تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30305
تاریخ انتشار: ج, 1397/07/06 - 14:32
بازخوانی پرونده یک زندانی جرایم غیرعمد/
مددجوی پارس آبادي گرفتار نوسانات بازار فروش دام شد
مرد پارس آبادي که در کار خرید و فروش و کشتار دام بود، به علت نوسانات بازار فروش به صورت امانی و بیماری دامش، با مشکلات مالی روبرو شد و چشم انتظار کمک خیرین برای آزادی از زندان است.

به گزارش آران مغان، مهدی  از سال ۱۳۸۹ به همراه پدرش در روستایی در یکی از شهرهای استان اردبیل به کار قصابی و دامداری مشغول بود و از روی اعتماد به مشتریان که بیشتر آنها عشایر همان منطقه بودند اقدام به فروش امانی گوشت و دام زنده بدون دریافت چک یا سفته می کرد و به گفته پدرمددجو روزانه تا سقف ۴ میلیون تومان خرید و فروش گوشت و دام زنده داشتند.

پدر مددجو از دامداران بزرگ و شناخته شده شهرستان پارس آباد است و حدود ۸۰۰ راس گوسفند در سال ۱۳۹۰ به مبلغ ۳۲۰ میلیون تومان (به صورت چک) خریداری و در دامداری خود نگهداری می کرد که بر اثر شیوع یک نوع بیماری به نام پی پی آر که یک بیماری خطرناک است بسیاری از دام های آن  نواحی از جمله بیش از ۴۰۰ راس از دام های پدرمددجو به این نوع بیماری مبتلا و تلف شدند و بدلیل اینکه دامداری در این نواحی به صورت سنتی است و دام ها بیمه نیستند، دامداران با زیان مالی شدید مواجه شدند و سرمایه خود را از دست دادند.

شیوع بیماری پی پی آر موجب افزایش واردات دام از کشورهای همسایه شد و قیمت دام در داخل کشور کاهش چشم گیری یافت و خانواده مددجو با دریافت تسهیلات بانکی از بانک های صادرات، سپه، مهر و هم چنین فروش یک قطعه زمین تجاری و دام های باقی مانده خود به زیر قیمت بازار بخش زیادی از بدهی های مشترک شان را پرداخت کردند و در حال حاضر هیچ گونه اموال منقول و غیرمنقول از خود ندارند و تمامی سرمایه خود را از دست داده اند و همسر این مددجو نیز تحت  پوشش کمیته امداد است. همچنین مددجو ۲۸ ساله و متاهل و دارای دو فرزند است و تهی دست و از طبقه کم درآمد جامعه است و درآمدی جز دریافتی یارانه دولتی ندارد و سزاوار دریافت کمک از ستاد دیه است.

لازم به ذکر است به دلیل اینکه منطقه نگهداری دام ها در کوهستان است و دسترسی به دامپزشک در آن زمان امکان پذیر نبوده گواهی دامپزشک در پرونده موجود نیست.

بر اساس این گزارش، مهدی به علت محکومیت های مالی وچک و  تمامی خسارات قانونی طی احکام صادره از شعب حقوقی دادگاه اردبیل از تیرماه سال ۹۵  در زندان اوین محبوس است و  طبق اعلام واحدهای اجرای احکام مدنی، مجموع آخرین مانده بدهی نامبرده با به شمار آوردن اصل خواسته و خسارت تاخیر و تادیه براساس شاخص تورم سال جاری مبلغی بیش از ۱۹۷ میلیون تومان است. در همین راستا مددکاری ستاد دیه استان اردبیل با شاکی پرونده ها وارد مذاکره شد و در نهایت مبلغی بیش از ۷۲ میلیون تومان گذشت رضایت مندانه با به شمار آوردن تاخیر تادیه و هزینه های دادرسی و حق الوکاله از شکات پرونده ها دریافت شد. توان پرداختی مددجو حدود ۲۲ میلیون تومان است که پس از کاستن آن، مانده بدهی نامبرده در کل مبلغی معادل ۱۲۵ میلیون تومان  است.

بر اساس این گزارش، نیکوکارانی که تمایل دارند یاری‌گر این مددجویان نیازمند باشند، می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های ستاد دیه کشور به‌قرار ۷۴/۷۴ بانک ملت شعبه مستقل مرکزی، ۷۷۷۷ بانک تجارت شعبه مرکزی، ۸۸۸۸ بانک صادرات شعبه مرکزی یا ۵۵۵۵۵ بانک ملی واریز کرده و برای اختصاص مبلغ پرداختی جهت آزادی این فرد یادشده فیش‌ پرداختی را با تحریر موضوع کمک انجام‌شده به شماره ۸۸۹۱۶۰۱۱  دورنگار کنند. روابط عمومی ستاد دیه با تلفن تماس ۱۵ ــ ۸۸۹۱۶۰۱۲ پاسخگوی سؤالات شما در این زمینه خواهد بود.

منبع: ايسنا

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

سلام.بنده حاضرم کل مبلغ را واریز کنم لطفا فقط راهنمایی کنید میخواهم از طریق پدرش کل مبلغ را بدم.با تشکر مهدی حسن اوغلو

روابط عمومی ستاد دیه با تلفن تماس ۱۵ ــ ۸۸۹۱۶۰۱۲ پاسخگوی سؤالات شما در این زمینه خواهد بود.
ارسال نظر