تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 1919
تاریخ انتشار: پ, 1391/09/09 - 12:42
فرماندار شهرستان سرعین گفت: در حالی که سرعین 5 هزار نفر جمعیت دارد بیش از یک هزار و 500 برابر ظرفیت جمعیت شهری در سرعین سالانه میهمان پذیرش می‌کنیم که یک رکورد بی‌سابقه در دنیا به شمار می‌رود.

به گزارش سبلانه، فرماندار سرعین با اشاره به موقعیت استثنایی استان اردبیل در حوزه کشاورزی و تولید محصولات متنوع و صاحب عناوین در سطح کشور نظیر سیب‌زمینی،‌ گندم و  چغندر قند، گفت: در کنار این ظرفیت قابلیت گردشگری این استان و سرعین شاخصه‌ای ممتاز دارد که با توجه و برنامه‌ریزی میان‌مدت و بلند مدت می‌توان اهدافی را محقق کرد.
دبیر با بیان اینکه سرعین جزو شش شهر برتر کشور در حوزه گردشگری است، تاکید کرد: تمام اعجاز الهی را می‌توان در این منطقه از نظر طبیعی مشاهده کرد به طوری که در 400 هکتار مساحت این شهرستان 11 آبگرم با دبی مختلف و دما و خاصیت متفاوت واقع شده است.
این مسئول با اعلام اینکه سرعین هنوز به جایگاه ملی و بین‌المللی خود دست نیافته است، بیان داشت: این شهر نگین شمال غرب و منبع عظیم در‌آمد از محل صنعت گردشگری کشور است که توانمندی‌ها و قابلیت‌های آن در خاورمیانه نیز بی‌نظیر است.
وی افزود: آنچه به این شهرستان غنای مضاعف بخشیده است آب و هوای مناسب و طبیعت بکر و بی‌نظیر است که برای تولید ثروت و تامین رفاه عمومی می‌توان از محل در‌آمدهای گردشگری برنامه‌ریزی دقیق و منسجمی را انجام داد.
هدف‌گذاری برای پذیرایی از یک میلیون گردشگر خارجی تا هشت سال آینده
دبیر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امسال در هشت ماه اول حدود 9 میلیون مسافر وارده سرعین شده‌اند، تصریح کرد: ما در یک هدف‌گذاری چهار پنج ساله تلاش می‌کنیم تا این ظرفیت را به 12 میلیون نفر افزایش دهیم که در این زمینه امیدواریم به هدف‌گذاری‌هایمان با تامین زیر‌ساخت‌های مورد نیاز دست پیدا کنیم.
فرماندار سرعین ادامه داد:‌ البته در این برنامه‌ریزی تا هفت هشت سال دیگر ورود یک میلیون گردشگر خارجی را نیز در اولویت قرار دادیم که برای رسیدن به این هدف‌گذاری باید چندین هتل چهار ستاره باید احداث شود در حالی که هم اکنون تنها یک هتل بین‌المللی چهار ستاره در این شهر آن هم با ظرفیت 220 نفر فعالیت می‌کند.
وی با اعلام اینکه امسال از 32 کشور جهان در سرعین میهمان و گردشگر خارجی داشتیم، گفت: با توجه به قرابت فرهنگی و مشترکات مذهبی و ارزشی با کشورهای حوزه خلیج فارس و حوزه قفقاز در صدد هستیم بیشتر میهمانان و گردشگران خارجی را از این مناطق جذب کنیم که در این باب هم در بازار‌داری و هم بازاریابی و بازارسازی تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌هایی صورت گیرد تا بتوانیم مطابق با سلیقه مشتری هدف‌گذاری‌هایمان را انجام دهیم.
دبیر در پایان سخنان خود با ارائه یک آمار جالب از پذیرش چندین برابری ظرفیت سرعین در خصوص گردشگران داخلی و خارجی اذعان داشت: در حالی که سرعین 5 هزار نفر جمعیت دارد بیش از یک هزار و 500 برابر ظرفیت جمعیت شهری در سرعین سالانه میهمان پذیرش می‌کنیم که یک رکورد بی‌سابقه در دنیا به شمار می‌رود.
منبع : فارس
انتهای پیام/

ارسال نظر