تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 14914
تاریخ انتشار: چ, 1393/05/22 - 11:00
تکذیب ممنوعیت پرواز ATR-72 پارس آباد- تهران
مدير فرودگاه‌هاي شهرستان پارس آباد گفت: هواپیمای ATR-72 مسیر پروازی پارس آباد- تهران ساخت مشترک کشور ایتالیا با فرانسه بوده و هیچ شباهتی با هواپیمای آنتوف 140 که روز گذشته سقوط کرد، ندارد.

محمدمهدي سرگزي در گفت‌وگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني آران مغان، در خصوص شایعات مطرح شده درباره لغو پرواز هواپیمای ATR-72 مسیر پروازی پارس آباد- تهران با تکذیب این خبر اظهار داشت: هواپیمای ATR-72 از خانواده ی هواپیماهای منطقه ای با گنجایش کم و ساخت مشترک ایتالیا و غول دیگر صنعت هواپیمایی یعنی AIRBUS از کشور فرانسه است.

وی با بیان اینکه هواپیمای ATR-72 قابل مقایسه با هواپیمای آنتونف (ایران 140) نیست، افزود: این هواپیما یکی از پرفروش ترین هواپیماهای جت ملخ دار دنیا در چند سال اخیر می باشد، به طوری که با توجه به ضریب امنیتی بالا و مدرن بودن آن و همچنین با توجه به کاهش هزینه ها و مناسب بودن آن جهت پروازهای کوتاه در اقصی نقاط جهان خریداری می شود؛ در حالی که هواپیمای آنتونف ساخت کشور اوکراین بوده و نسبت به هواپیمای ATR-72 از ضریب امنیتی پایینی برخوردار است.

به گزارش آران مغان، روز گذشته یک فروند هواپیمای ایران 140 متعلق به شرکت هواپیمایی هسا با 48 سرنشین، پس از حرکت از تهران به سمت طبس در حوالی شهرک آزادی به دلیل از کار افتادن موتور سمت راست خود و نقص فنی سقوط کرد و 39 سرنشین آن جان خود را از دست دادند و 9 نفر دیگر نیز با توجه به جراحات خود در بیمارستان بسر می‌برند.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

دیدگاه‌ها

این خبر چه ربطی به هواپیمای سقوط کرده آنتونف 140دارد. معمولاً اخباری را مسئولان تکذیب می کنند که در سطح وسیعی شایع شده باشد و مسئول و یا دستگاه ذی ربط در صورت دروغ بودن آن خبر را تکذیب و یا رد می کند. وقتی چنین شایعه ای درخصوص هواپیمای ای تی آر فرودگاه در حال تعطیل پارس آباد وجود ندارد چطور مدیر فرودگاه آن را تکذیب می کند. در ثانی فرودگاه پارس آباد ماههاست که تعطلیه و معلوم نیست اصلاً دوباره این فرودگاه فعال شود یا نه. خبرهایی را منعکس کنید که به درد مردم بخورد.

آقای شهروند...هواپیمای آنتونف از این لحاظ به هواپیمای قرودگاه پارس آباد ربط داده شده که از لحاظ شکل ظاهری و موتورهای ملخی که بر روی بالهای آن تعبیه شده بسیار شبیه به خانواده آنتونف (ایران 140) است و از این حیث در بین مردم شهرستان پارس آباد شایع شده بود که هواپیمای این شهرستان هم پروازهایش ممنوع شده است و ما بر حسب اطلاع رسانی به عموم مردم این خبر رو با آقای سرگزی مدیر فرودگاه پارس آباد در میان گذاشتیم که وی این خبر را رد کرد.

آران مغان عزیز ؛ مگر شهرستان پارس آباد چند تا فرودگاه دارد که در زیر تیتر خبر فرموده اید ؛ مدیر فرودگاههای شهرستان پارس آباد!!

با سلام - آقای روحانی دستور داده که هواپیمای ایران 140 پرواز نکند بس چرا هواپیمای فرسوده تهران - پارس اباد پرواز می کند
ارسال نظر