تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28372
تاریخ انتشار: س, 1396/07/04 - 21:14
مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس با حضور فرماندهان نظامی و انتظامی، رئیس تبلیغات اسلامی، اساتید و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد پارس‌آباد برگزار شد.

به گزارش آران مغان، در این مراسم که جمعی از اساتيد، کارکنان و دانشجويان دانشگاه حضور داشتند، فرمانده ناحيه مقاومت بسيج شهرستان پارس آباد ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: اخلاص و فداکاری رزمندگان اسلام در طول دفاع مقدس موجب غلبه بر دشمن و شکست استکبار شد.

سرهنگ پاسدار حسن نوري با بيان اينكه هشت سال دفاع مقدس باعث برکات بسیاری برای ملت ایران شد، ایثار و شهادت را یادگار مکتب امام حسین (ع) دانست و گفت: رزمندگان کشورمان در هشت سال دفاع مقدس با ایثار و فداکاری و با کمترین تجهیزات نظامی در برابر قدرت‌های تا دندان مسلح ایستادگی و مقاومت کردند.

وی با بیان اینکه ایران در هشت سال دفاع مقدس فقط با رژیم بعثی عراق در حال جنگ نبود، تصريح كرد: کشورهای قدرتمند آمریکا، فرانسه، آلمان و در رأس آنها رژیم صهیونستی، با در اختیار گذاشتن پیشرفته‌ترین تجهیزات نظامی خود به رژیم صدام خواستند جمهوری اسلامی ایران را که آن زمان کشور نوپایی بود شکست دهند اما با رشادت‌ها و ایثارگری مردم عزیزمان نتوانستند به اهداف خود برسند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسيج شهرستان پارس‌آباد با اشاره به رشادت‌های مدافعان حرم، خصوصا شهید حججی، تصریح کرد: مدافعان حرم را عشق و محبت به اهل بیت (ع) به خاک سوریه کشاند تا هزاران کیلومتر دور از وطن و در دفاع از حرم اهل بیت (ع) که آرزوی خودشان نیز  بود به شهادت برسند.

نوري به تهاجمات فرهنگی از طریق فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره ای تأکید کرد و لزوم آگاه‌سازی جوانان را در استفاده از اینگونه ابزارها خواستار شد.

در ابتداي اين مراسم رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد پارس آباد نيز رشادتهاي رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس را برگرفته از قیام عاشورا دانست و گفت: امروز وظیفه اساتید و دانشجویان ادامه راه شهدای دفاع مقدس و رسیدن به قله هاي پیشرفت علم در جهان است.

اكبر جعفري شاعرلر افزود: امروز ایران اسلامی به بركت هشت سال دفاع مقدس به دستاوردهای مهمی در دنیا رسیده که مهم ترین آن  5 دستاورد در زمینه فناوری نانو، هسته ای، هوا و فضا و ژنتیکی بوده که توسط جوانان این مرز و بوم به آن دست یافته ایم.

در اين مراسم از دو نفر از دانشجويان بسيجي به نمايندگي از دانشجويان شركت كننده در طرح اردوهاي جهادي بسيج دانشجويي، تجليل شد.

پخش کلیپ، مداحی و پذیرایی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

 

///

///

///

///

///

///

انتهای پیام/

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر