تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29286
تاریخ انتشار: ي, 1396/11/22 - 20:51
راهپيمايي 22 بهمن در پارس آباد مغان در حالي با حضور پرشور مردم برگزار شد كه اين مراسم با سخنراني فرماندار پارس آباد و نماينده مردم شهرستانهاي پارس آباد و بيله سوار در مجلس همراه بود.

به گزارش آران مغان، در ابتداي اين مراسم اکبر صمدی فرماندار شهرستان پارس آباد با اشاره به پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف اظهار داشت: به برکت نظام و انقلاب اسلامی و خون شهدا، ثبات و امنیت پایدر در کشور حاکم است و ایران اسلامی در زمینه های علمی، فناوری نظامی و صنایع دفاعی و قدرت موشکی به پیشرفت های بزرگ و چشمگیری نایل شده است.

صمدي از تکمیل و افتتاح 492 پروژه در زمینه های مختلف عمرانی، تولیدی، خدماتی، اقتصادی و کشاورزی با اعتباری بالغ بر پنج هزار و 950 میلیارد ریال سرمایه گذاری این شهرستان مرزی خبر داد و گفت: از این تعداد 73 طرح با یک هزار و 265 میلیارد اعتبار در دهه فجر مورد بهره برداری قرار گرفت.

///

فرماندار پارس آباد با اشاره به برخی شایعات در خصوص واگذاری اراضی شبکه پایاب سد خداآفرین گفت: تا این لحظه حتی یک متر مربع زمین از اراضی محدوده پایاب خداآفرین در این منطقه به اشخاص حقیقی و یا حقوقی واگذار نشده است.

وي افزود: در بحث واگذاری زمین پایاب خداآفرین کمیته ای با عضویت نمایندگان دستگاه های مختلف فعال شده و نظام بهره برداری در حال تدوین است و مردم مطمئن باشند در این زمینه به هیچ احدی اجازه سوء استفاده داده نخواهد شد.

فرماندار پارس آباد با بیان اینکه این پروژه ها با وجود برخی موانع و محدودیت منابع در منطقه اجرا و تکمیل شد، گفت: تعدادی از پروژه های افتتاح شده، مطالبات مهم چندین ساله منطقه بود که الحمدالله در ایام فجر شاهد برآورده شدن خواسته های مردم شدیم.

صمدي، بهره برداری از ناحیه عمرانی اول و دوم پایاب خداآفرین، آبگیری دریاچه شهرک مغان پس از سال ها رسوب گذاری با 200 میلیارد ریال اعتبار، فاز دوم مسکن مهر با یک هزار و 296 واحد مسکونی، اجرای طرح چهار بانده کردن محور ارتباطی پارس آباد- سربند با 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری و دو واحد کلینیک تخصصی درمانی و مرکز غربالگری سرطان و شیمی درمانی با 100 میلیارد ریال اعتبار از جمله این پروژه ها ذکر و بیان کرد: عملیات احداث ساختمان بیمارستان 160 تختخوابی سه ماه پیش به پایان رسیده و هم اکنون بخش های مختلف این بیمارستان از جمله mri، سونوگرافی، ان آی سی یو، آندوسکوپی، کولونوسکوپی، رادیولوژی به سرعت در حال تجهیز است.

///

فرماندار پارس آباد به ضرورت توسعه و نوسازی کشت و صنعت های مغان و پارس اشاره و گفت: در سال گذشته از محل سهم بودجه شهرستان 170 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت مغان پرداخت شد.

وی افزود: در صورت نوسازی شرکت های مغان و پارس، علاوه بر رونق و توسعه این شرکت ها زمینه ی ایجاد اشتغال مولد و پایدار فراهم خواهد شد.

فرماندار پارس آباد همچنین فعال سازی کارخانه های راکد و نیمه فعال را از برنامه ها و طرح های مهم منطقه عنوان كرد و گفت: در این راستا امسال چهار واحد کارخانه پنبه پاکنی پس از سال ها رکود و تعطیلی فعال شده است.

صمدي همچنین با اشاره به بحث حق آبه مغان از رود ارس تصريح كرد: در این راستا پیگیری های جدی از سوی استاندار، مجمع نمایندگان استان، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، امام جمعه و نمانیده مردم منطقه از محل مجاری قانونی در حال انجام است.

وی از تصویب لایحه ایجاد منطقه آزاد تجاری صنعتی در هیات دولت خبر داد و گفت: انشااله با پیگیری مسوولان و مجمع نمایندگان استان این لایحه در مجلس شورای اسلامی رای خواهد آورد.

///

در ادامه اين مراسم، نماینده مردم پارس آباد و بیله سوار در مجلس با بيان اينكه دولت در بحث ایجاد رونق اقتصادی و تولید و اشتغال نتوانسته است انتظارت مردم را برآورده کند، گفت: قریب پنج سال از استقرار دولت روحانی می گذرد و انصافاً این دولت از حمایت و پشتیبانی کامل مقام معظم رهبری برای پیشبرد برنامه های خود برخوردار است.

شكور پورحسين افزود: دولت روحانی در حالی رای مردم را کسب کرد که قول داده بود در مدتی کوتاه چرخ های اقتصاد کشور و معیشت مردم را به گردش و حرکت درآورد.

وی با بیان اینکه این دولت رانت و فساد و روابط ناسالم را به دولت های قبلی نسبت می دهد، گفت: مدعی بودند که در اندک زمان همه مسایل، از پرونده هسته ای گرفته تا اشتغال و رونق تولید را حل کنند.

نماينده مردم پارس آباد و بيله سوار در مجلس بيان كرد: اعتراض های چند وقت اخیر در گوشه و کنار کشور نشان داد که دولت در ایجاد رونق اقتصادی و ایجاد امید و انگیزه در حوزه اشتغال و تولید نتوانسته انتظارات مردم را برآورده کند.

پورحسين ادامه داد: هیچ یک از دلسوزان نظام و کشور راضی به خیابانی شدن اعتراض ها نیستند و می دانیم که دشمن درصدد بهره برداری و سؤاستفاده از این اعتراض هاست ولی واقعیت این است که شرایط کشور و نحوه اداره امور توسط دستگاه های اجرایی موجب بروز نارضایتی در بین اقشار مختلف جامعه به خصوص اقشار آسیب پذیر شده است.

////

وی گفت: دولت از سویی پوشش بیمه سلامت ایرانیان را کاهش داده و از سویی خبر می رسد هزاران دستگاه خودروی لوکس با ارز دولتی وارد کشور می شود تا در خیابان ها توسط عده ای تازه به دوران رسیده جولان داده شود که این ها مردم را سرخورده و ناامید می کند.

عضو كميسيون اجتماعي مجلس با تاکید بر ضرورت ایجاد سلامت اداری و جلوگیری از فساد، تصريح كرد: فساد همچون طاعونی می تواند سلامت جامعه و انسجام اجتماعی یک کشور را به مخاطره بیندازد.

پورحسين افزود: قابل قبول نیست فردی با رسیدن به یک منصب و مسوولیت، چنان از اختیارات و امکانات عمومی کشور سؤاستفاده کند که در مدت کوتاهی صاحب سرمایه ای افسانه شود.

وي ادامه داد: اخباری که از گوشه و کنار کشور در مورد اختلاس ها و فیش های نجومی به گوش می رسد آدمی را نگران و آزرده خاطر می کند.

به گفته اين نماينده مجلس، اولویت دادن به روابط فامیلی و باندی و رفاقتی در توزیع موقعیت های اداری و استخدامی و اعطای تسهیلات بانکی یکی دیگر از معضلاتی است که در بخش هایی از دستگاهها دیده می شود و این مردم را به واکنش وا می دارد.

پورحسين خاطرنشان کرد: این دست اقدامات و سیاست ها و رویکردها، تضعیف رکن اساسی اقتدار ملت و کشور است و فرسنگ ها با آرمان های انقلاب و اندیشه های امام راحل فاصله دارد و موجب افزایش فاصله میان مردم و مسوولان می شود.

////

وی با اعلام اینکه نمی شود شعار داد ولی به گونه ای دیگر عمل کرد، گفت: نمی توان از طرفی از مردم انتظار داشته باشیم که قبول کنند یارانه شان را قطع کنیم و از سوی دیگر هزینه های مصرف حامل های انرژی را افزایش بدهیم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: نباید برخی افراد و جریان ها با استفاده از موقعیت ممتاز خود از مالیات معاف شوند و تسهیلات صدها میلیاردی دریافت کنند.

پورحسین با تاکید بر اینکه نباید منابع عمومی کشور در انحصار یک عده معدود باشد، اضافه کرد: این مسایل بزرگترین ضربه را به اعتماد و سرمایه اجتماعی انقلاب و نظام وارد می کند و مردم را به عنوان سرمایه اصلی انقلاب و نظام دچار تردید و سرخوردگی می کند.

