تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 11584
تاریخ انتشار: د, 1392/12/12 - 18:00
رسانه‌ها نقش محوری در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند
آران مغان: دادستان پارس آباد با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ سازی شود، گفت: رسانه‌ها در این میان نقش محوری و اساسی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند.

به گزارش خبرنگار آران مغان، رحیم گلزاده روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی با اصحاب رسانه پارس آباد که در دفتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهر برگزار شد، اظهار داشت: باید با فرهنگ‌سازی، این موضوع در بین مردم جامعه نهادینه شود که اقتصاد مقاومتی در راستای بهره‌گیری از حداکثر ظرفیت‌ها، امکانات مادی و معنوی موجود در حوزه اقتصادی کشور است.

 

وی با بیان اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی تنها با مشارکت مردمی امکان پذیر است، از رسانه ها خواست که برای ارتقا این هدف مهم، فضایی در جامعه حاکم سازند که در اصلاح نگرش مردم تاثیر گذار باشد.

گلزاده ادامه داد: یکی از محورهای مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی طراحی یک الگوی مشخص از شیوه‌ زندگی متناسب با اقتصاد مقاومتی برای مردم است که در این زمینه اصحاب رسانه‌ها و مطبوعات می‌توانند در راستای فرهنگ‌سازی برای ترویج این هدف نقش بسزایی در جامعه ایفا کنند.

دادستان پارس آباد، اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را عرصه مهم دیگری برشمرد که رسانه‌ها می‌توانند با حضور آگاهانه در این عرصه با درایت و آگاهانه اثرات آن را برای مردم تشریح کرده و در اجرای موفق آن مسئولان را یاری دهند.

وی با اشاره به نگرانی های مردم در خصوص اجرای فاز دوم این طرح گفت: رسانه ها باید با اطلاع رسانی تدریجی و حساب شده این نگرانی ها را کاهش دهند.

این مقام مسوول با تاکید بر اینکه رسانه در حاکم کردن ارزش‌ها، توانمندی‌ها و ارتقاء سطح زندگی جامعه نقش بی‌بدیلی دارد، تصریح کرد: موفقیت یک موضوع نیاز به حاکم کردن فرهنگ آن دارد و رسانه هم مهمترین متولی فرهنگ‌سازی در کشور است.

گلزاده عنوان کرد: شهرستان پارس آباد دارای پتانسیل های خوب و بسیار ارزشمندی از جمله بخش عظیم کشاورزی بوده و لازم است اصحاب رسانه و مطبوعات با برنامه ریزی مناسب در راستای پیشرفت این شهرستان گام بر دارند.

وی، رعایت اعتدال، نقد منصفانه، بیان واقعیت و صداقت را برترین رسالت اصحاب رسانه و مطبوعات دانست و گفت: بیان درست و صادقانه واقعیت‌ها انتظار اصلی ما از اصحابه رسانه است و سعی ما هم بر این مهم معطوف شده تا با مردم برخورد صادقانه داشته و از دادن اطلاعات کاذب و تخریب دیگران پرهیز کنیم.

دادستان پارس آباد، در ادامه اشاره ای هم به اقدامات صورت گرفته در بخش حوزه قضایی کرد و گفت که 40 درصد پرونده های ورودی به دادسراهای پارس آباد جرائم خشن بوده که عمدتا مربوط به نزاع ، درگیری ، شرارت ، تهدید و تمرد و ... است و اگر ما بتوانیم خشونت را در این شهر مهار کنیم در این صورت توانسته ایم از ورود نصف پرونده ها به دادسرای این شهرستان جلوگیری کنیم.

گلزاده، آمار پرونده های مبتنی بر نزاع، خشونت و درگیری در این شهرستان را بالغ بر یک هزار و 100فقره پرونده عنوان کرد و افزود: این رقم در سال 92 به 600 فقره کاهش یافته که این آمار نشان از کاهش 58 درصدی جرائم نسبت به مدت مشابه پارسال دارد.

وی، با بیان اینکه 70 درصد سارقان را معتادان تشکیل می دهند، اعتیاد به مواد مخدر را ریشه بسیاری از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی دانست.

به گزارش آران مغان، در ابتدای این مراسم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان پارس آباد نیز با تأکید بر این که تقویت، ترغیب و تشویق اهالی مطبوعات نباید در روز خبرنگار خلاصه شود، گفت: شایسته است امر اطلاع رسانی را جدی بگیریم و در بازتاب رویدادهای مورد نیاز مردم، حقیقت را انعکاس داده و وظیفه همه ماست که پاسداری از فرهنگ و هنر منطقه و کشور خود را یک رسالت دانسته و به آن عمل نماییم.

یوسف روزگاری با اشاره به نقش موثر و تاثیرگذار رسانه‌ها بر افکار عمومی اظهار داشت: رسانه‌ها می‌توانند با دقت نظر خود مباحث مهم و حیاتی را به شکلی شایسته برای مردم تبیین کنند و آرامش را برای جامعه به ارمغان بیاورند.

وی افزود: در این میان رسانه ها با توجه به رسالتی که بر عهده دارند می توانند مهمترین نقش را در تنویر افکار عمومی ایفا کرده و به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان زمینه را برای خدمت رسانی هرچه بیشتر به اقشار مختلف مردم فراهم کنند.

روزگاری، تعامل و همکاری با اصحاب رسانه را وظیفه خود دانست و تصریح کرد: امید است با همدلی با اصحاب رسانه خدمت‌رسانی شایسته‌ای به مردم غیور و همیشه در صحنه این شهرستان داشته باشیم.

گفتنی است در ادامه این نشست جمعی از مدیران، مسئولان و خبرنگاران مطبوعات و رسانه‌های پارس آباد مشکلات و مطالبات خود را با دادستان این شهرستان مطرح کردند.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 
ارسال نظر