تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30928
تاریخ انتشار : چ, 1397/12/22 - 22:04
فرمانده سپاه شهرستان پارس آباد گفت: برخي ادارات برای برگزاری همایشي مثل موسيقي از مدتها قبل تلاش می كنند، بنرهایی در سطح شهر نصب و اطلاع رسانی كنند كه برای مراسمي همچون روز شهدا يك بنر هم جلوي اداره خود نصب نمی كنند.

سرهنگ پاسدار حسن نوري در گفت‌وگو با خبرنگار آران مغان با گرامیداشت 22 اسفند (روز شهید) و ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت اظهار داشت: یاد و نام شهدا یادآور رشادت‌ها و جانفشانی‌های زیادی است که نهال انقلاب را بارور ساخت و آن را به دست ما سپرد.

وي گفت: بدون شک این آسایش و امنیتی که امروزه ما شاهد آن هستیم مرهون رشادت‌ها و از خودگذشتگی شهدای بزرگوار است و اینکه اکثریت شهدای ما در سنین پایین به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شده‌اند، نشان از خودگذشتگی بزرگواران شهید دارد که راه خود را به‌درستی انتخاب کرده‌اند.

فرمانده سپاه پارس آباد با بيان اينكه وظیفه همه مسئولین است که در جهت خدمت به خانواده های معظم شهدا و رفع نیازهایشان قدم بردارند و در این راه از هیچ تلاشی مضایقه نکنند، افزود: تکریم از خانواده شهدا حداقل کاری است که باید انجام دهیم چرا که آنها با تقدیم فرزندان و همسران خود به اسلام و انقلاب دین خود را ادا کردند و حق بزرگی به گردن ما دارند.

نوري در ادامه به اهمیت و ضرورت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اشاره كرده و از بی‌توجهی مسؤولان به بزرگداشت روز شهدا انتقاد کرد و گفت: در حالي برخي ادارات پارس آباد برای برگزاری همایشي مثل موسيقي از مدتها قبل تلاش می كنند و حتي بنرهایی در جلوي اداره نصب و اطلاع رسانی مي كنند كه برای مراسمي همچون بزرگداشت شهدا يك بنر هم مقابل اداره خود نصب نمی كنند.

وي ادامه داد: آيا بی توجهی در نصب یک بنر بزرگداشت شهدا در سردر ادارات شهرستان از سوی مسئولان ناشی از کمبود آگاهی آنها درباره روز شهيد است و یا واقعا نگاه آنها به اين روز یک نگاه عوامانه است؟

فرمانده سپاه ناحيه پارس آباد افزود: نکته دردآور زمانی است که برخي ادارات متولي فرهنگ همچون اداره ارشاد در بزرگداشت روز شهدا به جاي پرداختن و نصب بنر اين روز، اقدام به تبليغ و نصب بنر «فضولي گئجه سي» با محتواي موسيقي و نمايش مي كند كه جاي تاسف دارد.

نوري بر ضرورت حفظ حرمت و عزت خانواده‎های معظم شهدا تاکید و تصریح کرد: خانواده‌های شهدا مایه عزت و سرافرازی جامعه اسلامی و از سرمایه‌های نظامی اسلامی هستند که دیدار، تکریم و الگوگیری از این اسوه‌های صبر و ایثار در راستای احیای فرهنگ ایثار و شهادت ضروری است.

وی در پایان یادآور شد: لازم است برنامه‌هایی که در راستای تجلیل و ارج‌گذاری مقام والای شهدا برگزار می‌شود در خور شأن نام این عزیزان باشد.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر