تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 17342
تاریخ انتشار: پ, 1393/10/11 - 14:57
تخصیص 10 میلیارد ریال برای آبرسانی به 11 قشلاق شهرستان پارس‌آباد
مدیرکل امور عشایری استان اردبیل از تخصیص 10 میلیارد ریال اعتبار برای آبرسانی به 11 قشلاق شهرستان پارس‌آباد تا دو سال آینده خبر داد.

به گزارش روز پنج شنبه آران مغان، قادر هنرمند در جلسه بررسی مشکلات عشایر در اردبیل گفت: این در حالی است که تنها شش درصد جمعیت استان اردبیل را جامعه عشایر در بر می‌گیرد و انتظار می‌رود تولیدات جامعه عشایری با رونق بیشتر در عرصه تولیدات اقتصادی نمود پیدا کند.

وی با بیان اینکه جمعیت دامی عشایری استان اردبیل 1.5 میلیون واحد است که این جمعیت دامی سالیانه بیش از 75 هزار تن محصولات متنوع را اعم از شیر، گوشت، پشم و پنیر تولید و روانه بازار مصرف می‌کند، تصریح کرد: ‌با این ظرفیت خوبی که عشایر ما دارند ما نیز خود را مکلف کردیم تا خدمات‌رسانی بیشتری را به این جامعه پرتوان انجام دهیم.

مدیرکل امور عشایری استان یکی از مشکلات جامعه عشایری را کمبود منابع آب شرب مورد نیاز اعلام کرد و گفت: در قالب مجتمع آبرسانی احمدلو قرار است برای 11 قشلاق با 70 هزار واحد دامی و بیش از 700 خانوار آبرسانی پایدار انجام شود که 3 میلیارد تومان اعتبار برای این امر پیش‌بینی شده است.

هنرمند در بخش دیگری از سخنان خود افزود: تاکنون یک میلیارد تومان از این مبلغ به حساب امور عشایری استان واریز شده و امیدواریم با تخصیص این اعتبار تا دو سال آینده آبرسانی به 11 قشلاق شهرستان پارس‌آباد به انجام برسد.

وی ضرورت تأمین زیرساخت‌های مورد نیاز را برای رفع نیازمندی جامعه عشایری یادآور شد و بیان کرد: اگر مجتمع‌های آبرسانی روستایی همانند عمران‌آباد تکمیل و به بهره‌برداری برسد امکان توسعه همه‌جانبه برای ارائه خدمات به جامعه عشایری فراهم می‌آید.

مدیرکل امور عشایری استان اردبیل از در حال اجرا بودن 60 پروژه با اعتبار ملی و استانی 5 میلیارد و 300 میلیون تومان خبر داد و اضافه کرد: عمده این پروژه‌ها احداث راه، خرید علوفه، آبرسانی، مرمت و بازسازی واحدهای دامی و بهره‌برداری از برنامه‌ریزی‌های مکمل این حوزه است.(خبرگزاری فارس)

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر