تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30225
تاریخ انتشار: ش, 1397/06/17 - 19:13
مديريت ساخت و توسعه راه‌های اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی گفت: بهسازی راه اصلی جلفا- اصلاندوز- پارس آباد- بیله سوار به طول ۲۱۶ کیلومتر در حال انجام است.

به گزارش آران مغان، جعفرصادق رستمی مهر مديريت ساخت و توسعه راه‌ها اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص پروژه‌های در دست اقدام، احداث و بهره‌برداری در حوزه راه استان آذربایجان شرقی را به عنوان یکی از استان‌های مرزی و مهم در حوزه ترانزیت کالا و مسافر برشمرد و گفت: بهسازی راه اصلی جلفا- اصلاندوز- پارس آباد- بیله سوار به طول ۲۱۶ کیلومتر در حال انجام است و ۴ کیلومتر از آن مربوط به اداره‌کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی بوده و اصلاح قوس نوار مرزی انجام شده است.

////

باند دوم بزرگراه اهر- هریس- تبریز به طول ۹۰ کیلومتر، تاکنون ۴۳ کیلومتر بهره‌برداری شده و ۴۷ کیلومتر در دست اجراست که امسال در صورت تهیه قیر و تامین نقدینگی برای خرید گاردریل و تابلوهای ایمنی، تا پایان فصل کاری ۳۰ کیلومتر به بهره‌برداری می‌رسد و ۱۷ کیلومتر باقی مانده تا پایان سال ۹۸ به زیر بار ترافیک خواهد رفت.

بزرگراه تبریز- اسپیران- آقابابا- خاروانا- نوردوز ۱۵۰ کیلومتر طول دارد که ۱۰ کیلومتر آن جزء محدوده شهر تبریز و ساخت آن بر عهده شهرداری تبریز و سازمان عمرانی شهرداری این شهر است. ۱۲ کیلومتر نیز با پیشرفت فیزیکی ۹۰ درصد توسط اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی ساخته شده که از این مقدار ۹ کیلومتر اتمام یافته و تهیه گاردریل، علائم ایمنی و احداث سه کیلومتر باقی مانده همراه با مطالبات پیمانکار به ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در سفرهای استانی رئیس جمهور این اعتبار تامین شد و ۱۲۸ کیلومتر باقی مانده بر عهده شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور است که در این زمینه دو قطعه ۱۰ کیلومتری توسط این شرکت به پیمانکار داده شده است.

محور مرند- سه راهی اووغلی برای ساخت ۳۵ کیلومتر در حوزه استان آذربایجان شرقی قرارداد بسته شده که ۱۵ کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده و ۲۰ کیلومتر آن نیز در دست ساخت است که در صورت تأمین نقدینگی لازم برای خرید گاردریل و علائم ایمنی، ۱۰ تا ۱۲ کیلومتر آن را به زیر بار ترافیک می‌رود.

باند دوم بزرگراه صوفیان- شبستر- سلماس نیز حدفاصل صوفیان- شبستر به طول ۲۵ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده که نواقصی در بخشی از تقاطع‌های غیرهمسطح وجود دارد و از سمت شبستر به سلماس حدود ۲۲ کیلومتر در دست ساخت قرار دارد که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده ۱۰ کیلومتر از این مسیر تا پایان آبان ماه به بهره‌برداری می‌رسد.

بزرگراه خواجه- ورزقان- سه راهی آقابابا نیز به طول ۶۰ کیلومتر به ۲۹۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داشته که ۱۱۰میلیارد تخصیص داده شده و ۱۸۰ میلیارد تومان باقی مانده است که پیشرفت فیزیکی پروژه ۳۰ درصد بوده و ۱۵ کیلومتر از این مسیر تا پایان فصل کاری ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.

باند دوم مرند- جلفا ۶۰ کیلومتر طول دارد که ۳۰ کیلومتر از آن در حوزه منطقه آزاد ارس قرار دارد و توسط منطقه آزاد ارس در دست ساخت است که ۱۸ کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و ۱۲ کیلومتر باقی مانده تا پایان فصل کاری افتتاح می‌شود.

از ۳۰ کیلومتر مربوط به اداره کل راه وشهرسازی آذربایجان شرقی، ۲۰ کیلومتر زیر بار ترافیک رفته و ۱۰ کیلومتر باقی مانده است که پیشرفت فیزیکی کل طرح ۷۰ درصد است و اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه ۲۰ میلیارد است.

احداث تونل

حدفاصل محور جلفا- سیه رود سه تونل در دست احداث است که یکی از تونل‌ها به بهره‌برداری رسیده و دو تونل دیگر در مرحله لاینینگ قرار دارند که تکمیل این تونل‌ها به ۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و در صورت تامین اعتبار تا پایان فصل کاری سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسند.

انتهای پیام/

ارسال نظر