تازه ترین مطالبپربیننده ترین مطالب

کد مطلب: 30327
تاریخ انتشار: چ, 1397/07/11 - 12:05
نماينده مردم اردبيل گفت: واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان قانونی است چرا که هیچ نهادی تا کنون نتوانست جلوی این واگذاری را بگیرد.

به گزارش آران مغان، محمد فیضی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: واگذاری شرکت کشت و صنعت مغان قانونی است چرا که هیچ نهادی تا کنون نتوانست جلوی این واگذاری را بگیرد.
وی اظهارداشت: سازمان خصوصی‌سازی تا اهلیت مالی و فنی را در واگذاری‌ها تائید نکند نظر نهایی خود را اعلام نمی‌کند و اگر این واگذاری نهایی شده حتما اهلیت مالی و فنی آن احراز شده است.
نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشت و صنعت مغان یکی از شرکت های تولیدی منحصر به فرد و توانمند کشور است افزود: واگذاری این شرکت به بخش خصوصی نیازمند بررسی دقیق است.
فیضی افزود: بر اساس اصل 44 قانون اساسی شرکت های دولتی و موسسات عمومی می توانند به بخش خصوصی واگذار شوند و شرکت کشت وصنعت مغان هم از این قاعده مستثنی نیست.
وی ساماندهی و تقویت مدیریت شر کت کشت و صنعت مغان را ضروری خواند و افزود: تنها راهکار تقویت این شرکت واگذاری به بخش خصوصی نیست بلکه می توان برای تقویت و توسعه این شرکت مدیریت آن را نیز تقویت کرد.
فیضی گفت: این شرکت باید به عنوان یک شرکت موفق و کارآمد در سطح کشور و خاورمیانه تبدیل شود و در این صورت است که می توان شاهد رشد و شکوفایی در عرصه کشاورزی در دشت زرخیر مغان بود .
نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزایش مکانیزاسیون شرکت و تغییر رویه آبیاری و کشاورزی ، توسعه گلخانه ، توسعه باغ ها ، تولید زیتون و روغن زیتون ، توسعه تولید گیاهان دارویی ، تولید نهال و بذر و ایجاد زنجیره های تولید و اشتغال و کارآفرینی را برای تداوم توسعه شرکت کشت و صنعت مغان موثر دانست.
شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با داشتن اراضی وسیع زراعی، دو هزار و 600 هکتار باغات مدرن میوه ، مجتمع بزرگ دامپروری ، کارخانه های قند ، لبنیات ، فرآوری میوه و چندین واحد تولیدی دیگر، از شرکت های منحصر به فرد کشور محسوب می شود.
این شرکت در شهرستان پارس آباد مغان در شمال استان اردبیل واقع است.

انتهای پیام/

ارسال نظر