تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 29386
تاریخ انتشار: س, 1396/12/08 - 14:52
تغییر مدیریتی در سازمان جهاد کشاورزی استان؛
تیر نمایندگان اردبيل به هدف خورد!
تغییر مدیریتی در حالی در سازمان جهاد کشاورزی اردبيل اتفاق افتاد که نمایندگان استان در طول ماه‌های گذشته انتقادات زیادی بر عملکرد مدیریت این سازمان داشتند.

به گزارش آران مغان به نقل از سبلان‌ما، از مرداد ماه سال جاری بود که تیر انتقادات نمایندگان استان به سوی عملکرد مدیریت جهاد کشاورزی اردبیل نشانه رفت.

در روزهایی که کشاورزان اردبیلی در انتظار پرداخت شدن مطالباتشان از سوی دولت بودند رضا کریمی در گفتگویی تند و صریح، مشکلات کشاورزی استان در طی ده سال گذشته را نتیجه بی‌تدبیری مدیران این بخش عنوان کرد.

عضو مجمع نمایندگان استان با بیان اینکه باید برای رشد و توسعه این حوزه در استان اردبیل مدیران جهادی وارد عمل شوند اظهار کرد: باید جوان‌گرایی و استفاده از مدیران کاردان و تخصصی مبنای کار جهاد کشاورزی باشد تا بخش کشاورزی اردبیل در مسیر توسعه و شکوفایی قرار گیرد.

کریمی همچنین نقدی بر حوزه بازرگانی و فروش محصولات کشاورزی داشته و اظهار کرد: در حوزه بازرگانی و فروش محصولات باید برنامه‌ریزی منسجم و هدفمندی انجام گیرد تا کشاورزان دغدغه‌ای در این زمینه نداشته باشند.

انتقادات کریمی در حالی مطرح شد که مدیریت جهاد کشاورزی استان، غالبا از عملکرد سازمان متبوع خود بویژه در میزان افزایش تولیدات محصولات اساسی و مورد نیاز کشور، دفاع می‌کرد.

 دفاع از عملکرد سازمان، توسط مدیریت جهاد کشاورزی موضوعی بود که  انگار به مذاق محمد فیضی دیگر نماینده اردبیل در مجلس خوش نمی‌آمد.

شهریور ماه سال جاری بود که این نماینده مجلس در گفتگو با رستگار در خصوص سوالی مبنی بر اینکه "عملکرد کدام  سازمان در استان را منفی ارزیابی می‌کنید" نام "سازمان جهاد کشاورزی" را بر زبان آورد.

فیضی سازمان جهاد کشاورزی را به دلیل عدم مدیریت سدهای معیشتی، عدم سمت و سو دادن به کشاورزان و ضررهایی که کشاورزان به خود دیده اند و از همه مهمتر، انحصارگرایی در جذب سرمایه گذار و اینکه آیا به میزان قابلیت استان توانسته اند، محصول تولید کنند یا نه، را از دلایل اصلی عملکرد ضعف این سازمان عنوان کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: مدیریت این بخش علیرغم اینکه خود را مدیری موفق جلوه داده اند و به دلیل اینکه همسو با آرمان های دولت تدبیر نیست، تغییر در مدیریت بخش کشاورزی لازم است چرا که مدیریت سازمان جهاد کشاورزی نه با خواسته های روحانی جلو می رود و نه در شاخص های کشوری عملکرد قابل قبولی دارد.

اما در همین هیاهو هت‌تریک انتقادات از مدیریت جهادکشاورزی توسط دیگر نماینده استان در مجلس رقم خورد.

صدیف بدری در گفتگو با مهر با نشانه رفتن ضعف مدیریتی سازمان اظهار کرد: نه تنها نتوانستیم از کشاورزی سنتی عبور کنیم بلکه بررسی‌ها نشان می‌دهد همچنان شیوه‌های سنتی در کشاورزی اردبیل حاکم است.

وی افزود: به عنوان مثال در آبیاری مکانیزه رتبه ۲۷ کشوری را داریم و هنوز شیوه‌های نوین آبیاری به میزان کافی در استان پیاده نشده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی متذکر شد: بارها معضلات مدیریتی این حوزه مطرح شده و ضروری است برای تغییر وضعیت کشاورزی دولت تدبیر دیگری داشته باشد.

حال انگار تیر نمایندگان استان به هدف خورد؛ بطوریکه صبح امروز با حضور مسئولان کشوری و استانی خلیل نیکشاد به عنوان رئیس جدید جهاد کشاورزی استان اردبیل، جایگزین عدیل سروی شد.

انتهای پیام/

 

انتشار مطالب دیگر رسانه ها در آران مغان لزوما به معنای صحت و تایید محتوای آنها نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

 

اخبار شهرستان را اينجا ببينيد

 

 

دیدگاه‌ها

خلایق هر چه لایق.مدیریت و شایستگی آقای سروی بر کسی پوشیده نیست.این تودیع فقط به ضرر کشاورزان و مردم هست و به نفع نمایندگان

سروی لایق آدمهائی مثل شما بود.معذول
ارسال نظر