تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30939
تاریخ انتشار : ي, 1397/12/26 - 13:20
پسندیده امامی از افرادی است که با سرلوحه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی به تولید عسل در پارس آباد مغان پرداخته و از این راه توانسته درآمد مناسبی کسب کند.

به گزارش آران مغان، مقام معظم رهبری واژه اقتصاد مقاومتی  را در سال ۸۹ وارد ادبیات کشور کرد و امروز با توجه به تأکیدات ایشان تنها راه رفع مشکلات اقتصادی کشور، تحقق بخشیدن به اقتصاد مقاومتی است.

توجه به ترویج و توسعه طرح های اقتصاد مقاومتی علاوه بر اینکه به تقویت رویه خودکفایی در شهر و روستاها کمک می کند از سویی حلال مشکلات اقتصادی کشور و راهکار برون رفت از رکود تورمی است.

پسندیده امامی، یکی از افراد برتر ایجاد طرح های اقتصاد مقاومتی در پارس آباد، در گفتگو با خبرنگار آران مغان اظهار کرد: با انگیزه و پشتکار و علاقه خاص خود به این عرصه، توانسته ام  به عنوان یک زنبور دار در منطقه به پرورش زنبور عسل مشغول باشد.

////

وی که از کارمندان بازنشسته در این شهرستان و دارای مدرک دیپلم می باشد، گفت: با توجه به آنکه در این حوزه بیش از 15 سال به پرورش زنبور عسل فعالیت داشته ابتدای کار خود را با 4 میلیون تومان آورده شخصی آغاز کرده است.

این زنبوردار پارس آبادی با بیان اینکه گواهینامه های لازم زنبورداری را در این عرصه دریافت کرده است، می گوید: از سال 82 فعالیتش را با 5 کلنی (کندو) زنبور داری شروع و اکنون توانسته تعداد کلنی های زنبورش را به 600 رساند و همین نقطه عطفی برای توسعه زنبور داری او شده است.

امامی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: با توجه به تاکیدات رهبر انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی تصمیم گرفتم فعالیت خود را توسعه دهم به همین خاطر با دریافت تسهیلاتی که از بسیج سازندگی ناحیه پارس آباد در راستای اقتصاد مقاومتی به ارزش 30 میلیون تومان دریافت کردم و توانستم تعداد کندوها را افزایش دهم.

این فعال اقتصاد مقاومتی گفت: با فعالیت در زمینه تولید عسل توانسته علاوه بر زمینه اشتغال سه نفر بصورت مستقیم، برای 10 نفر نیز بصورت غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد کند و ثمره این کار باعث شده تا تولیدات این زنبوردار پارس آبادی روانه بازار بیشتر نقاط کشور از جمله تهران، تبریز، بوشهر و مشهد شود.

امامی با بیان اینکه برداشت عسل از کندوهای زنبورعسل بستگی به شریط آب و هوایی و میزان بارندگی در آن سال و نژاد زنبورهای کندو دارد، بیان کرد: شهرستان پارس آباد مغان به دلیل دارا بودن طبیعت بکر و آب و هوای مناسب،  منطقه مناسبی برای پرورش زنبورعسل است ولی با این حال باز در بعضی از فصول سال کندوها را به مناطق دیگر منتقل می کنیم به همین خاطر عسل تولیدی ما طبیعی و با کیفیت تر است.

///

وی در ادامه به مشکلات این حرفه اشاره و افزود: یکی از معضلات اساسی تولید کنندگان عسل طبیعی، عسل های تقلبی و شکری موجود در بازار است که عسل های زنبور ندیده تقلبی که مردم هم از اصل نبودن آن خبر ندارند و به خاطر قیمت بسیار پایین از آن بیشتر استقبال می کنند هر چند تولید کنندگان عسل طبیعی بازار خود را دارند.

این زنبوردار پارس آبادی در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با عنایت خداوند توانستم رونق بیشتری به کسب و کار خود دهم به طوری که علاوه بر فروش عسل در بازار شهرهای کشور، زمینه فروش آن نیز در بازار جمهوری آذربایجان فراهم شود.

گزارش از مرتضی بری

انتهای پیام/

ارسال نظر