تازه ترین مطالب


کد مطلب: 32091
تاریخ انتشار : ي, 1399/02/14 - 11:33
پس از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر راه اندازی رزمایش همدلی و مواسات، مرزنشینان پارس آبادمغان همراه بسیج و دیگر نهادها و دستگاههای دولتی و خصوصی با تمام توان وارد عرصه شده و با راه اندازی پویش‌ها و برنامه‌های مختلف به یاری خانواده‌های کم بضاعت شتافتند.

فرمانده سپاه شهرستان پارس آباد در گفتگو با خبرنگار آران مغان اظهار کرد: در راستای عمل به منویات رهبر معظم انقلاب مبنی بر بوجود آمدن رزمایشی برای کمک مومنانه به نیازمندان و افرادی که در اثر شیوع کرونا دچار مشکلات اقتصادی و معیشتی شده‌اند تهیه و توزیع ۳۴۰۰ بسته غذایی به نیت شهدای استان اردبیل در دستور کار قرار گرفت.

سرهنگ حسن نوری ضمن اشاره به ارزش ریالی هر بسته حمایتی گفت: هر بسته ارزش ریالی در بازار بیش از دو میلیون ریال است که نیمی از آن توسط شرکت کشت و صنعت مغان تامین شده و مابقی توسط شرکت های پارس، فردوس، خیران و کمکهای مومنانه مردم بوده است.

وی با بیان اینکه گروه های جهادی شهرستان پارس آباد پیش از این با جمع آوری کمک های مردمی ۱۸۰۰ بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع کرده بودند، افزود: طی بررسی های انجام گرفته ۶۰۰۰ خانواده آسیب دیده از ویروس کرونا در پارس آبادمغان شناسایی شدند که تا پایان رزمایش همه این خانواده ها از خدمات خیرین و گروه های جهادی بهره مند خواهند شد.

فرمانده سپاه شهرستان پارس آباد تصریح کرد: به حول و قوه الهی مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه همزمان با ولادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) و روز اکرام انجام شده و بسته های معیشتی در این روز بین خانواده های نیازمند توزیع خواهد شد.

امام‌جمعه پارس آبادمغان نیز در این باره به خبرنگار آران مغان گفت: پس از فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب در مورد لزوم کمک‌های مومنانه، یک بسیج خوبی در کشور شکل گرفت و این شهرستان پیشتاز اجرای رزمایش مومنانه در استان شد.

حجت‌الاسلام علی اکبر باقری افزود: در این روزها که عده‌ای از مردم با سختی زیاد معیشت خود را تامین می کنند؛ رزمایش همدلی، مواسات و کمک مومنانه فرصتی برای کمک به نیازمندان و اقشار آسیب دیده جامعه فراهم کرده تا در این روزهای سخت هم با همدلی در کنار آن‌ها باشیم.

وی ضمن تشکر از زحمات سپاه، مسؤولین و خیرین شهرستان پارس آباد با ابراز امیدواری نسبت به برگزاری پرشورتر و گسترده‌تر مرحله دوم رزمایش مواسات و همدلی، گفت: به منظور حمایت حداکثری از محرومان و مستمندان از همه افراد توانمند از نظر مالی درخواست می‌شود تا با اتحاد و همدلی یاری‌رسان در این امر خدا پسندانه باشند تا بتوان در این ماه مبارک، خانواده‌های بیشتری را حمایت کرد.

امام‌جمعه پارس آبادمغان همچنین تصریح کرد: این شهرستان به نقطه مطلوبی در مبارزه با کرونا رسیده است و در این راستا ضرورت دارد، همچنان مردم هشدارهای وزارت بهداشت را جدی گرفته و الزامات را رعایت کنند تا این دوره را هر چه زودتر به پایان برسانیم.

در ادامه گزارش ویدئویی از اجرای رزمایش «مواسات، همدلی و کمک مومنانه» در شهرستان پارس آباد مغان را مشاهده می کنید:

انتهای پیام/

ارسال نظر