تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 15838
تاریخ انتشار: د, 1393/07/14 - 18:03
 نجات یک ایرانی ماجراجو در نزدیکی مثلث برمودا
یک ایرانی ماجراجو توسط نظامیان آمریکا در نزدیکی مثلث برمودا از آب نجات داده شد.

به گزارش آران مغان؛ عصرایران به نقل از سایت اسکای نیوز عربی، نیروهای گارد ساحلی آمریکا یک ایرانی را که تلاش می کرد مسافت 1600 متری ایالت فلوریدا تا مثلث برمودا در اقیانوس اطلس را به وسیله یک توپ بزرگ بادی طی کند نجات دادند.

او پس از آنکه خسته شد و نتوانست به مسیر خود ادامه دهد توسط گارد ساحلی آمریکا نجات داده شد. علی بلوچی دارای تابعیت ایرانی - آمریکایی است.

سخنگوی گارد ساحلی آمریکا گفت: یک فروند بالگرد نظامی توانست رضا بلوچی و توپ پلاستیکی وی را صبح شنبه از آب بگیرد.

بلوچی پس از نجات به نزدیک ترین پایگاه گارد ساحلی آمریکا منتقل شد.
براساس بیانیه منتشر شده در سایت اینترنتی علی بلوچی، او قصد داشت مسافت 1660 کیلومتری را درون یک توپ پلاستیکی طی کند و وارد منطقه مثلث برمودا شود.

هدف از این اقدام جمع آوری پول برای کودکان نیازمند و الهام به افرادی است که نسبت به آینده امید خود را از دست داده اند.
 

علی بلوچی درون توپ بزرگ بادی
 
 نجات یک ایرانی ماجراجو در نزدیکی مثلث برمودا
 

بلوچی قبل از این بارها به دلیل مشارکت در مسابقه های دو و دوچرخه سواری در مسافت های طولانی در صدر خبرها قرار گرفته بود. از جمله ماجراجویی های وی می توان به عبور از 55 کشور به وسیله دوچرخه در مدت 7 سال و دویدن دور آمریکا در 6 ماه اشاره کرد.

سایت بی بی سی هم نوشت: توپی که علی بلوچی به وسیله آن در دریا حرکت می کرد از جنس پلاستیک شفاف بود و او در آن می دوید که باعث حرکت توپ می شد. توپ در یک چارچوب مدور آلومینیومی قرار گرفته بود تا بهتر در آب حرکت کند.

وی قصد داشت صبح ها در این توپ بدود و شب ها استراحت کند. او علاوه بر همراه داشتن بسته های پروتئینی برای تغذیه قصد ماهیگیری داشت.

گارد ساحلی ابتدا روز چهارشنبه پیش در فاصله تقریبا ۷۰ میل دریایی از ساحل شرقی جزیره سن آگوستین درحالی که بلوچی راهش را گم کرده بود او را یافت. خدمه گشت ساحلی خطرات سفر را برایش توضیح دادند و از او خواستند به سفر پایان دهد اما او تصمیم گرفت به سفر ادامه دهد و بالاخره روز شنبه فانوس شناسایی را روشن کرد تا نجات داده شود.

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر