تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30082
تاریخ انتشار: پ, 1397/05/11 - 13:45
فرماندار پارس آباد گفت: تا پایان سال 220 روستای شهرستان پارس آبادمغان از اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش آران مغان، علی علایی فرماندار شهرستان پارس آباد امروز در نشست با مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل از پوشش اینترنت پر سرعت تلفن همراه در 70 روستای جدید پارس آباد تا پایان سال خبر داد و گفت: بیش از 90 درصد روستاهای شهرستان پارس آباد از این زیر ساخت مهم برخوردار خواهند شد.

وی از حل مشکل آنتن دهی شبکه ایرانسل در 53 روستا با رومینگ روی شبکه های داخلی خبر داد و افزود: آنتن دهی در بخشی از روستاهای مرزی با مشکل رومینگ با شبکه تلفن کشور همسایه مواجه است که پیگیری حل این مشکل جز مطالبات مردم این روستاها می باشد.

علایی همچنین اضافه کرد: از مجموع 254 روستای شهرستان پارس آباد، 220 روستا از اینترنت پرسرعت بهره‌مند خواهند شد.

در ادامه این نشست، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل نیز از اختصاص 25 دستگاه ATM پست بانک به روستاهای این استان خبر داد و گفت: از این تعداد 4 دستگاه به روستاهای شهرستان پارس‌آباد اختصاص یافته است.

بهروز رزمی با بیان اینکه از 254 روستای دارای سکنه شهرستان پارس آباد بیش از 238 روستا از نعمت تلفن ثابت بهره مند است، از ظریب نفوذ 63 درصدی همراه اول، 34 درصدی ایرانسل و یک درصدی رایتل خبر داد

وی همچنین با بیان اینکه آنتن دهی شبکه های تلفن همراه داخلی و خارجی بر اساس پروتکل به صورت دوره ای کنترل می شود، افزود: در صورت افزایش بُرد رومینگ کشور همسایه، به طرف مقابل تذکر داده می شود و انتظار ما از مشترکین محترم این است که جهت جلوگیری از هزینه رومینگ شبکه تلفن خود را در حالت دستی قرار دهند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در ادامه از سهمیه 1500 نفری اشتغال استان در زمینه استارت آپ ها و کارآفرینی حوزه فناوری اطلاعات خبر داد و گفت: در جهت حمایت از طرح های کار آفرینی تسهیلات 4 درصد از 15 تا 200 میلیون تومان به متقاضیان اعطا می گردد.

رزمی همچنین از احداث ساختمان جدید این اداره کل با اعتبار 35 میلیاردی در 8 طبقه خبر داد و خاطرنشان کرد: این ساختمان در 18 ماه تکمیل و مجموعه ای از خدمات منسجم حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان را پوشش خواهد داد.

///

انتهای پیام/

ارسال نظر