تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 22309
تاریخ انتشار: پ, 1394/10/24 - 13:46
در اعتراض به افزایش قیمت مواد غذایی و نرخ بیکاری؛
افزایش تظاهرات ضد دولتی در جمهوری آذربایجان/ ۵۵ تن در سیازن بازداشت شدند
دادستان کل و وزارت کشور جمهوری آذربایجان در گزارشی مطبوعاتی مشترک اعلام کردند که در جریان تظاهرات روز چهارشنبه شهرستان سیازن این کشور ۵۵ نفر بازداشت شدند.

به گزارش آران مغان به نقل از سبلانه، در روزهای اخیر ساکنین چند شهر جمهوری آذربایجان در اعتراض به افزایش قیمت مواد غذایی و نرخ بیکاری به خیابانها آمدند و در برخی شهرها این تظاهرات به درگیری پلیس با مردم کشیده شد.

 

بنا به گزارش رسانه‌های آذری روز دوشنبه مردم شهر اوجار جمهوری آذربایجان به افزایش قیمت و تورم اعتراض کردند.

 

مردم شهر "آغجابدی" نیز روز سه‌شنبه با برگزاری تظاهرات از دولت باکو بهبود وضعیت اقتصادی و ساماندهی وضعیت شهروندان را خواستار شدند؛ تظاهرات کنندگان" آغجابدی"جاده ورود به شهر را ۳ ساعت بسته مانع عبور خودروها شدند.

 

به گفته تظاهرات‌کنندگان موج گرانی کالاها در جمهوری آذربایجان مردم را با مشکلات اقتصادی مواجه کرده و مشکلات حقوق بگیران و اقشار محروم این کشور را دو چندان کرده است.

 

دیروز نیز تظاهراتی در اعتراض به افزایش قیمت کالاهای مصرفی در شهرستان سیازن واقع در۹۰ کیلومتری شمال باکو و نیز چند شهرستان دیگر از جمله لنکران، فضولی، آقجابدی و آقسو برگزار شد که این تظاهرات در شهرستان سیازن به خشونت کشیده شد.

 

در شهرهای لنکران، آق سو، سییه زن، فضولی نیز نسبت به  افزایش قیمتها و وضعیت دشوار زندگی اعتراضات گسترده ای شروع شده و تاکنون نیز ادامه دارد که پلیس برای سرکوب معترضین از گاز اشک آور نیز برای متفرق کردن مردم استفاده کرده است.

 

دادستان کل و وزارت کشور جمهوری آذربایجان نیز در گزارشی مطبوعاتی مشترک اعلام کردند که در جریان تظاهرات روز چهارشنبه شهرستان سیازن این کشور ۵۵ نفر بازداشت و چند پلیس هم مصدوم شد.

 

در گزارش دادستان کل و وزارت کشور جمهوری آذربایجان به تعداد مصدومان احتمالی معترضان و تظاهرکنندگان شهرستان سیازن این کشور  اشاره ای نشده است.

براساس این گزارش، در نتیجه اقدامات انجام گرفته از سوی نیروهای انتظامی ثبات و آرامش در این شهرستان برقرار شده و برای عاملان این خشونت ها نیز پرونده کیفری تشکیل شده است.

 

دادستان کل و وزارت کشور جمهوری آذربایجان در گزارش مطبوعاتی خود اعلام کردند که در جریان تحقیقات انجام شده از سوی نیروهای انتظامی مشخص شد فعالان احزاب مخالف جبهه خلق و مساوات سازماندهی تظاهرات شهرستان های لنکران ، فضولی ، آقجابدی و آقسو را ساماندهی کرده اند.

 

الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان در نشست اخیر هیات دولت این کشور از نیروهای انتظامی خواست تا با هرگونه افزایش قیمت کالاهای مصرفی جلوگیری و با عاملان آن برخورد شود.

 

پیش‌تر پایگاه اینترنتی "سلف خبر" متعلق به وهابی های وابسته به عربستان سعودی در جمهوری باکو  با انتشار یک نظر سنجی ساختگی منتسب به «گالوپ» باکو، عربستان، فیجی و کلمبیا را جزو برترین کشورهای خوشبخت معرفی کرده بود این در حالی است که این روزها کاهش شدید قیمت نفت و پایین آمدن ارزش پول ملی جمهوری آذربایجان اقتصاد این کشور را با چالش جدی مواجه کرده است.

انتهای پیام/

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر