تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 13804
تاریخ انتشار: د, 1393/04/02 - 15:59
معرفی مدیرکل جدید هواشناسی استان اردبیل
با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کشور علی دولتی مهر به عنوان مدیرکل هواشناسی استان اردبیل معرفی و منصوب شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني آران مغان، در این مراسم که پیش از ظهر دوشنبه برگزار شد، مدیرکل سابق هواشناسی استان اردبیل با اشاره به موانع و مشکلات توسعه این سازمان و راهکارهای آن گفت: کمبود اعتبارات بویژه در بخش عمرانی از مهمترین مشکلات در استان است.

بهمن کمانگر با بیان اینکه کمبود اعتبارات باعث شده که نگهداری سیستم های موجود با مشکلاتی مواجه باشد، ادامه داد: کمبود نیروی انسانی از دیگر مشکلات این سازمان بویژه در حوزه کارشناسی است.

وی همچنین با اشاره به عدم اطلاع مسئولان از نقش هواشناسی در توسعه استان تصریح کرد: مدیران باید نسبت به نقش هواشناسی در توسعه پایدار استان اطلاع کافی داشته باشند و در این زمینه باید به آموزش ها تاکید شود.

مدیرکل سابق هواشناسی استان ارائه بولتن و دفترچه های ایجاد شده از سوی سازمان هواشناسی را در این خصوص ضروری خواند و با بیان اینکه امروزه سطح انتظارات کاربران از هواشناسی ارتقاء یافته است، افزود: اما اینکه کابران ما چه محصولات نهایی را نیاز دارند، اطلاع دقیقی نداریم.

وی با بیان مشکلات هواشناسی در دسترسی به اقلیم های بلند مدت بویژه در بحث کشاورزی و خشکسالی یادآور شد: نیار کاربرهای نهایی هواشناسی باید احصاء شده و باید بازخورد محصولات ارائه شده را بگیریم تا در نهایت بتوانیم پاسخگوی نیازها باشیم.

مدیرکل جدید هواشناسی استان اردبیل نیز در این رمراسم با اشاره به عملکرد این سازمان در سال های اخیر متذکر شد: در این سال ها سطح هواشناسی اردبیل ارتقاء یافته چنانچه از رتبه 26 از بین 43 ایسنگاه به رتبه عالی در سال 91 دست یافته است.

علی دولتی مهر خودکار شدن تمام ایستگاه های هواشناسی، راه اندازی سامانه کت 2 در فرودگاه اردبیل، احداث ساختمان هواشناسی در فرودگاه های اردب و پارس آباد، برگزاری همایش ملی بالایای جوی در اردبیل و.... را از جمله عملکرد سازمان در استان برشمرد.

وی همچنین با اشاره به نیازها و کمبودهای این سازمان ایحاد مانیتورینگ ایستگاه هواشناسی اردبیل را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: این سیستم برای پایش آنلاین هوای استان در زمینه پیش بینی و جلوگیری از خسارت کمک خواهد کرد.

مدیرکل جدید هواشناسی استان در بیان برنامه های خود برای توسعه هواشناسی اردبیل عنوان کرد: هدایت و راهبری شبکه اطلاع رسانی هواشناسی و شناسایی واقعی کاربران نهایی سازمان و جمع آوری انتظارات کابران از مهمترین برنامه های پیش رو است.

وی همچنین خواستار راه اندازی شبکه راداری هواشناسی استان و نیز سامانه تگردگ زدایی به منظور ارتقاء کیفی خدمات ارائه شده از سوی هواشناسی استان اردبیل شد.

منبع: خبرگزاری مهر

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر