تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 2864
تاریخ انتشار: د, 1391/10/04 - 11:59
مریخی به مهر خبر داد:
فوت 30 نفر در تصادفات شهری اردبیل
رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: در هشت ماهه اول سال جاری بیش از 30 نفر در تصادفات درون شهری اردبیل جان خود را از دست داده اند.

به گزارش سبلانه، علی مریخی در گفتگو با خبرگزاری مهر اضافه کرد: بیش از نصفی از این تلفات عابران پیاده هستند که بیشترین تلفات را در بین تصادفات درون شهری به خود اختصاص داده اند.
وی با بیان اینکه بیشتر این تصادفات در کمربندی اردبیل رخ داده است، تاکید کرد: عدم توجه به جلو، فاصله طولی و عدم رعایت حق تقدم از جمله مهمترین دلایل تصادفات شهری اعلام شده است.
رئیس پلیس راهور استان سن زیر هفت سال و بالای 50 سال را دارای بیشترین فراوانی در تصادفات درون شهری برشمرد و افزود: علاوه بر این بیشترین ساعات تصادفات درون شهری اردبیل نیز در زمان پیک ترافیک یعنی از ساعت 12 ظهر تا 14 رخ داده است.
وی با بیان اینکه در این مدت شهرستانهای مشگین شهر و پارس آباد بیشترین تلفات تصادفات و فوت شدگان را به خود اختصاص داده اند، ادامه داد: عاملان تصادفات نیز از 18 تا 35 سال سن داشتند که از این بین نیز 25 سال دارای بیشترین آمار بوده است.
مسافرگیری اتوبوسها از میادین معضل شهری اردبیل است
مریخی همچنین در خصوص مشکل ترافیکی ناشی از توقف اتوبوسهای متخلف برون شهری در میادین خروجی اردبیل متذکر شد: برای جلوگیری از توقف این اتوبوسها طرحهای مختلفی داشتیم که به دلیل عدم همکاری شهرداری و شرکتهای مسافری به نتیجه نرسید.
وی با بیاناینکه تاکنون تعدادی از اتوبوسهای متخلف توقیف و به پارکینگ منتقل شده است، تصریح کرد: البته اعتقاد داریم این مشکل را برطرف نخواهد کرد بلکه باید با برنامه ریزی اساسی و تصمیمات لازم این معضل را حل کنیم.
رئیس پلیس راهور استان  مسافران را نیز در بروز این مشکل شهری مقصر دانست و عنوان کرد: تفاوت قیمت بلیط بین شهری در داخل ترمینال و بیرون از آن از دلایلی است که باعث می شود مسافران در بیرون از ترمینال سوار اتوبوسها شوند.
وی کم بودن مسافر بویژه در فصول پاییز و زمستان را نیز از جمله دلایل افزایش مسافرگیری در بیرون ترمینال اردبیل و ایجاد ترافیک شهری دانست و یادآور شد: البته برخی شرکتها نیز با واگذاری زمان حرکت غیرمعمول به اتوبوسهای غیر بومی بی عدالتی می کنند که همین امر باعث کاهش مسافر و مسافرگیری در بیرون از ترمینال می شود.
انتهای پیام/

ارسال نظر