تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 20865
تاریخ انتشار: ي, 1394/06/29 - 09:05
 حماسه دفاع مقدس با شیوه های نو برای نسل جوان بازگو شود
امام جمعه شهرستان پارس آباد گفت: حماسه تاريخي هشت سال دفاع مقدس باید با شیوه های نو و مبتکرانه به نسل جوان منتقل شود.

به گزارش خبرنگار آران مغان، حجت الاسلام سيدسعيد رشادي صبح امروز در جلسه هماهنگی برنامه هاي هفته دفاع مقدس پارس آباد، با تاكيد بر برگزاری هرچه باشکوهتر برنامه های این هفته، حماسه دفاع مقدس را یک شعائر و آرمان دینی دانست و گفت: همه ما وظيفه داريم این آرمان را که دستاورد بزرگ شهدا و ایثارگران است، حفظ کنیم.

وي با بيان اينكه دفاع مقدس ميراث ارزشمندی است كه بايستي براي نسل سوم ما تببين شود، افزود: متاسفانه تاکنون به ابعاد مختلف دوران دفاع مقدس کم پرداخته شده است که می طلبد به این گنجينه معنوی کشور با بهره گیری از ظرفیت های مختلف از جمله نويسندگان اهل قلم، دانشگاهها، آموزش و پرورش پرداخته شود تا بتوانیم آن را ماندگار کنیم.

امام جمعه پارس آباد با اعلام اينكه نسل جوان وقایع دوران جنگ تحمیلی را لمس نکرده و تنها تصویری از آن را در ذهن دارند، تصريح كرد: متاسفانه یکی از دلایل تهاجم فرهنگی دشمن در جامعه ما عدم پرداخت ما به داشته های معنوی از جمله دوران دفاع مقدس است كه در اين راستا بايد مسوولان برنامه ريزي خاصي اتخاذ كنند.

 

رشادي بيان كرد: هفته دفاع مقدس صرفاً یادآوری و برگزاري مراسمات اين هفته نيست، بلكه بايد با پرداختن به وقایع دوران دفاع مقدس آموزه هاي آن را به نسل جوان و آینده منتقل کرده تا ضمن الگو گیری به آن افتخار کنند.

وي در ادامه با بين اينكه دشمن از سلاح يا تاکتیک نظامی ما نمی ترسد بلکه از روحیه ديني و ولایت مداري مردم هراس دارد، گفت: اگر امروز هشت سال دفاع مقدس را گرامی می‌داریم برای این است که به دشمنان ثابت کنیم که ملت ما کماکان زیر پرچم ولایت‌فقیه با همان روحيه دفاع مقدس آماده مقابله با هر گونه توطئه آنها است.

 

در اين جلسه فرماندار پارس آباد نيز بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ دفاع مقدس و ارزش ها و آرمان های دینی و فرهنگی در سطح شهرستان اشاره و بر حضور همه جانبه کلیه مسئولین ادارات شهرستان در برنامه های هفته دفاع مقدس و فضا سازی مناسب شهري تاکید كرد.

مهدي احمدي، يكي از بركات دفاع مقدس را اعتماد و وحدت قوميت ها و گويش ها در كنار هم بودن دانست و گفت: اين يكپارچگي و انسجام باعث بوجود آمدن حماسه اي به نام دفاع مقدس شد.

 

وي به حماسه هشت سال جنگ تحمیلی و افتخار آفرینی های رزمندگان اسلام اشاره کرد و بیان داشت: ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی راه خود را همراه با امام راحل(ره)، شهدا و رهبري می داند و در اين راه اجازه نخواهد داد پرچمي كه با خون و دل به اهتزار درآمده، به دست دشمنان بيافتد.

در ادامه جلسه، فرمانده سپاه ناحیه پارس آباد به اجرای برنامه های متنوعی در این هفته اشاره كرد و گفت: پياده روي خانوادگي، اعزام اكيپ پزشكي و ويزيت رايگان بيماران در مناطق محروم شهرستان، دیدار با خانواده های معظم شهداء، غبارروبي مزار شهدا، زنگ مقاومت در مدارس، برنامه های متنوع ورزشی، صبحگاه مشترک، یادواره از جمله برنامه هاي هفته دفاع مقدس در شهرستان پارس آباد خواهد بود.

 

سرگرد مطلب شاهي با بیان اینکه برگزاری هفته دفاع مقدس امسال با توجه به حساسیت های موجود در کشور دارای اهمیت بسیار بالایی است، اضافه کرد: انتظار ما از دستگاه های اجرایی این است که با تمام قدرت در برگزاری مراسمات این هفته وارد شوند.

31 شهریور تا هفتم مهر ماه به نام هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر