تازه ترین مطالب


کد مطلب: 12507
تاریخ انتشار: ي, 1393/01/31 - 09:05
 گوش جدا شده یک زن با کمک زالوها دوباره به بدنش متصل شد
گوش یک زن ۱۹ ساله که به علت حمله یک سگ از بدنش جدا شده بود، با کمک چند زالو دوباره به بدنش متصل شد.

به گزارش آران مغان، لایوساینس این دختر ۱۹ ساله پس از گاز گرفتن سگ دچار پارگی کوچکی روی بازویش شده بود و گوش چپش که گوشواره‌ای هنوز در آن بود، به کلی از بدنش جدا شده بود،

به گفته دکتر استفن سالیوان جراج پلاستیک در بیمارستان رد آیلند در پروویدنس آمریکا که عمل جراحی بر روی این دختر را انجام داده است، با اینکه جراحان پلاستیک برای اتصال مجدد اندام‌های قطع شده به بدن تعلیم دیده‌اند، این اتصال مجدد هنگامی به سادگی انجام‌پذیر است که لبه بریدگی پاک و تیز باشد، مانند بریدگی که ناشی از کارد آشپزخانه است.

اما گوش این دختر پاره شده بود و به همین علت جراحی برای اتصال مجدد آن مشکل‌تر می‌شد. سالیوان و گروه جراحی‌اش با استفاده از یک میکروسکوپ و ابزارهایی بسیار ظریف یک شریان ظریف با قطری فقط در حد ۰.۳ میلی‌متر را در این گوش پاره شده یافتند و این رگ با سه بخیه میکروسکوپی به رگ‌های خونی بدن این زن متصل کردند.

این شریان؛ خون تازه را به گوش دوباره متصل‌شده وارد می‌کرد، اما این گروه جراحان نتوانستند وریدی را در این گوش پیدا کنند که خون را به بدن باز گرداند. بنابراین به تکنیک دیگری متوسل شدند: استفاده از زالو.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) در سال ۲۰۰۴ استفاده از این کرم‌های خون‌آشام را به عنوان شیوه‌ای درمانی مورد تایید قرار داد.

سالیوان می‌گوید: بدن در ساختن شریان‌ها و وریده‌های جدید بسیار کارآمد است، بنابراین استفاده از زالو در این مورد موقتی است. این جانوران به عنوان تخلیه‌کننده موقتی خون از گوش عمل می‌کنند تا هنگامی گوش وریدهای جدید خودش را بسازد.

منبع: همشهری آنلاین

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر