تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 2135
تاریخ انتشار: چ, 1391/09/15 - 21:02
فرماندار نمین از احداث بیمارستان 64 تختخوابی این شهرستان با زمین اهدایی توسط خیرین خبر داد.

به گزارش سبلانه، سید تقی دریتیم عصر امروز در مجمع سلامت نمین که با حضور جمعی از مسئولان برگزار شد، اظهار داشت: حدود 12 هزار متر مربع زمین برای احداث این بیمارستان از طرف یک خیر نمینی اختصاص یافته است که امیدواریم با تأمین منابع اعتباری به سرعت عملیات اجرایی این بیمارستان در شهرستان نمین شروع شود.

وی تصریح کرد: ما در راه‌اندازی بیمارستان جدید که از نیازهای جدی مردم منطقه است نیاز به اعتبار ویژه ملی داریم که با رایزنی نمایندگان مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی امیدواریم در این زمینه به حرکتی شایسته و قابل تقدیر دست بزنیم.
دریتیم خاطر نشان کرد: ‌با توجه به اینکه نمین از بخش‌های پرجمعیتی تشکیل شده که اغلب مراجعات آنها به مرکز شهرستان می‌باشد و برخی از شهرستان‌های نزدیک به نمین نیز از خدمات بهداشتی، درمانی مرکز شهر استفاده می‌کنند در حال حاضر بیمارستان موجود پاسخگوی نیاز مراجعان نیست که در این زمینه امیدواریم راه‌اندازی بیمارستان جدید 64 تختخوابی جوابگوی نیازهای حقیقی باشد.
این مسئول از موافقت مسئولان کشوری و وزارتی با احداث این بیمارستان خبر داد و اضافه کرد: امیدواریم مجموعه فعال و کوشای مجمع سلامت نمین در این زمینه یاریگر باشند و با جذب کمک‌های خیرین شرایطی پیش آید تا بیش از گذشته مجموعه‌های بهداشتی، درمانی و بیمارستانی تکمیل شده و در اختیار مردم قرار بگیرد.
وی به کمبود امکانات بیمارستانی در نمین اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به مراجعات مردم به شهر اردبیل نیاز است در بیمارستان موجود این شهرستان دستگاه سونوگرافی راه‌اندازی شده و بر تعداد دستگاه‌های دیالیز و تجهیزات آزمایشگاهی افزوده شود.
فرماندار نمین در ادامه بیان کرد: ما از تشکیل مجمع خیرین سلامت در این شهرستان خشنود هستیم و یقین داریم که این مجموعه می‌تواند بازویی توانمند در ساماندهی و ارتقای شاخص‌های بهداشتی و سلامتی در منطقه باشد.
مدیر شبکه بهداشت شهرستان نمین نیز به فعالیت 41 خانه بهداشت و هفت مرکز بهداشتی، درمانی در مناطق مختلف نمین اشاره کرد و گفت: برخورداری روستاییان و شهرنشینان نمین از مزایای نظام ارجاع و پزشک خانواده مطلوب است.
بابک گروسی از راه‌اندازی بخش بستری کودکان در بیمارستان امام خمینی نمین در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: همزمان با دهه فجر دو خانه بهداشت روستایی در نمین افتتاح شده و شاهد تجهیز مراکز درمانی این شهرستان به امکانات جدید می‌باشیم.
مجمع خیرین سلامت شهرستان نمین فعالیتش را آغاز کرد تا این مجموعه بتواند در توسعه مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستانی یاریگر دولت و مسئولان در توسعه اهداف و برنامه‌های حوزه سلامت باشد.
منبع: فارس
انتهای پیام/

ارسال نظر