تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30288
تاریخ انتشار: ي, 1397/07/01 - 14:50
همزمان با اول مهر ماه، زنگ مهر و مقاومت در 236 مدرسه شهرستان مرزي پارس آبادمغان به صدا درآمد.

به گزارش آران مغان، همزمان با هفته دفاع مقدس و تقارن آن با بازگشایی مدارس و اول مهر، زنگ مقاومت با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسئولان پارس آباد در 230 مدرسه اين شهرستان و به صورت نمادین در مدرسه پسرانه شهيد برومند پارس آباد طنین‌انداز شد.

فرماندار پارس آباد در این آيين اظهار كرد: امسال بيش از 30 هزار دانش آموز در قالب 230 مدرسه در سطح شهرستان پارس آباد تحصیل می کنند.

علي علايي تقارن شروع سال تحصیلی جديد با هفته دفاع مقدس را يك فرصت بزرگ فرهنگی برشمرد و گفت: امروز روز بزرگی برای ادامه مسیر علم و دانش همراه با فرهنگ دینی و اسلامی می باشد، چرا كه سرمایه های بزرگ هر کشوری نیروی انسانی آن کشور می باشد و وظیفه پرورش اين استعدادها و پتانسيل ها نيز بر عهده آموزش و پرورش است.

وي در ادامه، کسب پياپي رتبه برتر شورای آموزش و پرورش پارس آباد در بین شهرستانهای استان را نشانه فعالیت این مجموعه دانست و افزود: در سايه اين تلاش ها، همه ساله دانش آموزان پارس آبادي در فعالیتهای آموزشی و پرورشی و علمی و قرآنی رتبه های برتر استانی و کشوری را به خود اختصاص داده و باعث افتخار منطقه شده اند.

فرماندار پارس آباد همچنین با اشاره به اینکه دانش آموزان شهرستان پارس آباد دارای استعداد بالایی هستند، تصريح كرد: کسب رتبه های برتر دانشگاهی و آمار ورودی به دانشگاهها مؤيد ظرفیت علمی بالای فرزندان اين منطقه می باشد.

علايي خاطرنشان كرد: امسال یک مدرسه جدید خیر ساز در محله باکری افتتاح و آماده پذیرایی از دانش آموزان خواهد بود كه با بهره برداري از اين مدرسه تعداد مدارس شهرستان پارس آباد به 236 مدرسه مي رسد.

گفتني است، این مراسم با زیارت نمادين یادمان شهدای دانش آموزی شروع و در ادامه ضمن تجليل از معلمان، مدیران برتر و پیشکسوت، دانش آموزان برتر مسابقات و جشنواره های علمی و برتر كنكور، زنگ شروع سال تحصیلی به صورت نمادین توسط امام جمعه و فرماندار شهرستان پارس آباد به صدا در آمد.

///

انتهای پیام/

ارسال نظر