تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29649
تاریخ انتشار : س, 1397/02/04 - 16:30
قهرمان پرتاب دیسک مرحله نخست مسابقات لیگ طلایی مردان ایران از حمایت فدراسیون در جذب مربی خارجی برای ورزشکاران ابراز خرسندی کرد.

به گزارش آران مغان، پس از به خدمت گرفتن "چرفکو" مربی روسی پرتاب ها توسط فدراسیون برای ورزشکاران پرتابی، مراحل مختلف اردویی در داخل کشور برگزار و در اولین مسابقه که رقابت های لیگ طلایی مردان در تهران برگزار شد، شاگردان این مربی توانستند رکوردهای قابل توجهی به ثبت رسانند.

بهنام شیری از شهرستان پارس آبادمغان یکی از این ورزشکاران بود که موفق شد با ثبت رکورد 61.82 متر در پرتاب دیسک به عنوان قهرمانی مرحله نخست رقابت های لیگ طلایی دست یابد و امیدواری کارشناسان و مسئولان را برای موفقیت در بازی های آسیایی جاکارتا را بیشتر کند.

///

این قهرمان پس از برتری در مسابقات لیگ طلایی در خصوص آغاز تمرینات با مربی روسی در گفتگو با آران مغان اظهار داشت: پس از آمدن چرفکو به ایران و عقد قراردادش با فدراسیون، اردوی آماده سازی پرتابی ها در تهران به مدت 20 روز آغاز شد و پس از آن نیز برای ادامه تمرینات به مدت 1 ماه به شیراز رفتیم.

شيري ادامه داد: شرایط خوبی هم در تهران و هم در شیراز بود تا اینکه فدراسیون تصمیم گرفت با هماهنگی های چرفکو با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه پارس آباد اردبیل، ادامه اردو را در آنجا برگزار کند. در حال حاضر حدود 4 ماه است که با آقای چرفکو در حال تمرینات بدنسازی و تکنیکی هستیم و شرایط روز به روز نیز رو به پیشرفت است.

///

اين دو و ميداني كار پارس آبادي در خصوص حضور دیگر پرتابگران جوان در اردوی پارس آباد گفت: با حمایت و توجه فدراسیون به ورزشکاران رده های پایه از آقای محمود منصوری، محمدرضا رحمانی فر و خانم ژاله کاردان نیز برای حضور در اردو دعوت به عمل آمد و به طور حتم این برنامه ریزی برای حمایت و پشتوانه سازی از قهرمانان جوان ایران نتیجه خوبی در بر خواهد داشت.

وی با اشاره به برتری در پرتاب دیسک مرحله نخست رقابت های لیگ طلایی امسال گفت: از نتیجه کسب شده خوشحالم و دوست داشتم رکورد بهتری هم ثبت کنم. با برنامه ریزی های چرفکو قرار بود حداقل رکورد 63 متر با پرتاب کنم اما سرماخوردگی و وزش باد مخالف و همچنین سردی هوا پیش بینی ما را به هم زد و رکورد 61.82 متر را به ثبت رساندم. با اين همه از نتیجه راضی ام ولی قانع نیستم. به امید خدا با ادامه تمرینات این رکوردها بهتر هم می شود.

///

قهرمان پرتاب دیسک مرحله نخست لیگ طلایی در خصوص اعلام حدنصاب های بازی های آسیایی جاکارتا و حضورش در تیم ملی تصريح كرد: با توجه به تعیین رکورد 62.50 متر به عنوان حدنصاب حضور در بازی های آسیایی جاکارتا و آمادگی ام در مسابقه ای که پشت سر گذاشتم، دست یافتن به این رکورد دور از دسترس نیست. البته من فقط به فکر حضور در تیم ملی نیستم، بلکه هدفم ثبت یک رکورد ایده آل در بازی های آسیایی است. فشار تمرینات را بالا برده ایم و پیش بینی ما رسیدن به مرز رکورد 65 متر است. به طور حتم این رکورد به مدال بازی های آسیایی هم ختم می شود و امیدوارم این اتفاق بیفتد تا من هم افتخار سکوی آسیا را کسب کنم.

شیری در پایان ضمن قدردانی از حسن حمایت فدراسیون دو و میدانی در به خدمت گرفتن مربیان خارجی برای ورزشکاران گفت: این حرکت پسندیده مسئولان فدراسیون در پی جذب مربیان خارجی در نوع خود ستودنی است؛ زيرا كه پیش از این توجه به رده های پایه به این شکل صورت نمی گرفت که مربی خارجی برای ورزشکاران جوان به خدمت بگیرند.

///

وي خاطرنشان كرد: رکوردهای خانم کاردان، آقایان منصوری و رحمانی فر پس از تمرینات مستمر با چرفکو در اردوها و مسابقات کاملا گواه این ادعاست و جای دارد من به نمایندگی از دیگر ورزشکاران حاضر در اردوی پارس آباد از این حمایت فدراسیون تشکر ویژه ای کنم و قول می دهم که پاسخ این حمایت را هرچه زودتر با ثبت رکوردهای بهتر در مسابقات پیش روی بدهم.

گزارش: مرتضي بري

انتهای پیام/

ارسال نظر