دین است و منش امام حسین ع ما باید حتی در عزاداری نیز معرف اسلام و سیره نبوی و امامان مان باشیم کاری نکنیم که پیروان سایر ادیان ما را به سخره گیرند و از اسلام دوری کنند . ایستگاه های صلواتی نیز جدای از این موضوع نیست . طرز برخورد طرز پوشیدن لباس و آزار و اذیت نکردن دیگران با بخش غیر متعارف نوحه و طبل و دهل زدن در کوچه و بازار .

اقاِي كه انتقاد ميكنيد.بعضيها از گل آلود ماهي ميگيره من خودم ديدم معتادها جمع ميشوند تا صبح چاي مفت احسان امام حسين .بعد چه كارهاي نمي كنند ادم روش نميشه به خاط تعزيه امام بگه

بزرگوارین زود قضاوت بیجا نکنین،تو همین ایستگاه صلواتیا کارای غیرمجاز انجام میدن مثل پخش مواد مخدر،هر چیزی راه حلی داره،در ضمن کار خوبی انجام دادن که باید مجوز بدن،احسنتم تبارک الله،

خیلی ممنون اقای منوچهری و کسانی که از این طرح رو پی ریزی کردن

از روز اول محرم تو خیابون ما ایستگاه صلواتی میزنن بعد صدای دستگاه پخش و باند رو انقد زیاد میکنن از صبح ساعت9 تا ساعت 11 شب. خداروشکر مسوولی پیدا شد به این کارها سروسامان بده. عزاداری امام حسین به قیمت مزاحمت صوتی به مردم اونم از صبح تاشب؟؟

تشكر فراوان از اقاي منوچهري كه الحق زحمتهاي زيادي مي كشند تاابروي شهرمان لكه نبيند
ارسال نظر