وي گفت: در این بین، دولت و دستگاه های اجرایی نقش بسیار برجسته ای دارند خاطرنشان کرد: مسوولیت اصلی در این میدان متوجه دولت و مقام های دولتی است.

عضو كميسيون اجتماعي مجلس با بیان اینکه ایجاد عدالت و برابری یکی از شعارها و برنامه های اسلام و انقلاب اسلامی است، گفت: جلوگیری از تبعیض و نابرابری و ایجاد زمینه برای فرصت های یکسان برای کلیه اقشار جامعه از نکات مورد تاکید بزرگان نظام است.

پورحسين تاکید کرد: برازنده نظام و کشور اسلامی نیست که در بخش هایی از جامعه شاهد تفاخر و تظاهر به زندگی اشرافی با به نمایش درآوردن خودروهای میلیاردی و خانه های کاخ مانند و در لایه هایی از جامعه نیز شاهد مردم دست در گریبان برای تامین مخارج و هزینه های اولیه زندگی باشیم.

نماينده مردم پارس آباد و بيله سوار در مجلس گفت: تهیه مسکن آبرومند و شغل و درآمد پایدار و بهداشت مناسب نباید برای طیف هایی از جامعه تبدیل به آرزوی دور و دراز باشد.

وي با اشاره به حضور فعال و پرشور و شعور مردم در عرصه ها و صحنه های مختلف انقلاب، بيان كرد: اگر حضور گسترده و چشمگیر مردم در بزنگاه های سرنوشت ساز مانند جنگ  تحمیلی هشت ساله، مقابله با تجزیه طلبان و منافقان نبود هزاران چالش خطرناک برای امنیت و تمامیت ارضی کشور ایجاد می شد.

پورحسين افزود: باید این سرمایه عظیم و پشتوانه بی نظیر، به خصوص اقشار آسیب پذیر و مستضعفان جامعه را که بدون چشمداشتی بیشترین هزینه های جانی و مالی را برای پیروزی و حفظ انقلاب و نظام پرداخت کرده اند قدر بدانیم.

اين نماينده مجلس، بازگشت به آرمان های اصلی انقلاب اسلامی را دوای همه دردها و کلید همه مشکلات کشور دانست و گفت: باید کاری کنیم که مردم کوچک ترین گلایه ای نسبت به عملکرد مسوولان و دستگاه های اجرایی نداشته باشند و همواره باید کرامت و عزت نفس و حرمت آنان حفظ شود.

///

وی با تاکید بر ضرورت حفظ حق و حقوق عشایر در بحث واگذاری اراضی پایاب خداآفرین تصريح كرد: به ما گفتند 111 شرکت صوری و غیر صوری تشکیل شده و می خواهند زمین های شبکه پایاب را تاراج کنند که بلافاصله در جلسه ای موضوع را به اطلاع وزیر کشور رساندم که وزیر کشور به طور جدی به این  واکنش نشان داد و قول داد از این اراضی حتی یک قطعه به ناحق واگذار نشود.

وی با بيان اينكه در 21 ماه گذشته 39 مورد اقدام مهم و اساسی برای منطقه انجام داده ام که از این تعداد، شماری در حال به ثمر نشستن است، به بحث تدوین نظام بهره برداری از اراضی پایاب خداآفرین اشاره كرد و گفت: ادعا می شود در این زمینه 26 هزار شغل ایجاد می شود باید این نظام بهره برداری را دولت به صورت شفاف و روشن تدوین کند و به عشایر اعلام کند که هویت تاریخی و اداب و رسوم و فرهنگ عشایری را حفظ خواهد کرد.

پورحسین، به ضرورت بهینه کردن مدیریت شرکت کشت و صنعت مغان اشاره و اظهار داشت: همان طور که مردم به واسطه سرمایه گذاری های مناسب و ایجاد اشتغال ۲۵۰نفری از عملکرد شرکت پارس راضی هستند باید برای بهینه کردن مدیریت در شرکت مغان نیز اقدام شود.

نماينده مردم پارس آباد به ضرورت توسعه و ایمن سازی جاده های مواصلاتی مغان و حفظ حق آبه مغان تاکید كرد و گفت: در این خصوص به صورت جداگانه با وزرای مسکن وشهرسازی و نیرو  نشست هایی داشتیم و این وزیران قول هایی را داده اند که اگر به قول هایشان عمل نکنند از اهرم نظارتی استفاده خواهیم کرد.

گزارش: اسدالله فولادي

انتهای پیام/

 

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

ارسال نظر