تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 28744
تاریخ انتشار: ش, 1396/08/27 - 13:13
با هدف ارج نهادن به نخبگان و مخترعان کشور؛
جشنواره جهادگران علم و فناوری در استان اردبیل برگزار می شود
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل از برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری با محوریت کارآفرینی براساس ظرفیت های بومی استان خبر داد.

به گزارش آران مغان، فاضل احدی مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل در گفتگو با خبرنگار سبلان‌ما از برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری با محوریت کارآفرینی براساس ظرفیت های بومی استان خبر داد و افزود: در این جشنواره نمایشگاهی از دستاوردهای مخترعان برگزار و از منتخبان اقشار دانشور و مخترعان نمونه تقدیرخواهد شد.

وی با تاکید بر اهمیت علم و فناوری در پيشرفت و توسعه كشور تصریح کرد: پژوهش و توليد علم و فناوري از مهمترين عناصر رشد و توسعه اقتصادي، اجتماعي، فرهنگي، صنعتي و سياسي كشور به حساب مي‌آيد و توفيق در اين زمينه‌ها در صورتي محقق مي‌شود كه در برنامه‌ريزي‌هاي هدفمند و كلان كشور، توجه مناسبي به امر پژوهش و فناوري صورت پذيرد.

 احدی افزود: تاكنون كشوري در جهان ديده نشده است كه بدون توسعه همه جانبه علمي به توسعه اقتصادي و صنعتي برسد، بنابراين لازم است پژوهش و فناوري به عنوان يك مسأله حياتي و نيروي محركه پيشرفت و توسعه پايدار و رسيدن به رفاه و استقلال واقعي جامعه در اولويت قرار گيرد.

وی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبري در خصوص ضرورت جهاد علمی گفت: کشور ما نیازمند جهاد علمی بوده و لازم است عنصر تحقیق و پژوهش به صورت یک اصل در مجموعه امور مورد توجه قرار گیرد.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل نخبگان را سرمایه های ارزشمند جامعه معرفی کرد و گفت: استان اردبیل با داشتن نخبگان توانمند بستر مناسبی جهت پیشرفت و توسعه دارد و باید به این قشر مهم توجه اساسی شود تا استعدادها و توانمندیهای آنها شکوفا شود، از اینرو جشنواره جهادگران علم و فناوری  برگزار می شود.

وی در رابطه با اهداف جشنواره تصریح کرد: جشنواره جهادگران علم و فناوري با هدف بررسي راهكارهاي تسريع در روند رشد علم و فناوري و توسعه فرهنگ تحقيق، پژوهش و نوآوري از طريق الگوسازي طراحی و برنامه ریزی شده است و بررسي و آسيب شناسي اقتصاد دانش بنيان و دلايل كاهش رشد علمي كشور و نیز ارائه راهكار با توجه به ظرفيت هاي بسيج از ديگر اهداف جشنواره است.

احدی با بیان اینکه جشنواره جهادگران علم و فناوری هر ساله همزمان با هفته بسیج در تاریخ اول اذرماه برگزار می شود، اظهار کرد: در سال گذشته جهت بهره گیری از توانمندیهای نخبگان، جشنواره با همکاری کارگروه مخترعان بسیج علمی استان اردبیل اجرا شد  و امسال هم  فعالیتهای اجرایی جشنواره به قشر مخترعان محول شده است.

وی با اشاره به تقدیر از منتخبان اقشار دانشور تصریح کرد: مسوولین قشرهای دانشور بسیج و متخصصین ضمن شناسایی و انتخاب افراد واجد شرایط نسبت به معرفی منتخبین اقدام می‌کند که بعد از بررسی سوابق و تایید بسیج علمی، از منتخبین اقشار دانشور و مخترعان نمونه در جشنواره جهادگران علم و فناوری تقدیر به عمل می‌آید.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اذعان داشت:  مخترعان برتر و سه نفر از منتخبان  این جشنواره به مرحله کشوری که با حضور سرمایه گذاران و مقامات عالی کشوری و لشکری برگزار می شود راه می یابند؛ در سال گذشته بسیج علمی و پژوهشی استان در سه بخش خانه نخبگان، پایگاههای علمی و غرفه عنوان برتر را کسب کرد.

وی افزود: جشنواره جهادگران علم و فناوری امسال با محوریت کارآفرینی براساس ظرفیت های بومی استان اردبیل و با حضور مخترعان، نخبگان، دانشجویان و مقامات عالی استانی در مجتمع فرهنگی ولایت برگزار می شود.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خاطر نشان کرد: در کنار این جشنواره نمایشگاهی از توانمندیها و دستاوردهای مخترعان استان برگزار می شود که در پایان غرفه و طرح برتر انتخاب و مورد تقدیر قرار می گیرد.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر