تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30802
تاریخ انتشار : پ, 1397/11/18 - 01:50
فرمانده سپاه پارس آباد گفت: 20 صندوق قرض الحسنه اشتغالزایی توسعه پایدار در نقاط مختلف شهری و روستایی شهرستان پارس آباد به همت بسیج سازندگی این ناحیه راه اندازی شده است.

سرهنگ پاسدار حسن نوري در گفتگو با خبرنگار آران مغان با گرامیداشت ایام الله دهه فجر اظهار داشت: این صندوق های قرض الحسنه بصورت هیئت امنایی اداره می شود و مردم خودشان مستقیم در این امورات تصمیم گیری خواهند کرد و بسیج نیز به عنوان یک بازوی قوی در کنار این صندوق ها خواهد بود.

وي افزود: با ایجاد این صندوق ها ضمن رفع مشکلات معیشتی و اجتماعي، مردم در فرایند پيشرفت روستا یا محله خود از ابتدا تا انتها سهیم بوده و مشارکت خواهند داشت و با اين كار گام های بلندی برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی که یکی از اصلی ترین مطالبات و منویات مقام عظمای ولایت است، بر خواهیم داشت.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پارس آباد با اشاره به فعالیت‌های اشتغالزایی بسیج سازندگی در این شهرستان ادامه داد: از سال 91 تا كنون بالغ بر 120 میلیارد ريال وام اقتصاد مقاومتي در عرصه هاي 12 گانه (دامداري، پرورش ماهي، پرورش قارچ، زنبورداري و صنايع دستي) به متقاضیان و کارآفرینان پرداخت شده است كه زمينه اشتغال زايي 1367 نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شده است.

راه اندازی گشت های محله محور بسيج در پارس آباد

نوري از تشکیل و راه اندازی گشت های محله محور بسیج در شهرستان پارس آباد خبر داد و گفت: این طرح به صورت گشت شبانه با عنوان طرح رضويون در راستای تامين امنیت پايدار در مناطق و محلات شهرستان پارس آباد اجرا می شود.

وي، ساماندهی و انسجام بخشی گروه های جهادی و سلامت را از دیگر اقدامات انجام شده برای اعتلای بسیج برشمرد و افزود: اعزام اكيپ هاي پزشكي، دندانپزشكي و ويزيت رايگان اهالي مناطق محروم در قالب طرح شهيد رهنمون، اعزام گروههاي جهادي و اجراي طرح جواد الائمه در جهت رسيدگي به مشكلات مناطق محروم، آسيب پذير و كمتر توسعه يافته از جمله اين اقدامات است.

طرح «ایران یار» برای اولین بار در پارس آباد مغان اجرا شد

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پارس آباد از اجراي طرح ايران يار براي اولين بار در شهرستان پارس آباد مغان خبر داد و گفت: اين برنامه در قالب طرح شهید بهنام محمدی با هدف فرهنگ سازی و حمایت از کالای ایرانی در دانش آموزان و بازديد آنها از واحدهای تولیدی در شهرستان پارس آباد مغان اجرا شد.

نوري افزود: طرح شهید بهنام محمدی برای دانش‌آموزان و آینده‌سازان مملکت نظام جمهوری اسلامی برای پرورش نیروی جوان و مؤمن و کارآمد یکی از مطالبات مقام معظم رهبری و برنامه‌ای معرفتی و اعتقادی و فرهنگی است كه در شهرستان پارس آباد با همكاري آموزش و پرورش و سپاه انجام مي شود.

اجرای طرح "بسیج، همگام با کشاورز" در جهت كمك به تامين امنيت غذايي پايدار

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پارس آباد گفت: به منظور اجرای فرامین مقام معظم رهبری مبنی بر تحقق اقتصاد مقاومتی در قالب کمک به کشاورزان و باغداران، طرح همگام با کشاورز با حضور مهندسین کشاورزی در روستاهای شهرستان پارس آباد اجرا مي شود.

وي اظهار كرد: در طرح بسيج، همگام با کشاورزان برای رسيدن به امنیت مواد غذایی با اولویت دستیابی به خودکفایی از جمله گندم، جو، برنج، ذرت و کلزا به 500 نفر در 10 روستاي بالاي صد خانوار کارگاه‌های توجیحی آموزش داده شد كه هدف از این کارگاه‌ها افزایش سطح دانش کشاورزی بود که با مشارکت جهاد کشاورزی، بسیج سازندگی و بسیج مهندسی برگزار شد.

سرهنگ نوري در ادامه از مرمت و بازسازي 10 مدرسه در قالب طرح هجرت، تامين 15 قلم كالاي جهيزيه بصورت مشاركتي براي زوج هاي جوان، توزيع سبد حمايتي بين 300 خانوار كم درآمد در قالب طرح كرامت و تهيه لوازم التحرير براي 100 نفر از دانش آموزان را از جمله اقداماتي عنوان كرد كه در سال 97 توسط سپاه ناحيه پارس آباد انجام شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر