تازه ترین مطالب



پربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 1871
تاریخ انتشار: چ, 1391/09/08 - 11:59
فرماندار نیر از تجلیل از سرتیپ خلبان صمد بالازاده یکی از تیز پروازان هشت سال دفاع مقدس و دارای بیشترین پرواز در دوران جنگ در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سبلانه، سیدحمید عباداللهی روز چهارشنبه در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیر گفت: تجلیل و تکریم از شهدا و یادگاران هشت سال دفاع مقدس به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه ضروری است.

وی با بیان این که پیش از این خلبان بالازاده در تهران و از سوی نیروی هوایی ارتش تجلیل شده افزود: تاکنون در زادگاه خود این توفیق برای متولیان حاصل نشده و ضرورت دارد

فداکاری های این خلبان دفاع مقدس تبیین و تبلیغ شده و تجلیل شود.

وی گفت: برنامه ریزی های لازم برای تجلیل از این یادگار جنگ که بیشترین پرواز را داشته انجام شده و به زودی مراسم تجلیل از وی برگزار خواهد شد.

وی همچنین خواستار توجه جدی به خانواده های شهدا و رصد مسایل و مشکلات آنها شد.

سرتیپ خلبان صمد بالازاده در سال 1332 در روستای ˈیامچی سفلیˈ از توابع شهرستان نیر به دنیا آمده و در سال 1352 وارد دانشکده خلبانی نیروی هوایی ارتش شده است.

وی پس از گذراندن دوره تکمیلی از دانشگاه خلبانی آمریکا فارغ التحصیل شد.

وی خلبان هواپیمای F5 و هواپیماهای شکاری و ردیاب بوده و از آغاز جنگ تحمیلی در سال 59 تا پایان جنگ در تمام عملیات های انجام شده شرکت کرده است.

بالازاده در مدت هشت سال دفاع مقدس در بیش از 120 عملیات برون مرزی شرکت کرده و در هشت سال دفاع مقدس با هزار و 356 ساعت و 20 دقیقه جزو خلبانان دارای بیشترین پرواز در طول جنگ شناخته می شود.

وی دی ماه سال 74 بازنشسته شده و هم اکنون ساکن اردبیل است.
منبع: ایرنا
 
انتهای پیام /

 

ارسال نظر