تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 21354
تاریخ انتشار: د, 1394/08/04 - 13:47
فرماندار شهرستان پارس آباد از اعزام 2 هزار دانش آموز پارس آبادي به مناطق عملیاتی غرب کشور در قالب کاروان های راهیان نور خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه آران مغان، مهدي احمدي در جلسه ستاد پشتیبانی اردوهای راهیان نور دانش آموزي شهرستان پارس آباد اظهار داشت: این اردوی زیارتی به‌منظور آشنایی جوانان و نوجوانان با هشت سال دفاع مقدس و در راستای ترویج ایثار و شهادت و نیز ضرورت شناخت دشمن و دشمن‌شناسی برای جوانان نسل جديد برگزار می‌شود.

وی افزود: در مرحله‌ اول 300 نفر از دانش آموزان دختر پارس آباد فردا (سه شنبه) در قالب 6 دستگاه اتوبوس جهت بازدید از مناطق عملیاتی کشور به مناطق عملیاتی غرب اعزام می‌شوند.

فرماندار پارس آباد گفت: اعزام کاروان راهیان نور دانش آموزان دختر شهرستان پارس آباد طی چهار مرحله انجام‌ شده و 2 هزار دانش‌آموز به مناطق عملیاتی اعزام می‌شوند.

احمدي در ادامه انتقال فرهنگ اصیل روحیه جهاد و شهادت به نسل جدید را مهم دانست و افزود: دشمنان امروز از روحیه شهادت طلبي جوانان ما می ترسند و امروز وظیفه داريم با اعزام کاروانهای راهیان نور به مناطق عملیاتی کشور به منظور آشنا كردن جوانان با رشادتهای شهدا و ایثارگران عمل کنیم.

در ادامه اين جلسه فرمانده سپاه ناحيه پارس آباد نيز با بیان اینکه آشنایی با ارزش‌های دفاع مقدس از اهداف اعزام کاروان‌های دانش آموزی راهیان نور به مناطق عملیاتی کشور است، گفت: دانش آموزان در این سفر دو روزه از مناطق عملیاتی مهاباد، تَمرچین، پیرانشهر و سردشت بازدید خواهند کرد.

سرگرد مطلب شاهي افزود: آشنایی با رشادت ها و ایثارگری های رزمندگان اسلام در دوران جنگ تحمیلی، بازخوانی وصیت نامه ها و خاطرات شهدا و چگونگی انجام عملیات های این دوران و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه از اهداف اصلی اعزام کاروان های راهیان نور است.

انتهاي پيام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

ارسال نظر