تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30257
تاریخ انتشار: ج, 1397/06/23 - 19:53
امام جمعه موقت پارس آباد با اشاره به برگزاری اجتماع بزرگ عزاداران حسینی در اين شهرستان گفت: حضور مردم در اين اجتماع عظيم خاري بر چشم دشمنان و وهابيت خواهد بود.

به گزارش آران مغان، حجت الاسلام سيد اسماعيل احمدی در خطبه های نماز جمعه این هفته پارس آباد با اشاره به دهه امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: مکتب سرخ عاشورا با امر به معروف و نهی از منکر معنا پیدا کرده و همواره باید در جامعه اسلامی این فریضه دینی مهم شمرده شود.

وي با بيان اينكه مجالس مذهبی و هیأتی ما باید انتقال دهنده پیام‌های سیاسی عاشورا باشند، گفت: نباید از مسئله حق و باطل و پیام عاشورا غفلت کنیم چرا كه هدف دشمن اين است كه از پيام عاشورا غفلت كرده و فقط مشغول عزاداري باشيم.

امام جمعه موقت پارس آباد در ادامه افزود: حركت امام حسين (ع) به سمت كربلا، حركتي مقدس و ناب بود و از جهاتي قيام سيدالشهدا (ع) به اين دليل بود كه انحراف بزرگي جامعه مسلمين را در شناخت امامت احاطه كرده بود.

احمدي در ادامه به اجتماع بزرگ حسینیان پارس آباد در 27 شهريور ماه مصادف با هشتم محرم اشاره كرد و گفت: این تجمع در پارس آبادمغان دارای پیام مهمي است چرا كه اين شهرستان در نقطه صفر مرزي قرار گرفته و سرويس هاي جاسوسي استكبار كه در نزديكترين نقطه مرزي ما را رصد مي كنند و مي خواهند ببينند كه مردم مرزي ساكن در شهرستان پارس آباد تا چه اندازه به امام و ملايشان امام حسين (ع) عشق و علاقه دارند.

وي با بيان اينكه انشاالله همه مردم در اين روز با به عشق امام حسين (ع) در اين مراسم حضور پيدا خواهند كرد، افزود: اگر همه ما عاشقانه در اين مراسم حضور داشته باشيم خاري بر چشمان دشمنان و وهابيتي خواهد بود كه در كشورهاي همسايه ما از جمله آذربايجان تلاش مي كند تا به مجالس امام حسين (ع) نفوذ كرده و اجازه برگزاري آن را ندهد.

امام جمعه موقت پارس آباد همچنين گفت: پنجم محرم به عنوان روز عتبات عاليات در شهرستان پارس آباد نامگذاري شده است و انتظار داريم اهالي در اين روز با كمكهايشان عشق و ارادت خود را به ائمه اطهار (ع) نشان دهند.

احمدي همچنين با گرامي داشت 28 شهريور ماه روز شعر و ادب فارسي، تصريح كرد: ايران اسلامي از لحاظ شعر داراي غني ترين ادبيات است زيرا كه منابع آن برگرفته از قرآن و اهل بيت است و شعرا نيز با استفاده از اين منابع جلوه عرفاني خاصي به اشعار خود بخشيده اند كه در دنيا نظير ندارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر