تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28332
تاریخ انتشار : پ, 1396/06/30 - 23:21
فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان پارس آباد با بيان ايكه دفاع مقدس امتداد واقعه عاشورا بود، گفت: لازم است اين فرهنگ عاشورايي در جامعه ترویج شود.

سرهنگ پاسدار حسن نوري در گفتگو با خبرنگار آران مغان، در تشریح برنامه‌های هفته دفاع مقدس شهرستان پارس آباد گفت: برنامه‌های هفته دفاع مقدس امسال با رویکرد دفاع مقدس، محرم و امر به معروف و نهی از منکر اجرا می‌شود.

 

وی با اشاره به اجراي بيش از 70 عنوان برنامه متنوع در اين هفته در شهرستان پارس آباد، افزود: امسال برنامه هفته دفاع مقدس متفاوت‌تر از سال‌های قبل انجام می‌شود و هر روز از هفته با نام و عنوان و برنامه‌های خاصی شروع خواهد شد که اولین روز اين هفته تحت عنوان معنویت، اقتدار نیروهای مسلح، وحدت ملی، سلامت است.

 

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان پارس آباد در ادامه تشریح نامگذاری روزهای هفته دفاع مقدس گفت: علم و فناوری، جوانان، سربازان - ولایت مداری، همبستگی ملی، دفاع همه جانبه - اقتصاد مقاومتی، خودباوری، پشتیبانی مردمی و اصناف - بصیرت افزایی، دشمن شناسی، بیداری اسلامی، استکبار ستیزی - رزمندگان، پیشکسوتان، زنان اسوه های صبر و مقاومت - شهیدان، جانبازان، آزادگان و ایثارگران - فرماندهان، عزت مداران و حماسه آفرینان عناوین نامگذاری روزهای دفاع مقدس می باشد.

 

نوري با اشاره به اینکه برنامه های هفته دفاع مقدس در حوزه هاي مقاومت عاشورا در بخش اسلام آباد و حوزه قدس در بخش تازه كند نيز برگزار می شود، گفت: شعار من انقلابی ام برای هفته دفاع مقدس امسال انتخاب شده و در تمام برنامه های اين هفته نیز این شعار مطرح است.

 

وي با بیان اینکه هفته دفاع مقدس هم‌زمان با آغاز ماه محرم است و دهه ابتدایی مهم به‌عنوان دهه امربه‌معروف و نهی از منکر است، یادآور شد: در این مدت می‌توان تلفیقی از برنامه‌های هفته دفاع مقدس را با محوریت امربه‌معروف و نهی از منکر در شهرستان اجرایی كرد.

 

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان پارس آباد امربه‌معروف و نهی از منکر را یک واجب فراموش‌شده اعلام کرد و گفت: احیای این مسئله مهم فرهنگی و مذهبی می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کند.

 

نوري با تاکید بر اینکه اجرای برنامه های هفته دفاع مقدس نیازمند همکاری همه دستگاه های اجرایی است، به لزوم فضاسازی شهری برای برنامه های ویژه اين هفته بیان داشت: با تعامل و همراهی ادارات و نهادهای سطح شهرستان مي توان شاهد رخ دادن اتفاقات خوب در زمینه ترویج فرهنگ دینی و معارف دفاع مقدس باشیم.

 

وي با بيان اينكه تک تک ما مدیون شهدا و ایثارگران دوران ۸ سال دفاع مقدس هستیم، تصريح كرد: امروز روحیه شهادت طلبی و ایثارگری شهید حججی ها و شهدای مدافع حرم، کشور ما را بیمه کرده است و این شهدا هر کاری کردند در اوج کار خود تایید ولایت فقیه و خداوند را مدنظر داشتند.

 

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان پارس آباد با اشاره به برنامه‌های مهم هفته دفاع مقدس در شهرستان پارس آباد، گفت: برگزاری یادواره های متعدد در سطح حوزه ها و پایگاه ها، دیدار با خانواده شهدا، همايش بزرگ پيشكسوتان و رزمندگان، ديدار مسئولين بسيج، فرماندهان و مسئولين ادارات با امام جمعه، همايش شيرخوارگان حسيني، ويزيت رايگان پزشكي در مناطق محروم، تجمع دانش آموزان با عنوان «احلی من العسل» و همچنين راه اندازي دسته عزاداري بسيجيان و نيروهاي مسلح، عطرافشانی و زيارت مزار شهدا از جمله برنامه‌های مهم اين هفته است.

 

فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان پارس آباد همچنین با اشاره به هجمه های متفاوت دشمن در عرصه های گوناگون خاطرنشان كرد: همواره در تمامی زمینه ها بخصوص در موارد فرهنگی و فضاهاي مجازي در مواجه مستقیم با استکبار جهانی و دشمنان در جنگ قرار داریم که اگر لحظه اي در این مواقع و بزنگاه های حساس غفلت كنيم از گزند هجمه های دشمنان در امان نخواهيم ماند و این موضوع هدف اصلی دشمنان است.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر