تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28439
تاریخ انتشار: ش, 1396/07/01 - 11:58
امام جمعه شهرستان پارس آباد گفت: دانش آموزان سرمايه هاي آینده کشور هستند بر این اساس مسئولیت متولیان امر تعلیم و تربیت بسیار سنگین و حساس است.

به گزارش آران مغان، حجت السلام والمسلمین سيد سعيد رشادي روز شنبه در آیین بازگشایی مدارس شهرستان پارس آباد، گفت: دانش آموزان سرمايه هاي آینده کشور هستند بر این اساس مسئولیت متولیان امر تعلیم و تربیت بسیار سنگین و حساس است.

امام جمعه پارس آباد با بيان اينكه موفقیت ها و پیروزی های این ملت مدیون ایثار و ازجان گذشتگی شهدا و ایثارگران است، افزود: با گذشت 38 سال امروز در سايه همين فداكاري ها ملت ایران به عنوان توانمندترین ملت مطرح بوده و در رده ای قرار گرفته که دشمنان مجبورند با ما مذاکره کنند علی رغم دشمنی که با ما دارند.

وي با اشاره به اينكه در جنگ هشت سال دفاع مقدس نه تنها عراق، بلکه کل استکبار شکست سختي از ايران خوردند، تصريح كرد: اين پيروزي ها به بركت روحیه خودباوری، معنویت و اعتقاد جواناني رقم خورد كه از آب و خاک اين كشور دفاع کردند تا انقلاب اسلامی با عزت و عظمت راه خود را ادامه دهد.

رشادي بيان كرد: هدف استكبار حکومت اسلامی و ولایت فقیه نیست بلکه هدف ملت، جوانان، بالندگی و پیشرفت کشور ماست كه نمی خواهند به یک کشور پیشرفته و توسعه یافته تبديل شود.

امام جمعه پارس آباد با بيان اينكه ايران نقش تعيين كننده اي در خاورميانه دارد، اظهار كرد: امروز ایران اسلامی در خاورمیانه حرف اول را می زند و این به برکت خون شهدا حاصل شده است.

رشادي در ادامه به مقوله تعليم و تربيت اشاره كرد و گفت: فرهنگ و تعلیم و تربیت در هر کشوری حرف اول را می زند که نياز هست مربيان پرورشي ما با برگزاري جلساتي نقش اساسی و مهمی در زمينه فرهنگ سازی براي دانش آموزان ايفا كنند.

وي با اعلام اينكه استکبار تلاش می کند تا از هر طريقي به مردم و جوانان این مرزوبوم ضربه وارد كند، گفت: يكي از اين حربه هاي استكبار، رواج شبکه های مجازی و ماهواره هايي است كه سعی در تخریب و روحیه جوانان دارند كه مسوولان ما باید از اين امر غفلت نشوند.

امام جمعه پارس آباد با اشاره به اینکه رزمندگان و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس با نثارجان خود برای این کشور عزت، عظمت و سربلندی به ارمغان آوردند، خاطرنشان کرد: امید است دانش آموزان امروز در سنگر مدرسه با تاسی از رزمندگان همچون گذشته برای این کشور افتخارات عظیم را کسب نمایند.

در اين مراسم احمد دهقاني مدير آموزش و پرورش شهرستان پارس آباد به ارائه گزارشي از عملكرد اين اداره اشاره كرد و در ادامه از دانش آموزان برتر كه موفق به كسب رتبه هاي برتر در بين دانش آموزان متوسطه شده بودند تقدير شد.

در آیین زنگ تحصيلي مهر كه بصورت نمادين در دبيرستان استعدادهاي درخشان شهيد بهشتي برگزار شد، معاون مديركل آموزش و پرورش استان اردبيل، امام جمعه، معاون فرماندار، فرماندهان نظامي، انتظامي و سپاه و جمعی از مسئولان و اولیای دانش آموزان شهرستان پارس آباد حضور داشتند.

انتهاي پيام/

 

 

ارسال نظر